یکشنبه 20 آذر 1390

دولت تجاوز پهپاد آمریکایی را جدی‌تر دنبال کند/آمریکا پایبند قانون جنگل است

• نوشته شده توسط: ramin h

مطهری در گفت‌‌وگو با فارس:
دولت تجاوز پهپاد آمریکایی را جدی‌تر دنبال کند/آمریکا پایبند قانون جنگل است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تجاوز هواپیمایی جاسوسی آمریکا به حریم کشورمان، گفت: اگر چنین اتفاقی در خاک آمریکا یا فلسطین اشغال رخ می‌داد، شورای امنیت قطعنامه صادر می‌کرد؛ گویا مجامع جهانی حق تجاوز آمریکا به کشورهای اسلامی را به رسمیت شناخته‌اند.

خبرگزاری فارس: دولت تجاوز پهپاد آمریکایی را جدی‌تر دنبال کند/آمریکا پایبند قانون جنگل است

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به شکار پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی آمریکایی در خاک ایران توسط نیروهای مسلح، اظهار داشت: با توجه به اینکه این هواپیمای جاسوسی به گونه‌ای طراحی شده که در موقع خطر، به مقر خود برمی‌گردد و یا منفجر می‌شود اما این هواپیما تقریبا سالم به دست ایران افتاد، لذا نشان می‌دهد که ایران توانسته است در سامانه هدایت این هواپیما نفوذ کند.
 
وی با بیان اینکه نفوذ ایران به سامانه هدایت هواپیمایی جاسوسی آمریکا نشانه قدرت جنگ الکترونیک نیروهای مسلح است، افزود: تجاوز این هواپیما به حریم هوایی ایران باید از طرق سیاسی به طور جدی‌تر دنبال شود.
 
مطهری همچنین گفت: اگر چنین اتفاقی در خاک آمریکا یا فلسطین اشغال رخ می‌داد، شورای امنیت سازمان ملل علیه متجاوز قطعنامه صادر می‌کرد ولی گویی مجامع جهانی حق تجاوز آمریکا به خاک کشورهای اسلامی را به رسمیت شناخته‌اند و در واقع قانون جنگل بر جهان حکومت می‌کند.
 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه امروز در دنیا کشورهای قوی‌تر بر حسب ظاهر از حقوق ویژه‌ای برخوردارند، تصریح کرد: ما باید به حکم اسلام و فطرت انسانی ملت‌ها با این تبعیض‌ها مبارزه کنیم.
 
مطهری همچنین گفت: قدرت اصلی انقلاب اسلامی صرفاً در عواملی مثل توان جنگ الکترونیک، موشک و مانند اینها نیست، بلکه در قوت ایمان، آرمان‌گرایی، شوق شهادت و الگو بودن حماسه حسینی برای مردم ماست.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این روحیه که بخش عظیمی از مردم حاضرند همه چیز خود را در راه اسلام فدا کنند، قدرت اصلی انقلاب در نفوذ معنوی و ایدئولوژیک در ملت‌های مسلمان و حتی سایر ملت‌هاست و اینها به اضافه توان رزمی ما باعث شده است که رژیم صهیونیستی و آمریکا جرات نمی‌کنند به ایران حمله کنند حمله آنها مساوی است با این که فلسطین در مدت کوتاهی توسط مجاهدان مسلمان ایرانی، عرب و ترک و سایر ملت‌ها آزاد شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000867

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

فناوری نانو نصب شیشه جلوی اتومبیل را آسان می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

فناوری نانو نصب شیشه جلوی اتومبیل را آسان می‌کند

خبرگزاری فارس: یک نانو پوشش واکنشی پلاسما سطح اتومبیل را برای پیوند چسبی که شیشه را در جایش نگه می‌دارد، اصلاح می‌کند.

خبرگزاری فارس: فناوری نانو نصب شیشه جلوی اتومبیل را آسان می‌کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شرکت اتومبیل سازی «فورد» روش جدیدی را برای نصب شیشه جلوی وسایل نقلیه به وسیله یک فرایند پتنت شده ابداع کرده است که این اتصال را نسبت به شیوه‌های فعلی کم‌هزینه‌تر، ساده‌تر و با محیط زیست سازگارتر می‌کند. پتنت فورد در مورد کاربرد نانو پوشش واکنشی پلاسما است که سطح را برای پیوند چسبی که شیشه را در جایش نگه می‌دارد، اصلاح می‌کند. کل این فرآیند ثبت شده، کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد.

لری هک، کارشناس فنی توسعه و نوآوری فورد، می‌گوید، در این فناوری جدید چندین منفعت وجود دارد که شامل حذف استرهایی است که دربردارنده‌ ترکیبات آلی فرار (VOCS) هستند. هک می گوید: «این فرآیند جدید پتنت شده، از پتانسیل‌هایی برای کاهش هزینه‌ها برخوردار است، زیرا برای ایجاد نانو پوشش‌های پیوندی با ضخامت بسیار کم، به مواد کمتری نیاز دارد و فرآیند کاملاً اتوماتیک آن به کار فشرده و نیروی کاری کمتری احتیاج دارد»،«این فرآیند جدید همچنین استفاده از مواد شیمیایی مثل VOCsرا کاهش می‌دهد و این مسئله برای محیط زیست خوب است».

تلاش‌های شرکت فورد برای ایجاد محیطی پایدار به کاهش انتشار VOCs در تاسیساتش می‌انجامد، در حالیکه هنوز باید الزامات ایمنی فدرال را برآورده کند. روش معمول برای نصب شیشه جلوی اتومبیل- که قبلاً توسط فورد و در کل این صنعت به کار می‌رفت- این است که شیشه را اول با یک پاک کننده حلال تمیز می‌کنند، سپس از یک استر و یک چسب برای نصب شیشه جلو به ماشین استفاده می‌کنند.

هک می‌گوید که بخشی از مشکل این است که این روش موجب رها شدن مقدار کمی از محتویات بسیار نامطلوب حلال می‌شود. اخیراً فورد یک توافقنامه لیسانس جهانی و غیر انحصاری را با شرکت پلاسماتریات (Plasmatreat) امضا کرده است و حقوق استفاده از فرآیندهای پتنت شده جدید خود را منتقل کرده است و بدین صورت فورد فناوری خود را با تجهیزات شرکت پلاسماتریات و فرآیندهای پتنت شده‌اش ترکیب می‌کند.

فورد همچنین همکاری‌های فنی را با پلاسماتریات و سایر مشتریان خود برای تجاری‌سازی این فناوری آغاز کرده است. دانوسکی می گوید: «فورد از کار با شرکت‌هایی چون پلاسماتریات برای تجاری‌سازی فناوری‌های جدید و در دسترس قرار دادن سریعتر آن برای بازار بسیار خوشحال است. این ارتباطات، بسیار سودمند است چون ما فرآیندها را تولید، ساده‌سازی و نیز دوستدار محیط زیست می‌کنیم».

شرکت «فناوری‌های جهانی فورد» مدیریت مالکیت فکری فورد و تجاری‌سازی فناوری‌های آن را برای استفاده در داخل و خارج صنایع خودرو به عهده دارد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000883

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

عسل جدیدترین کالای ممنوعه وارداتی/کاهش ۱۷ درصدی واردات در بخش کشاورزی

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد
عسل جدیدترین کالای ممنوعه وارداتی/کاهش ۱۷ درصدی واردات در بخش کشاورزی

خبرگزاری فارس: وزیر جهاد کشاورزی گفت: در چند روز گذشته اقلامی که وارداتشان ممنوع است را طی یک ابلاغیه اعلام کرده ایم که به آن لیست عسل نیز اضافه شده است.

خبرگزاری فارس: عسل جدیدترین کالای ممنوعه وارداتی/کاهش ۱۷ درصدی واردات در بخش کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بیست و هشتمین کمیته اجرایی سیرداب در جمع خبرنگاران در زمینه واردات میوه اظهار داشت: در سال گذشته پس از ابلاغ قانون افزایش بهره وری و فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه جلوگیری از واردات بی رویه محصولات کشاورزی را چند دسته کردیم و در این دسته بندی ممنوعیت برخی محصولات اعلام شد، که البته واردات موز به دلیل عدم تولید داخل بلامانع است.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ثبت سفارش و واردات برخی اقلام مثل میوه های گرمسیری، توت فرنگی، انگور را ممنوع و در خرداد ماه نیز ابلاغی در زمینه نحوه عملکرد در سال 90 را نیز اعلام کردیم.
خلیلیان اظهار داشت: در این ابلاغیه شرایط ورود 190 قلم را اعلام کردیم که البته ثبت سفارش و واردات برخی اقلام از جمله توت فرنگی، سیب، رب گوجه فرنگی انواع فرآورده های لبنی به جز کره ممنوع اعلام شد.
وی در زمینه میزان واردات محصولات کشاورزی در سال گذشته گفت: واردات محصولات کشاورزی در سال گذشته از نظر وزنی 30 درصد کاهش داشته، ضمن اینکه امسال نیز واردات محصولات کشاورزی 17 درصد کاهش یافته است.
خلیلیان با بیان اینکه واردات میوه نیز کاهش یافته است، گفت: هر چند واردات میوه کاهش یافته است اما این میزان کافی نیست و باید با جدیت این مسئله را پیگیری کنیم. اگر قرار است محصولی وارد شود بهتر است در زمانی باشد که به تولیدات داخل لطمه ای نرساند؛ باید واردات در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
وزیرجهادکشاورزی بیان کرد: آنهایی که طرفدار نظام سرمایه‌داری و از واردات دفاع می کردند، هم اکنون از ممنوعیت واردات حمایت می‌کنند که این خود حرکت به سمت جلو محسوب می شود.
خلیلیان افزود: در چند روز گذشته اقلامی که ممنوعیتشان ممنوع است را طی یک ابلاغیه اعلام کرده ایم که در آن لیست عسل نیز اضافه شده است.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000911

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

«رافعی» 70 درصد از تدوین «آزاد راه» را به اتمام رساند

• نوشته شده توسط: ramin h

در گفت‌وگو با فارس؛
«رافعی» 70 درصد از تدوین «آزاد راه» را به اتمام رساند

خبرگزاری فارس: «عباس رافعی» از اتمام 70 درصد از تدوین فیلم سینمایی «آزاد راه» توسط خودش خبر داد.

خبرگزاری فارس: «رافعی» 70 درصد از تدوین «آزاد راه» را به اتمام رساند


«عباس رافعی» کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در مورد آخرین اخبار از فیلم سینمایی «آزاد راه»، اظهار داشت: فیلم سینمایی «آزاد راه » در مرحله تدوین است و تا کنون 70 درصد از تدوین کار توسط خودم به اتمام رسیده است.
مهدی پاکدل، بهنوش طباطبایی، هومن سیدی، حبیب اسماعیلی، شیرین تسلیمی و ... در این فیلم سینمایی حضور دارند.
این فیلم نیمه دوم دی ماه سال 89 کلید خورد.
 بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «آزاد راه» داستان طلبه جوان به نام سلمان بروجردی را روایت می کند که با جوانان هم سن و سال خود ارتباطی دوستانه دارد و می کوشد با زبان خودشان به آنها نزدیک شود و بازی از مشکلاتشان بردارد.
از دیگر عوامل این فیلم می توان به نویسنده: علیرضا محمودی ایرانمهر، مدیر فیلمبرداری: امیر کریمی، صدابردار: عباس رستگارپور، طراح گریم: محمدرضا قومی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: بهرام صحیحی، مدیر تولید: مسعود دلیری، طراح صحنه و لباس: محمدرضا میرزامحمدی و عکاس: مجید صباغ بهروز، تهیه کننده: عباس رافعی.
انتهای پیام/
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000536

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

ایران 'تکنولوژی رمزگشایی' از اسناد پهپاد RQ-170 را در اختیار دارد

• نوشته شده توسط: ramin h

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با فارس:
ایران 'تکنولوژی رمزگشایی' از اسناد پهپاد RQ-170 را در اختیار دارد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران با 'تکنولوژی فوق‌پیشرفته‌ای' که در اختیار دارد، اسناد و اطلاعات همراه پهپاد جاسوسی آمریکا را 'رمز گشایی' خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: ایران 'تکنولوژی رمزگشایی' از اسناد پهپاد RQ-170 را در اختیار دارد

سید حسین نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به خارج کردن کنترل هواپیمای جاسوسی آمریکا از اختیار CIA توسط نیروهای مسلح کشورمان گفت: هواپیماهای بدون سرنشین با تکنولوژی هدایت از دور هدایت می‌شوند لذا اگر کشوری تکنولوژی هدایت از دور پهپادهای بدون سرنشین را در اختیار داشته باشد، می‌تواند هواپیماهای جاسوسی را در مدار هدایت خود قرار دهد.

وی در این زمینه افزود: هواپیمای جاسوسی RQ-170 دارای مکانیزم پیچیده و تکنولوژی الکترونیکی فوق پیشرفته است و در واقع این هواپیما نماد تکنولوژی برتر آمریکایی‌ها محسوب می‌شود.

عضوکمیسیون سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وقتی چنین پهپادی با این همه تکنولوژی و مراقبت توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شکار می‌شود، این موفقیت نشان‌دهنده تکنولوژی بالای دفاعی ایران در دفاع از حریم هوایی خود است.

نقوی با بیان اینکه ایران امروز می‌تواند هر نوع مهاجمی را با هر تکنولوژی پیشرفته‌ای که باشد، در برابر تکنولوژی و علم پیشرفته خود به زانو درآورد، تأکید کرد: دستیابی ایران به چنین تکنولوژی‌هایی، قدرت‌های بزرگ را به وحشت انداخته و آمریکا امروز از تکنولوژی‌ها و قدرت چنگ الکترونیک ایران در هراس است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها پس از به 'دام افتادن' پهپاد پیشرفته خود به شدت نگران اسناد همراه این پرنده هستند ولی باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران با 'تکنولوژی فوق‌پیشرفته‌ای' که در اختیار دارد، اسناد و اطلاعات همراه پهپاد جاسوسی آمریکا را 'رمز گشایی' خواهد کرد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس در پایان اظهار داشت: رمزگشایی از اطلاعات پهپاد RQ-170 آمریکایی‌ها، اطلاعات مهمی را در اختیار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000872

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

تیموریان: خوش‌بین‌ترین هوادار استقلال هم فکر نمی‌کرد با این نتیجه ببریم

• نوشته شده توسط: ramin h

در گل سوم می‌خواستم به مجیدی پاس بدهم
تیموریان: خوش‌بین‌ترین هوادار استقلال هم فکر نمی‌کرد با این نتیجه ببریم

خبرگزاری فارس: هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: شاید خوش‌بین ترین هوادار استقلال هم فکر نمی‌کرد 3 گل به پرسپولیس بزنیم.

خبرگزاری فارس: تیموریان: خوش‌بین‌ترین هوادار استقلال هم فکر نمی‌کرد با این نتیجه ببریم

به گزارش خبرگزاری فارس، آندرانیک تیموریان پس از تمرین امروز استقلال در مورد بازی مقابل پرسپولیس اظهار داشت: این بازی حساسیت زیادی داشت و باید یکی از دو تیم از گردونه مسابقات حذف می‌شدند. پرسپولیسی‌ها راغب بودند کار در همان 90 دقیقه تمام شود چون بازیکنان مصدوم و محروم زیاد داشتند و برای وقت‌های اضافه بازیکنان آنچنانی در اختیار نداشتند.

وی افزود: همه بازیکنان پرسپولیس باشخصیت هستند و این شاید از خوش شانسی ما یا بدشانسی آنها بود که در طول 90 دقیقه گلی نزدیم. آنها در وقت‌های اضافه به لحاظ بدنی افت کردند. در بازی‌های گذشته این افت بدنی را داشتند و شاهد بودید که از دقیقه 90 به بعد توانستیم به بازی مسلط شویم و پرسپولیس را شکست دهیم.

تیموریان در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کردند با سه گل پرسپولیس را شکست دهند، ‌گفت: فکر نمی‌کردیم با این تعداد گل ببریم. در جام حذفی نهایت یکی دو گل زده می‌شود. شاید خوش‌بین ترین هوادار استقلال هم چنین فکری نمی‌کرد اما خوشبختانه بعد از اینکه علی کریمی یک موقعیت گل را از دست داد توانستیم به عمق دفاع پرسپولیس نفوذ کنیم و به گل برسیم و خیلی خوشحالم که توانستیم به مرحله بعد صعود کنیم.

این بازیکن در خصوص شرایط بدنی بازیکنان استقلال در فصل جاری گفت: من ابتدای فصل به دلیل حضور در اردوی تیم ملی با استقلال بدنسازی نکردم اما مولایی زحمات زیادی برای استقلال کشیده و من به عنوان کوچک‌ترین عضو استقلال از او تشکر می‌کنم.

تیموریان گفت: استقلال چند بازیکن محروم و مصدوم دارد. مثلا خسرو حیدری نیست و من و مجتبی جباری هم با مصدومیت بازی کردیم. فوتبال همین است. گاهی فوتبالیست هم حق دارد محروم یا مصدوم شود.

تیموریان در مورد پاس سومی که منجر به گل شد، گفت: می‌خواستم این پاس را به فرهاد مجیدی بدهم اما خدا را شکر به اسماعیل شریفات رسید و زمینه‌ساز به ثمر رسیدن گل سوم شد.

وی در ارتباط با اینکه این نگرانی وجود دارد که بازیکنان استقلال مغرور شوند و بازی مقابل نفت آبادان را به دست بگیرند، عنوان کرد: چنین چیزی در تیم ما نیست. بچه‌ها به این خودباوری رسیده‌اند که همه بازی‌ها مهم است. نفت هم تیم دونده و خوبی دارد و هفته گذشته مقابل نفت تهران نتیجه خوبی گرفت. هر دو تیم روز سه شنبه بازی سختی داریم. ما برای رسیدن به قهرمانی دنبال سه امتیاز این مسابقه هستیم.

تیموریان در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر رویارویی استقلال با ذوب‌آهن در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا گفت: این قرعه‌کشی بوده که رخ داده است. سهمیه ایران کم شده و باید یکی از دو تیم خوب ایرانی از گردونه رقابت‌ها حذف شوند. اگر ما بتوانیم ذوب‌آهن را شکست دهیم بازی بعدی با الاتفاق در تهران خواهد بود.
من فکر می‌کنم استقلال شخصیت لیگ قهرمانان آسیا را دارد و خیلی ناراحتیم که نتوانستیم مستقیم در این رقابت‌ها حضور پیدا کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000897

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

اهل تسنن درباره لعن یزید چه نظری دارند؟

• نوشته شده توسط: ramin h

اهل تسنن درباره لعن یزید چه نظری دارند؟

خبرگزاری فارس: جاحظ مى‏گوید: منکراتى که یزید انجام داد، یعنى قتل حسین(علیه السلام)وبه اسارت گرفتن زن و فرزند او و ترساندن اهل مدینه و منهدم‏ساختن کعبه، همه اینها بر فسق و قساوت و کینه و نفاق و خروج ازایمان او دلالت مى‏کند.بنابراین، یزید فاسق و ملعون است و کسى که از لعن او جلوگیرى‏کند، نیز ملعون است.

خبرگزاری فارس: اهل تسنن درباره لعن یزید چه نظری دارند؟

شوکانى در کتاب «نیل الاوطار»
شوکانى در کتاب «نیل الاوطار»در رد بعضى از سخنوران دربارى مى‏گوید: به تحقیق عده‏اى از اهل‏علم افراط ورزیده، چنان حکم کردند که: «حسین(علیه السلام)نوه پیامبر که خداوند از او راضى باشد. نافرمانى‏یک آدم دائم الخمر را کرده و حرمت‏شریعت‏یزید بن معاویه را هتک‏کرده است.» خداوند لعنتشان کند، چه سخنان عجیبى که از شنیدن‏آنها مو بر بدن انسان راست مى‏گردد.
 
تفتازانى در کتاب «شرح العقاید»
تفتازانى در کتاب «شرح العقاید» مى‏نویسد:حقیقت این است که رضایت‏یزید به قتل حسین(علیه السلام)و شاد شدن اوبدان خبر و اهانت کردنش به اهل‏بیت پیامبر(صلی الله علیه وآله)از اخبارى است که‏در معنى متواتر است; هر چند تفاصیل آن متواتر نیست. درباره‏مقام یزید بلکه درباره ایمان او که لعنت‏خدا بر او و یارانش‏باد. توافقى نداریم.
 
جاحظ
جاحظ مى‏گوید: منکراتى که یزید انجام داد، یعنى قتل حسین(علیه السلام)وبه اسارت گرفتن زن و فرزند او و ترساندن اهل مدینه و منهدم‏ساختن کعبه، همه اینها بر فسق و قساوت و کینه و نفاق و خروج ازایمان او دلالت مى‏کند.

بنابراین، یزید فاسق و ملعون است و کسى که از لعن او جلوگیرى‏کند، نیز ملعون است.
شیخ محمد عبده مى‏گوید: هنگامى که در دنیا حکومت عادلى وجود دارد که هدف آن اقامه شرع و حدود الهى است و در برابر آن‏حکومتى ستمگر است که مى‏خواهد حکومت عدل را تعطیل کند، بر هرفرد مسلمانى کمک کردن حکومت عدل واجب است; و از همین باب است‏انقلاب امام حسین که در برابر حکومت‏یزید که خدا او را خوارکند. ایستاد
ابن حجر هیثمى مکى در کتاب «الصواعق المحرقه‏»
ابن حجر هیثمى مکى در کتاب «الصواعق المحرقه‏» مى‏نویسد: پسرامام حنبل در مورد لعن یزید از وى پرسید. احمد در جواب گفت: چگونه لعنت نشود کسى که خداوند او را در قرآن لعن کرده است.

آنجا که مى‏فرماید:«فصل عسیتم ان تولیتم ان تفسدوا فى الارض و تقطعوا ارحامکم‏اولئک الذین لعنهم‏الله‏» و چه مفاسدى و قطع رحمى از آنچه یزیدانجام داد، بالاتر است؟!
 
عبدالرزاق مقرم در کتاب «مقتل الحسین‏»
عبدالرزاق مقرم در کتاب «مقتل الحسین‏» مى‏گوید: به تحقیق‏گروهى از علما از جمله قاضى ابویعلى و حافظ ابن الجوزى وتفتازانى و سیوطى در مورد کفر یزید نظر قطعى داده‏اند و باصداقت تمام لعن او را جایز شمرده‏اند.

مولف کتاب «شذرات الذهب‏» مى‏نویسد: در مورد لعن یزید، احمدبن حنبل دو قول دارد که در یکى تلویح و در دیگرى تصریح به لعن‏او مى‏کند. مالک و ابوحنیفه نیز هر کدام هم‏تلویحا و هم تصریحایزید را لعنت کرده‏اند; و به راستى چرا این‏گونه نباشد و حال‏آنکه او فردى قمار باز و دائم الخمر بود.
 
شیخ محمد عبده
شیخ محمد عبده مى‏گوید: هنگامى که در دنیا حکومت عادلى وجود دارد که هدف آن اقامه شرع و حدود الهى است و در برابر آن‏حکومتى ستمگر است که مى‏خواهد حکومت عدل را تعطیل کند، بر هرفرد مسلمانى کمک کردن حکومت عدل واجب است; و از همین باب است‏انقلاب امام حسین که در برابر حکومت‏یزید که خدا او را خوارکند. ایستاد.

امام شافعى :حادثه کربلا چنان در قلوب نفوذ کرد که بسیارى از بزرگان اهل‏تسنن آن را در قالب شعر مطرح ساخته، اندوه خویش را ابرازکردند

سبط بن جوزى
از سبط بن جوزى در مورد لعن یزید پرسیده شد. او در جواب گفت: احمد حنبل لعن او را تجویز کرده است، ما نیز به خاطر جنایاتى‏که درباره پسر دختر رسول خدا مرتکب شد، او را دوست نداریم; واگر کسى به این حد راضى نمى‏شود، ما هم مى‏گوییم اصل، لعنت کردن‏یزید است.
 
 امام شافعى
حادثه کربلا چنان در قلوب نفوذ کرد که بسیارى از بزرگان اهل‏تسنن آن را در قالب شعر مطرح ساخته، اندوه خویش را ابرازکردند. امام شافعى که در دوستى اهل‏بیت زبانزد است. درباره‏نهضت کربلا چنین سروده است:

قتیل بلا جرم کان قمیصه صبیغ بماء الارجوان خصیب نصلى على المختار من آل هاشم و نوذى بنیه ان ذاک عجیب لئن کان ذنبى حب آل محمد(صلی الله علیه وآله) فذلک ذنب لست عنه اتوب هم شفعائى یوم حشرى و موقفى و بغضهم للشافعى ذنوب

حسین(علیه السلام)کشته‏اى بى گناه است که پیراهن او به خونش رنگین شده وعجب از ما مردم آن است که از یک طرف به آل پیامبر درودمى‏فرستیم و از سوى دیگر فرزندانش را به قتل مى‏رسانیم و اذیت‏مى‏کنیم!
اگر گناه من دوستى اهل‏بیت پیامبر است، پس من هیچ‏گاه از آن‏توبه نمى‏کنم. اهل‏بیت پیامبر(علیهم السلام)در روز محشر شفیعان من هستند واگر نسبت‏به آنان دشمنى داشته باشم، گناهى نابخشودنى است.

منبع :خبر آنلاین
 انتهای متن/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000469

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

تقدیر از نیروهای مسلح به دلیل شکار پهپاد آمریکایی/اعتراض به راه‌اندازی سفارت مجازی

• نوشته شده توسط: ramin h

شیرکوند در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
تقدیر از نیروهای مسلح به دلیل شکار پهپاد آمریکایی/اعتراض به راه‌اندازی سفارت مجازی

خبرگزاری فارس: دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران از نیروهای مسلح به دلیل شکار پهپاد آمریکایی قدردانی کرد.

خبرگزاری فارس: تقدیر از نیروهای مسلح به دلیل شکار پهپاد آمریکایی/اعتراض به راه‌اندازی سفارت مجازی

محسن شیرکوند دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به کنترل یک فروند  هواپیمای جاسوسی فوق مدرن آمریکا توسط  متخصصان ایرانی گفت: این مسئله آبروریزی دیگری برای آمریکای درحال استضعاف است.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد که دانشجویان به عنوان پیشگامان جامعه برخود لازم دانستند به خاطر این موفقیت بزرگ به رهبر معظم انقلاب اسلامی، متخصصان ایرانی و مردم عزیز کشورمان تبریک بگویند.
 
این فعال دانشجویی با بیان اینکه ایران اسلامی نه با تهدید نظامی، نه با تحریم اقتصادی، نه با جاسوسی و ترور دانشمندان هسته‌ای، نه با فتنه و ایجاد تفرقه و نه با هر روش دیگری ذره‌ای از حرکت به سمت الگو شدن برای حکومت جهانی اسلام باز نمی‌ایستد، خداوند را پشتیبان ایرانی‌ها معرفی کرد.

وی اضافه کرد: خاک هر کشور محترم و مقدس است و غربی‌ها که ادعای دروغین حقوق بشر و دموکراسی‌شان گوش فلک را کر کرده است، امروز چگونه به خود اجازه می‌دهند که با گستاخی تمام به حریم سایر کشورها تجاوز کنند؛ این اقدام آن‌ها و همدستانشان برای چندمین بار ثابت کرد که همان بهتر که در سال 58 لانه جاسوسی آنها را تسخیر کردیم زیرا که آن‌ها به جز غارت و سلطه بر کشورها هدف دیگری ندارند.

شیرکوند با اشاره به بالا بودن توانایی ایران در زمینه دفاعی تاکید کرد: امروز کشور ما تهدید را با تهدید پاسخ می‌دهد؛ بنابراین آمریکایی‌ها باید منتظر واکنش کوبنده ایران باشند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه آمریکایی‌ها بعد از سی‌وسه سال تحقیر توسط ملت ایران به خود اجازه می‌دهند که با گستاخی تمام با عنوان ایجاد ارتباط با مردم، سفارت مجازی راه‌اندازی کنند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها باید بدانند که مردم ایران از آن‌ها بیزار هستند و حتی حاضر نیستند اسمی از آن‌ها در ایران باشد، چه برسد به اینکه سفارتخانه مجازی داشته باشند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000822

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

آنچلوتی: روزی سرمربی رم خواهم شد

• نوشته شده توسط: ramin h

آنچلوتی: روزی سرمربی رم خواهم شد

خبرگزاری فارس: سرمربی پیشین میلان و چلسی اعلام کرد روزی هدایت جالوروسی را به عهده خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: آنچلوتی: روزی سرمربی رم خواهم شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اسکای اسپورت ایتالیا، کارلو آنچلوتی که فصل پیش سرمربی چلسی بود،‌ به دلیل عدم دستیابی به نتیجه‌های مورد نظر مالک باشگاه از این تیم اخراج شد و از آن پس به عنوان کارشناس در شبکه‌های مختلف انگلیس مشغول فعالیت شد.
آنچلوتی در این مورد گفت: بدون شک روزی هدایت رم را به عهده خواهم گرفت. دلیل علاقه زیاد من به این باشگاه این است که در دوران بازیکنی روزگار خوشی در این باشگاه داشتم.
 
وی ادامه داد: اکنون از حضور در کشور انگلیس راضی هستم و دوست دارم در این لیگ فعالیت کنم.
رم در حال حاضر شرایط سختی را می‌گذراند، همه چیز در این باشگاه تغییر کرده است. سران باشگاه، بازیکنان، سرمربی و حتی فلسفه بازی فوتبال در این تیم دستخوش تغییر شده است. سختی‌ها همواره وجود دارند. آن‌ها در مسیر سختی قرار گرفته‌اند ولی به باور من می‌توانند بهترین مسیر را برای موفقیت خود برگزینند.
انتهای پیام/آمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000893

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

اصلی‌ترین خیابان تاجیکستان نام پدر شعر فارسی را بر خود دارد +عکس

• نوشته شده توسط: ramin h

خیابان رودکی دوشنبه به روایت تصویر؛
اصلی‌ترین خیابان تاجیکستان نام پدر شعر فارسی را بر خود دارد +عکس

خبرگزاری فارس: نام شاعران و دانشمندان ایرانی و فارسی زبان بر خیابان‌ها و اماکن تاجیکستان می‌درخشد و خیابان رودکی، زیباترین و اصلی ترین خیابان پایتخت این کشور محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: اصلی‌ترین خیابان تاجیکستان نام پدر شعر فارسی را بر خود دارد +عکس

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، جمهوری تاجیکستان یکی از کشورهای آسیای مرکزی است که با کشورهای چین، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان و افغانستان همسایه است.

تاجیکستان زمان هخامنشیان جز امپراطوری عظیم ایران بود و بعد از تسلط اسلام بر سرزمین گسترده ایران، اولین سلسله پادشاهی ایران یعنی سامانیان در آنجا به قدرت رسیدند.

امروزه واحد پول این کشور "سامانی" نام دارد که تقریبا دویست و سی تومان است همچنین این کشور به برکت بارندگی‌های فراوان و کوهستانی بودن آن و منابع آب فراوانی که دارد، از طبیعت سرسبز و پاکیزه‌ای برخوردار است، خاستگاه رودکی پدر شعر فارسی و "رابعه بنت کعب" اولین زن شاعر پارسی گو بوده است.

اگر چه خط و نوشتار در تاجیکستان با حروف سریلیک یا روسی صورت می‌گیرد، اما گویش مردم آن به زبان شیرین فارسی تاجیکی است. زبان روسی نیز در رابط رسمی و بازرگانی است.

همچنین اکثر مردم این سرزمین، تاجیک و اقلیتی ازبک و روس تبار هستند و اکثریت مردم، مسلمان و پیرو فقه حنفی هستند.

پایتخت این کشور کوهستانی، دوشنبه است که نام‌های قدیمی آن "شومان"، "دوشنبه قلعه" و " استالین آباد" بوده است.

دوشنبه قلعه که در سال 1924 میلادی به شهر تبدیل شد در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد که بخشی از آن به عنوان مهاجر کاری در روسیه بسر می‌برند.

خیابان‌ها و اماکن دوشنبه به نام مشاهیر علم و ادب فارسی زبان همچون رودکی، فردوسی، سعدی شیرازی، حافظ شیرازی، سینا، بیدل، تورسون زاده، عینی، لاهوتی و غیره نامگذاری شده است.

خیابان رودکی، اصلی ترین خیابان دوشنبه است که در مرکز شهر واقع شده و بیشتر اماکن اداری و تجاری و دانشگاه‌ها در آن قرار دارد.

این خیابان که بخشی از آن، گران قیمت ترین قسمت شهر را شامل می‌شود در حدود 10 کیلومتر طول دارد و شیک ترین خیابان دوشنبه محسوب می‌شود.

میدان "صدرالدین عینی" (نویسنده و ادیب معاصر تاجیک) یک سوی این خیابان و "باغ گیاهان" در سمت دیگر آن قرار دارد.

رودکی، خیابانی است با پیاده روهای وسیع و چنارهای بلند و جوان که شاخه هایشان از 2 طرف درهم فرورفته و منظره زیبایی را به وجود آورده است.

نظافت این شهر را رفتگرانی که بیشتر آنان را زنان تشکیل می‌دهند، برعهده دارند و خیابان رودکی، تمیزترین مکان این شهر نیز محسوب می‌شود.

با وجود آنکه وضعیت آسفالت و روکش خیابان‌های این شهر در مجموع چندان مناسب نیست، ولی آسفالت این خیابان، از کیفیت خوب و بالایی برخوردار است.

در دوشنبه موتور سیکلتی وجود ندارد

در این خیابان امری که بیش از هر چیز دیگری جلوه گری می‌نماید، حرکت لاداهای روسی و همچنین عدم تردد موتورسیکلت است که بنظر می‌رسد استفاده از این وسیله نقلیه طرفدار چندانی ندارد.

قوانین راهنمایی و رانندگی در این شهر از سوی رانندگان به خوبی رعایت می‌شود که خود آنان، یکی از دلایل اصل این امر را سخت گیری شدید پلیس راهنمایی و رانندگی این شهر می‌دانند.

حمل و نقل مردم این شهر با اتومبیل‌هایی شبیه به کاروان که در این جا به "مارشوتکه" معروف است، صورت می‌گیرد که سوار و پیاده شدن به آنها بسیار سخت و مشکل است.

سیستم حمل ونقل عمومی این شهر قادر به پاسخگوی جمعیت آن نیست به نحوی که مسافران، همواره مدت زمان زیادی را برای سوار شدن به اتوبوس سپری می‌کنند و از اینرو به ندرت اتوبوس برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته جالبی که به نظر می رسد وجود اتوبوس‌های برقی باقی مانده از دوران شوروی است که همچنان در خیابان‌های این شهر به ویژه خیابان رودکی تردد دارند.

در حاشیه خیابان رودکی میدان صدرالدین عینی، موزه "بهزاد"، مهمانخانه های "تاجیکستان"، "پایتخت" و "اوستا"، "وخش"، "پایتخت"، "سیرنا" بازار صدبرگ" قرار دارد.
 
تکدی گری در این شهر امری کمابیش رایج است و بیشتر توسط کسانی که از خارج از دوشنبه به آن وارد شده‌اند، انجام می‌گیرد.

بطور کلی سطح اقتصادی مردم در کشور تاجیکستان پایین است و اختلاف طبقاتی شدیدی وجود دارد ولی نکته جالب کارکردن زنان دوشادوش مردان در بازارها و مغازه‌ها است، زیرا بدون آن امرار معاش برای خانواده‌ها بسیار سخت است.
 
همچنین مردم دوشنبه، مردمی بسیار صبور و آرام هستند و خیلی بندرت دعوا و درگیری در این شهر دیده می‌شود.

علاوه بر بانک‌ها و مراکز تجاری و اقتصادی، کاخ ریاست جمهوری، ساختمان پارلمان، وزارتخانه‌های امور خارجه، کشاورزی، فرهنگ و عدلیه، سازمان مبارزه با فساد اداری، دانشگاه ملی، دانشگاه آموزگاری، دانشگاه طبی، آکادمی علوم، کاخ جامی، مرکز تحقیقات و مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری، تلویزیون "سفینه"، انستیتوی میراث خطی و خاورشناسی، میدان امیر اسماعیل سامانی ( موسس سلسله سامانیان که تندیس آن نیز وجود دارد)، کتابخانه ملی، کتابخانه فردوسی، "باغ رودکی" ( که تندیس این شاعر فارسی گوی نیز در آن قرار دارد)، شهرداری دوشنبه، "کاخ وحدت"، " باغ گیاهان" و غیره وجود دارد.

وجه تسمیه خیابان رودکی با توجه به علاقه و شوق تاجیکان به  "ابوعبدالله جعفربن محمدبن حکیم‌بن عبدالرحمن‌بن آدم رودکی" زاده اواسط قرن سوم هجری قمری از شاعران ایرانی دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری برمی‌گردد.

این شاعر نابینا در روستایی به نام بَنُج رودک (پنجکنت در تاجیکستان امروزی) در ناحیه رودک در نزدیکی نخشب و سمرقند به دنیا آمد.

رودکی را نخستین شاعر بزرگ پارسی‌گوی و پدر شعر پارسی می‌دانند.

وی در دربار "امیر نصر سامانی" بسیار محبوب شد و ثروت بسیاری به دست آورد و گفته می‌شود، رودکی در حدود 100 هزار بیت شعر سروده است و درموسیقی، ترجمه و آواز نیز دستی داشته ‌است.

انتهای پیام/.
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000898

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

فرستاده آمریکا در خاورمیانه هفته آینده به منطقه می‌آید

• نوشته شده توسط: ramin h

در تلاش برای از سرگیری روند سازش؛
فرستاده آمریکا در خاورمیانه هفته آینده به منطقه می‌آید

خبرگزاری فارس: فرستاده صلح آمریکا در خاورمیانه در تلاش برای ازسرگیری مذاکرات به بن‌بست رسیده سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان هفته آینده به منطقه می‌آید.

خبرگزاری فارس: فرستاده آمریکا در خاورمیانه هفته آینده به منطقه می‌آید

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که "دیوید هیل" هفته‌ آینده در تلاش برای ازسرگیری مذاکرات سازش بین اسرائیل و فلسطینیان که از بیش از یکسال پیش متوقف شده است، به منطقه می‌آید.
 
بر اساس این گزارش هیل و نمایندگان کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه متشکل از(آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و روسیه) روز سه‌شنبه نشست‌های جداگانه‌ای را با مسئولان اسرائیلی و فلسطینی برگزار خواهند کرد.
 
قرار است هیل پس از این نشست به قاهره  و از آنجا نیز به پاریس سفر کند.
 
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این سفر دوره‌ای هیل در راستای تلاش برای بازگرداندن دو طرف فلسطینی و اسرائیل به میز مذاکرات است.
 
کمیته چهارجانبه صلح مهلت 90 روزه به دو طرف فلسطینی و اسرائیلی با هدف تلاش برای نزدیک کردن دیدگاه‌های آنها در خصوص موضوع مرزها و امنیت اعطا کرده‌ است و این مهلت 26 ژانویه(6 بهمن) به پایان می‌رسد.
 
"صائب عریقات" مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در دو جلسه گذشته با نمایندگان کمیته چهارجانبه تاکید کرد که بازگشت به میز مذاکرات سازش نیازمند توقف شهرک‌سازی بویژه در قدس شرقی و پذیرش اصل راه‌حل دو دولت بر اساس مرزهای سال 1967 از سوی اسرائیل است.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000913

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

عسگری: گل سوم استقلال آفساید نبود/ قضاوت ممبینی ایرادی نداشت

• نوشته شده توسط: ramin h

برخی می‌گویند زارع مستحق کارت قرمز بود
عسگری: گل سوم استقلال آفساید نبود/ قضاوت ممبینی ایرادی نداشت

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: گل سوم استقلال آفساید نبود.

خبرگزاری فارس: عسگری: گل سوم استقلال آفساید نبود/ قضاوت ممبینی ایرادی نداشت

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عسگری در مورد قضاوت هدایت ممبینی در دربی ۷۳ اظهار داشت: در مجموع از نحوه قضاوت تیم داوری و تصمیماتی که آنها از بازی گرفتند راضی هستیم و تیم داوری کارنامه موفقی داشت و اشتباهات تاثیر گذاری از سوی داوران مشاهده نشد.

وی درباره صحنه های مشکوک این بازی گفت: این دیدار چند صحنه داشت که باید مورد نقد و نظر واقع شد. باید بگویم در صحنه ای که برخی آن را خطای پنالتی روی مجیدی در نیمه اول می دانند پنالتی نبود و تصمیم ممبینی کاملا درست بود. در صحنه خطای دیگر روی برهانی در محوطه جریمه، باید بگویم که تصمیم گیری بسیار مشکل بود و با توجه به اینکه من در ورزشگاه بودم و اسکوربورد صحنه های آهسته را پخش نمی کند نمی توانم در این باره نظر دهم و منتظر گزارش ناظر بازی و بازبینی فیلم هستم. جایگاهم در ورزشگاه طوری بود که به صحنه مشرف نبودم.

عسگری اضافه کرد: در صحنه خطای پنالتی که ممبینی به درستی روی فرهاد مجیدی آن را گرفت، گفته شده که مدافع پرسپولیس باید اخراج می شد، اما باید بگویم که با توجه به جهت حرکت فرهاد مجیدی که به سمت کرنر بود حتی اگر توپ هم به او می رسید زاویه اش بسیار تنگ می شد و فرصت صددرصد گل نبود. به همین دلیل تصمیم ممبینی کاملا درست بود.

وی در ادامه درباره خطای مازیار زارع گفت: برخی آن را مستحق کارت قرمز می دانستند ولی به هر جهت پرسپولیس در این صحنه سه بر صفر عقب بود و این بازی هم شرایط خاص خودش را داشت و ممبینی در این صحنه سعی کرد بازی را مدیریت کند.

عسگری درباره گل سوم استقلال گفت: ما از سخندان توقع داشتیم که در این بازی تبحرش را نشان دهد و باید بگویم او به خوبی در همه صحنه ها آفساید عمل کرد. البته من هنوز فیلم بازی را ندیدم اما در صحنه گل سوم، فرهاد مجیدی از هوشش استفاده کرد و در زمان پاس ایستاد تا شریفات از منطقه ای که در آفساید نبود صاحب توپ شود و گل سوم به درستی به ثمر برسد. باید به این نکته اشاره کنم که صرف قرار گرفتن در شرایط آفساید تخلف نیست و فرهاد مجیدی در آن صحنه بی تحرک ایستاد تا هیچ دخالتی در روند بازی نداشته باشد و شریفات بتواند از فرصت استفاده کند.

نایب رئیس کمیته داوران در پایان گفت: خوشحالیم که تیم داوری به خوبی از این بازی حساس سربلند بیرون آمد. ما از تیم داوری در دربی و دیگر بازی ها انتظار داریم طوری قضاوت کنند که وقتی تصمیم هایشان مورد نقد کمیته داوران قرار می گیرد این کمیته بتواند به منتقدان پاسخ قانونی بدهد. البته دربی تهران به اندازه کافی حساس است و انتخاب داوران برای این بازی کار راحتی نیست ، هر چند که کمیته داوران 5 داور دارد که می توانند دربی را در هر شرایطی به خوبی قضاوت و مدیریت کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000843

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

دادگر: موافق جدایی طالب‌لو از شاهین بوشهر نیستیم

• نوشته شده توسط: ramin h

ما هم مثل پرسپولیس و داماش سه گل خوردیم
دادگر: موافق جدایی طالب‌لو از شاهین بوشهر نیستیم

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه شاهین بوشهر گفت: وحید طالب‌لو می‌خواهد از ما جدا شود اما باشگاه با این مسئله موافقت نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: دادگر: موافق جدایی طالب‌لو از شاهین بوشهر نیستیم

علی دادگر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شکست 3 بر یک شاهین بوشهر برابر سایپا و ارتباط این مسئله به مشکلات مالی، گفت: این باخت ارتباطی به مسایل مالی نداشت و بازیکنان ما تمام تلاششان را انجام دادند. نیمه دوم به طور کامل دست ما بود اما چنین شکست‌هایی در فوتبال رخ می‌دهد. ما هم مثل داماش گیلان و پرسپولیس در روز جمعه سه گل خوردیم.

وی در مورد اینکه مشکلات مالی شاهین بوشهر حل خواهد شد یا نه گفت: بخشی از مشکلات تا نیم فصل حل می‌شود اما ما به دنبال این مسئله هستیم که مشکلات را به طور کامل حل و فصل کنیم.

مدیرعامل شاهین بوشهر در مورد جدایی وحید طالب‌لو در نیم فصل اظهار داشت: طالب‌لو خودش چنین نظری دارد اما باشگاه با این مسئله موافقت نمی‌کند و چنین بازیکن خوبی را از دست نمی‌دهیم.

دادگر در مورد مشکل ایوان پتروویچ با فیروز کریمی گفت: مشکلی وجود ندارد و کریمی دیروز از بازی این بازیکن رضایت نداشت و او را تعویض کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000853

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

به همت هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی؛
خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

خبرگزاری فارس: مجموعه خاطرات آزاده خلبان دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» با بیان شکنجه‌های اسرا در زندان‌های ابوغریب و الرشید با عنوان «یک پنجره برایم کافیست» منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: خاطرات «حبیب‌الله کلانتری» از اسارت در زندان‌های ابوغریب و الرشید منتشر می‌شود

رامین عبدالیان ایرانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مجموعه خاطرات آزاده خلبان دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» که 10 سال و چند ماه از عمر خود را در سلول زندان‌های ابوغریب و الرشید گذرانده با عنوان «یک پنجره برایم کافیست» منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: برای انتشار این کتاب حدود یک ماه مصاحبه با این آزاده داشتیم و پس از جمع‌آوری اطلاعات و تدوین، مستند داستانی 300 صفحه‌ای آماده شد که تا ماه آینده توسط هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی در هوانیروز منتشر می‌شود.

نویسنده کتاب «یک پنجره برایم کافیست» بیان داشت: این آزاده خلبان 3 ماه بعد از آغار جنگ تحمیلی به اسارت عراق درمی‌آید؛ وی حدود 4 سال در زندان ابوغریب بود و بقیه دوره اسارتش را در زندان الرشید گذرانده است؛ در حالی که نام وی به همراه 33 نفر از اسرای ایرانی از جمله شهید «حسین لشکری» در لیست اسرای ایرانی صلیب سرخ جهانی نبود.

وی در خصوص انتخاب عنوان کتاب بیان داشت: جانباز دفاع مقدس «حبیب‌الله کلانتری» دوره 3 ماهه اسارت خود در استخبارات عراق را داخل سلولی که به شکل گاوصندوق بوده، گذرانده است؛ تنها ارتباط آنها با بیرون، فضایی به اندازه یک آجر بوده که آن را هم میله آهنی زده بودند؛ وی پس از انتقال به زندان ابوغریب، همین وضعیت را داشته که دچار مشکلات تنفسی شده است.

عبدالیان ایرانشاهی خاطرنشان کرد: شرایط زندان طوری بود که به جز مسئولان زندان ابوغریب، حتی نگهبان‌های عراقی هم نفهمیدند داخل اتاق چند نفر زندگی می‌کنند.
 
وی گفت: با توجه به ویژگی‌های خاص دوران اسارت، عنوان «یک پنجره برایم کافیست» را برای به تحریر درآوردن سختی‌های یک آزاده در اسارت بعثی‌ها در نظر گرفتم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000926

نظرات()

یکشنبه 20 آذر 1390

دبیر ستاد مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی غیرمجاز منصوب شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با حکم وزیر ارشاد؛
دبیر ستاد مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی غیرمجاز منصوب شد

خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی «سعید جابری‌انصاری» را به عنوان دبیر ستاد مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی غیرمجاز منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی غیرمجاز منصوب شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: بر اساس تبصره ماده 3 آیین نامه ستاد مبارزه با عرضه آثار دیداری و شنیداری غیرمجاز، مصوب جلسه مورخ 23 خردادماه 90 شورای معاونان و با توجه به تجربه و تعهد و شایستگی‌های جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان «دبیر ستاد مبارزه با عرضه محصولات فرهنگی غیرمجاز» منصوب می‌شوید.

امید است با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولی عصر (عج) در پیشبرد اهداف ستاد و وظایف مندرج در ماده 5 آیین‌نامه و تعامل و همکاری با اعضای محترم آن موفق و موید باشید.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900919000944

نظرات()

  • تعداد صفحات :6
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic