دوشنبه 29 اسفند 1390

شکایت زنان زندانی از وضعیت زندان های عربستان

• نوشته شده توسط: ramin h

آزار جنسی
شکایت زنان زندانی از وضعیت زندان های عربستان

خبرگزاری فارس: در زندان دوربین هایی کار گذاشته شده است که بیست چهار ساعته رفتار آن ها را زیر نظر دارند به طوری که حتی در سرویس های بهداشتی نیز از آن ها فیلم برداری می شود.

خبرگزاری فارس: شکایت زنان زندانی از وضعیت زندان های عربستان

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس  به نقل از صراط، عربستان همچنان به شکنجه و بدرفتاری خشونت بار و آزار جنسی زنان بازداشت شده در زندان سیاسی "ذهبان" ادامه می دهد.

شماری از زنان زندانی شکایت داشتند که در زندان دوربین هایی کار گذاشته شده است که بیست چهار ساعته رفتار آن ها را زیر نظر دارند به طوری که حتی در سرویس های بهداشتی نیز از آن ها فیلم برداری می شود همچنین خانم " حنان عبدالرحمن سمکری " از زنان زندانی نیز با اشاره به فحاشی زندانبانان، خاطر نشان کرد که عبدالرحمان محمد الجزائری کودک او مورد ضرب و شتم زندانبانان قرار گرفته است. اما قاضی پرونده او را نیز وادار به سکوت کرد.

وزارت کشور عربستان سعودی با گذشت چند ماه از این حادثه هیچ اقدامی نکرده، و حتی نتیجه ای تشریفاتی هم در خصوص این موضوع اعلام نکرده و حتی حاضر نشده است افسران بازجویی که در آن حوادث تاسف بار دست داشته اند را مجرم بداند؛ و همین مساله ثابت می کند که این تجاوزات با موافقت مقامات رده بالای وزارت کشور صورت گرفته است.

جمعیت حقوق مدنی و سیاسی "حسم " اعلام کرد که با کمال نگرانی ، رفتارهای خشونت آمیز رژیم سعودی با معترضان و آزار جنسی آنان را پیگیری خواهد کرد

با توجه به نبود عدالت در دادگاه های وزارت کشور عربستان و ناتوانی از رسیدگی عادلانه به پرونده زنان زندانی، این زن ها از تاریخ 7 مارس 2012 دست به اعتصاب غذا زدند و اعلام کردند تا وقتی که مطالبات آن ها برآورده نشود به اعتصاب ادامه خواهند داد. مطالبات زنان زندانی عربستانی عبارتند از آزادی فوری از زندان و همچنین قائل شدن حق محاکمه عادلانه و علنی برای آنان، که این خواسته ها با همه قوانین و عرف های بین المللی همخوانی دارد، و عربستان سعودی این قوانین بین المللی را امضا کرده است.

انتهای پیام/


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس هلال‌ احمر استان البرز اعلام کرد
استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان هلال احمر استان البرز اعلام کرد: در طرح خدمات‌رسانی ویژه به مسافران نوروزی، نیروهای امداد و نجات این سازمان در محورهای برون‌شهری استان البرز مستقر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: استقرار نیروهای امداد و نجات در جاده‌های البرز

محمد منتظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طی سال‌های اخیر هلال احمر به همراه دستگاه‌های مختلف طرحی را تحت عنوان طرح نوروزی در روزهای پایانی سال و همچنین دو هفته نخست فروردین اجرا کرده‌ است.

وی هدف از اجرای این طرح را خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی، تلاش برای کاهش خسارات جانی تصادفات احتمالی در جاده‌های برون‌شهری و همچنین امدادرسانی به مسافرانی که بر اثر بلایای طبیعی با مشکل روبه‌رو شده‌اند، دانست.

این مسئول با بیان اینکه طرح فوق در نوروز 91 نیز اجرا می‌شود گفت: تمهیدات لازم برای حضور موثر امدادگران هلال احمر در استان البرز اندیشیده شده است.

وی اشاره به کاهش خسارات جانی تصادفات جاده‌ای در نوروز سال گذشته تصریح کرد: بخشی از این دستاورد مهم به دلیل حضور به موقع و مسئولانه نیروهای امداد و نجات هلال احمر در جاده‌های استان البرز محقق شده است.

* استقرار 10 تیم امدادی هلال احمر در جاده‌های استان البرز

منتظری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه در طرح نوروزی امسال چه اقداماتی از سوی هلال‌ احمر برای خدمات‌رسانی به مسافران انجام می‌شود؟ گفت: ماموریت نیروهای هلال احمر در جاده‌های استان البرز به صورت رسمی از بیستم اسفند ماه آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون 10 تیم امدادی با تجهیزات در محورهای برون‌شهری استان مستقر شده و آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی هستند.

* تجهیز تیم‌های امدادی هلال احمر به امکانات مقابله با سرما و بارش برف

رئیس سازمان هلال احمر استان البرز ادامه داد: این تیم‌ها به صورت شبانه‌روزی در جاده‌ها مستقر شده و با اعلام نیاز از سوی راهداری، پلیس راهور و یا مسافران نوروزی در محل حادثه حضور خواهند یافت.

منتظری افزود: نحوه استقرار این 10 تیم بر اساس میزان تردد خودروها تعیین شده و هشت ایستگاه ثابت و دو تیم سیار تا پایان هفته دوم فروردین 91 ماموریت خود را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به بارش سنگین برف طی روزهای اخیر در جاده‌های کوهستانی استان البرز تاکید کرد: تیم‌های امدادی به تجهیزات مقابله با سرما و برف مجهز هستند.

* حضور 10 پزشک در تیم‌های امدادی هلال احمر البرز

منتظری متذکر شد: همچنین در هر یک از اکیپ‌های مستقر در جاده‌های برون شهری استان البرز، یک پزشک مجرب حضور دارد تا در صورت نیاز به مسافران از جمله سالمندان، بیماران خاص و کودکان حادثه دیده خدمات‌رسانی کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تلاش امدادگران این سازمان و همچنین ماموران دستگاه‌های مختلف، تعطیلات عید امسال شاهد کمترین خسارات جانی و مالی برای مسافران نوروزی باشیم.

انتهای پیام/ک20


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

بیش از نیمی از اروپا با تحریم‌ نفت ایران مخالف است

• نوشته شده توسط: ramin h

نتایج نظرسنجی یک موسسه آلمانی
بیش از نیمی از اروپا با تحریم‌ نفت ایران مخالف است

خبرگزاری فارس: نتایج نظرسنجی یک موسسه آلمانی حاکی از آن است که ۶۹ درصد از مردم اروپا با تحریم نفت ایران به شدت مخالف هستند.

خبرگزاری فارس: بیش از نیمی از اروپا با تحریم‌ نفت ایران مخالف است

به گزارش فارس، نتایج نظرسنجی "موسسه آلمانی مارشال" که یک نظرسنجی تلفنی در بین روزهای ۲۵ تا ۲۸ ژانویه برگزار کرد و بیش از ۳ هزار نفر از کشورهای اروپایی "اتریش"، "انگلیس"، "فرانسه"، "آلمان"، "ایتالیا"، "لهستان"، "سوئد" و "اسپانیا" در آن شرکت کردند، اعلام کرد که ۶۹ درصد از مردم اروپا مخالف تحریم نفت ایران هستند.

بر اساس این گزارش، وزاری خارجی اتحادیه اروپا در ۲۳ ژانویه به توافق رسیدند تا واردات نفت از ایران را ممنوع و دارایی‌های بانک مرکزی ایران در سراسر اتحادیه اروپا را مسدود کنند و قرار است که این تحریم‌ها از اول ژوئیه ۲۰۱۲ اجرایی شود.

به دنبال تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم‌ نفت ایران و به دنبال آن اقدام کشورمان در راستای متوقف کردن فروش نفت به شرکت‌های انگلیسی و فرانسوی، قیمت نفت به طور دائم در سال جاری افزایش پیدا کرد.

چند روز پیش نیز روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از افزایش فشارهای عمومی بر "دیوید کامرون" نخست‌وزیر انگلیس و "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر افزایش قیمت سوخت در کشورهای آمریکا و انگلیس خبر داد و افزود احتمال دارد مقامات آمریکا و انگلیس تصمیم بگیرند به منظور مهار قیمت نفت خام و کاهش فشارهای عمومی از ذخایر نفتی خود استفاده کنند.

انتهای پیام/ف.ص


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

مجلات غیراخلاقی بازی روی دکه ها چه می کنند؟

• نوشته شده توسط: ramin h

وزارت ارشاد فقط تماشاچی است
مجلات غیراخلاقی بازی روی دکه ها چه می کنند؟

خبرگزاری فارس: مجلات مختلفی که هم اکنون با مجوز ارشاد منتشر می شوند هر گونه مرز های اخلاقی و اعتقادی را زیر پا گذاشته و در DVD های همراه مجلات خود به انتشار تصاویر غیراخلاقی و فیلم های تبلیغاتی بازی های خارجی می پردازند.

خبرگزاری فارس: مجلات غیراخلاقی بازی روی دکه ها چه می کنند؟

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس  به نقل از مشرق، یکی از معضلات بزرگ در بحث بازی های رایانه ای مجلات مرتبط می باشند که متاسفانه با پیروی از ارگان های مرتبط با بازی های رایانه ای به تنها چیزی که نمی پردازند، آسیب شناسی بازی های رایانه ای می باشد و این در حالی می باشد که بارها و بارها مشاهده شده که محتوای این مجلات، ضد فرهنگ دینی ما است.

مجلات مختلفی که هم اکنون با مجوز ارشاد منتشر می شوند هر گونه مرزهای اخلاقی و اعتقادی را زیر پا گذاشته و در DVD های همراه مجلات خود به انتشار تصاویر غیراخلاقی و فیلم های تبلیغاتی بازی های خارجی می پردازند.

از این پس قصد داریم به معرفی این نشریات متخلف بپردازیم تا شاید دستگاههای مربوطه درصدد اصلاح این موارد برآیند. در این نوشتار ماه نامه "بازی نما" که هم اکنون ۷۴ شماره از آن و از سال ۱۳۸۲ به صورت رسمی و با مجوز وزارت ارشاد در سراسر ایران هر ماه به فروش می رسد را مورد بررسی قرار می دهیم.

به نوشته مرصد این مجله خود اقدام به تبلیغ بازی هایی می کند که به علل مختلف موفق به کسب مجوز در داخل کشور نشده اند و این خود باعث می شود که خوانندگان به این بازی ها ترغیب شوند و آنها را از کانال های غیر مجاز که خود معضل بزرگی هستند تهیه کنند.

به عنوان مثال در آخرین شماره از این مجله و در دیسک فشرده ای که به صورت ضمیمه به خریداران این مجله ارائه می شود تصاویری گنجانده شده که در ادامه گوشه ای از آنها و البته با سانسور و فقط برای قضاوت خوانندگان منتشر می شود.

نکته جالب توجه اینجاست که استفاده از تصاویر اینچنینی و محتوای مغایر با ارزش های ما تنها مربوط به این شماره و این ایام نمی باشد. چندی پیش سایت های خبری گزارشی منتشر کردند که طبق آن ، بازی نما فقط در یکی از شماره های خود در ویژه نامه ای که تابستان ۸۹ چاپ کرد در صفحات متوالی به تبلیغ و پوشش خبری بیش از ۱۰ مورد از بازی هایی ضد اسلامی پرداخته بود:

"به عنوان مثال همین امروز به دکه روزنامه فروشی محل خود مراجعه کنید و ویژه نامه تابستان ۸۹ مجله "بازی نما” را خریداری کنید. به این جملات در مجله خوب دقت کنید:

صفحه ۲۲ بازی Spec Ops the line: جنگ در عراق، جنگ در افغانستان و جنگ در ویتنام بارها در بازی های مختلف به تصویر کشیده شده است اما این بار شرکت ۲K شهر توریستی و جنگ ندیده دبی را به صحنه جنگ نظامیان و تروریست ها تبدیل کرده است.

صفحه ۲۳ بازی call of duty: black ops: نمایش در مکانی شبیه به جنگل های جنوب آسیا رخ می دهد.

صفحه ۲۸ بازی red faction: Armageddon: (همانطور که در این مقاله اشاره شد این بازی روش های تغییر حکومت را آموزش می دهد اما به نظر می رسد نسخه جدید این بازی با نام آرماگدون منتشر شده تا دقیقا منطبق بر اهداف غرب حرکت کند)

صفحه ۲۹ بازی homefront: ارتش کره‌ شمالی با پشتیبانی نیروهای بزرگ دنیا و ارتش فوق نیرومند به کشور امریکا حمله می کند.

صفحه ۳۲ بازی crysis 2: این بار نیویورک را بستر حوادث بازی قرار داده است، شهری که با هجوم بیگانگان تخلیه شده است.

صفحه ۳۴ بازی medal of honor: مأموریت های اصلی بازی شامل بمباران مخفیگاه های تروریست های افغان و…

صفحه ۴۷ بازی vanquish: طولی نمی کشد که روسیه با مطلع شدن از این موضوع ایستگاه فضایی مذکور را به تصرف خود در آورده و و برای سرکوب کردن امریکا شهر سان فرانسیسکو را با شلیک انرژی مرگبار از همین ایستگاه به کل نابود می کند.

صفحه ۵۰ بازی socom4: u.s navy seals: فرماندهی از ناتو… دمویی که در E3 به نمایش درآمد، با حمله گروهی یاغی به شهری در آسیای جنوب شرقی آغاز شد.

صفحه ۵۶ بازی H.A.W.X 2: بعد از اتفاقات بازی اول، گردان هوایی hawx به خاورمیانه اعزام می شود. جایی که به دلیل حضور چند تن از سران گروه های شورشی در نقاط استراتژیک این منطقه، خشونت شدیدی حکم فرما شده است.

صفحه ۵۷ بازی ghost recon: future soldier: داستان بازی در آینده‌ی نه چندان دور در مناطقی از اروپای شمالی، خاورمیانه و آسیا اتفاق می افتد.

این ها جملاتی است که در این نشریه می توانید آن ها را پیدا کنید. این نشریه به معرفی بازی هایی که طی سال آینده به بازار می آید، پرداخته است. نگاه کنید! ناتوی فرهنگی امریکا چه طور وارد کشور می شود. در اکثر بازی ها یا امریکا مورد ظلم واقع شده و یا برای مبارزه با تروریسم وارد خاورمیانه و آسیا می شود. "

البته این تنها نمونه هایی از همه مصادیق می باشد که در صورت نیاز می تواند نمونه های زیاد دیگری را به نمایش در آورد.

حال این سوال پیش می آید که چرا دستگاه های نظارتی بویژه وزارت ارشاد هیچ توجهی به این روند نمی کنند و نظیر این موارد پی در پی و در طول چندین سال در حال جریان می باشد اما هیچ کس نمی خواهد با آنها برخوردی نماید؟!

انتهای پیام/


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

اثبات ولایتمداری در خدمت به جامعه و مستضعفین است

• نوشته شده توسط: ramin h

نماینده منتخب مردم دشتستان در مجلس نهم:
اثبات ولایتمداری در خدمت به جامعه و مستضعفین است

خبرگزاری فارس: نماینده منتخب مردم دشتستان در مجلس نهم گفت: اثبات ولایتمداری در خدمت به جامعه و مستضعفین است.

خبرگزاری فارس: اثبات ولایتمداری در خدمت به جامعه و مستضعفین است

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد شامگاه یکشنبه در جمع مردم دشتستان با تبریک سال نو اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی شاهد موفقیت بسیار خوب نظام اسلامی بودیم و امیدوار هستیم این روند تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به وفاداری مردم به نظام و با تاکید بر برگزاری باشکوه انتخابات مجلس نهم افزود: تقدیم 250 هزار شهید نشانه وفاداری و علاقه مردم به انقلاب است و این وفاداری در تمام عرصه‌ها به اثبات رسیده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم وفاداری و همراهی مردم با نظام را در تک تک فراز و نشیب‌های 33 ساله نظام مسبوق به سابقه و درخشان خواند و نقش‌آفرینی مردم در حوادث سال 87 و فتنه 88 را ناشی از بصیرت و هوشیاری مردم برشمرد.

موسوی‌نژاد همچنین با اشاره به خلق حماسه‌ای عظیم در انتخابات اخیر توسط مردم، اتحاد مردم را موجب یأس و ناامیدی دشمنان انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: این مردم به سبب خلق حماسه‌ای عظیم شایسته تقدیر و تشکر هستند.

منتخب مردم دشتستان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رأی مردم دشتستان رأی به من نبوده بلکه رأی به جبهه عدالتخواهی است که به یاری هم در راستای اعتلای آن خواهیم کوشید.

موسوی‌نژاد با اشاره به لزوم حذف چهره محرومیت، اثبات ولایتمداری را در خدمت به جامعه و مستضعفین دانست.

وی در ادامه با اشاره به لزوم حرکت جهادی زمامداران در راستای رخت بربستن محرومیت و مظلومیت از چهره منطقه افزود: تا زمانی که مردم محروم و مستضعف در سختی و مشقت زندگی می‌کنند نباید خواب راحت به چشم مسئولین بیاید.

نماینده مردم دشتستان در مجلس نهم بیان کرد: رأی مردم به ما، رأی به تفکر ارزشی و اعتقادات اسلامی بود لذا خود را خدمتگزار کوچک این تفکر ارزشی می‌دانم و به فضل الهی در کنار شما خواهم ماند.

انتهای پیام/ک20/د1000


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

نفت «سرمایه» است، نه درآمدی برای تأمین مخارج روزمره

• نوشته شده توسط: ramin h

نفت «سرمایه» است، نه درآمدی برای تأمین مخارج روزمره

خبرگزاری فارس: برنامه‌ریزی در راستای تبدیل ثروت زیرزمینی حاصل از فروش نفت به انواع سرمایه‌گذاری‌های دیگر و ثروت‌های روی زمینی، که بارها مورد تأکید مستقیم و غیرمستقیم رهبری قرار گرفته، به منزله‌ی تحقق هر چه بیش‌تر «عدالت بین نسلی» قلمداد می‌شود.

خبرگزاری فارس: نفت «سرمایه» است، نه درآمدی برای تأمین مخارج روزمره

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از برهان، اهمیت کلیدی کاهش وابستگی مخارج روزمره‌ی دولت به درآمدهای نفتی، بارها از سوی رهبری مورد تأکید قرار گرفته است. اینک، در واپسین روزهای سال جهاد اقتصادی، تأکید مجدد و قاطعانه‌ی ایشان بر لزوم برنامه‌ریزی مدبرانه با هدف تبدیل ثروت حاصل از فروش ذخایر نفتی به سرمایه‌های ماندگار، چارچوبی منطقی را مشخص می‌کند که به طور قطع اجرایی شدن آن، می‌تواند به تحقق اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله‌ی کشور کمک کرده و گامی بزرگ در راستای اعتلای جایگاه اقتصادی ایران در منطقه‌ی خاورمیانه محسوب شود.

فراموش نکنیم که کاهش اتکای بودجه‌ی روزمره‌ی دولت (شامل دستمزد کارکنان دولت، هزینه‌ی نگهداری ساختمان‌های دولتی و...) بر درآمدهای نفتی و اختصاص بخش عمده‌ی درآمدهای نفتی برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی توسعه‌ی زیرساخت‌های اقتصادی مختلف و یا ذخیره‌سازی این درآمدها، علاوه بر نقش مهم و غیر قابل انکار در شکوفاسازی ظرفیت‌های بالقوه‌ی اقتصاد ملی، می‌تواند نقشی مهم در افزایش جایگاه اقتصادی و سیاسی ایران در سطح بین‌المللی ایفا کند.

برای مثال اگر پرداخت دستمزد کارکنان دولت به درآمد حاصل از فروش نفت وابسته نبود و از راه درآمد مالیاتی تأمین می‌شد، هیچ‌یک از کشورهای غربی احساس نمی‌کردند که می‌توانند با تهدید ایران به تحریم نفتی، امتیازات سیاسی از ایران دریافت کنند. هم‌چنین اگر ایران توانسته بود مانند روسیه، برنامه‌ی مناسبی برای بهره‌گیری از فرصت ناشی از افزایش قیمت جهانی نفت در راستای افزایش ذخایر ارزی خود طراحی کند، چه بسا که می‌توانست از راه نقش‌آفرینی در بازارهای مالی جهانی و نیز اعطای وام به کشورهای دچار بحران مالی، میزان تأثیرگذاری خود در عرصه‌ی دیپلماتیک را نیز افزایش دهد.

چند پرسش:

به راستی، اگر بخش بزرگی از هزینه‌های جاری دولت وابسته به درآمدهای حاصل از فروش نفت نبود، آیا کشورهای غربی می‌توانستند از موضع فعلی خود به تهدید در زمینه‌ی تحریم نفتی ایران بپردازند؟ اگر سال‌ها پیش برنامه‌ی منسجمی به منظور تأمین مخارج روزمره و جاری دولت از راه درآمدهای مالیاتی طراحی شده بود، آیا دلهره‌های هر ساله‌ی مدیران ارشد اقتصادی کشور در زمینه‌ی روند تغییرات قیمت نفت در بازارهای جهانی، ریشه‌کن نشده بود؟ آیا منصفانه است که برخی از استان‌های نفت‌خیز کشور، هم‌چنان از برخی سرمایه‌گذاری‌های ابتدایی مانند برق و آب آشامیدنی مناسب برخوردار نباشند و در مقابل بخش بزرگی از درآمدهای حاصل از فروش نفت، به تأمین مخارج روزمره‌ی دولت اختصاص یابد؟ آیا گریزی از این واقعیت وجود دارد که دیر یا زود زمانی فرا خواهد رسید که کشور ایران، دیگر نفتی برای فروش به سایر کشورها نخواهد داشت؟ چه قدر برای چنین روزی برنامه‌ریزی کرده‌ایم؟

اهمیت نگاه سرمایه‌ای به نفت، در تحقق «عدالت بین نسلی»

برنامه‌ریزی برای تبدیل درآمد حاصل از فروش سرمایه‌های «زیرزمینی» نفت و گاز به انواع سرمایه‌های «روی زمینی»، از بزرگراه و جاده و راه روستایی گرفته تا توسعه‌ی زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی در مناطق مختلف کشور و ساخت سد و شبکه‌های آبیاری کشاورزی در مناطق روستایی دارای ‌بارندگی پایین و مانند آن، علاوه بر تأثیر مناسب بر شتاب گرفتن روند توسعه‌ی اقتصادی کشور، گام بزرگی در راستای «عدالت بین نسلی» تلقی می‌شود. به عبارت دیگر، همان‌طور که در برهه‌ی زمانی مشخص، وجود عدالت در بین ساکنان مکان‌ها و مناطق مختلف کشور از اهمیت برخوردار است، می‌توان در یک لایه‌ی عمیق‌تر، به مفهوم عدالت در طول زمان نیز توجه نمود.

بدون تردید ثروت زیرزمینی نفت و گاز، علاوه بر نسل فعلی، به نسل‌های آینده نیز تعلق دارد. بنابراین اگر فرض کنیم که در بدبینانه‌ترین حالت ممکن، نسل فعلی تمام ذخایر نفتی کشور را به فروش رسانده و تمام درآمدهای حاصله هم برای امور روزمره صرف شود، چنین فرآیندی دقیقاً معادل تضییع حق نسل بعد توسط نسل فعلی خواهد بود. در نقطه‌ی مقابل، برنامه‌ریزی در راستای تبدیل ثروت زیرزمینی حاصل از فروش نفت به انواع سرمایه‌گذاری‌های دیگر و ثروت‌های روی زمینی، که بارها مورد تأکید مستقیم و غیرمستقیم رهبری قرار گرفته، به منزله‌ی تحقق هر چه بیش‌تر «عدالت بین نسلی» قلمداد می‌شود.

فراموش نکنیم که حذف وابستگی مخارج جاری و روزمره‌ی دولت به درآمدهای نفتی، از سال‌ها پیش در چارچوب سیاست‌های کلی نظام، از سوی رهبری ابلاغ شده است؛ فرآیندی که می‌تواند با بسترسازی برای توسعه‌ی سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی در مناطق مختلف کشور، موتور محرکه‌ی مهمی برای شکوفایی سریع‌تر ظرفیت‌های اقتصاد ملی قلمداد شود و نسل‌های آینده را نیز از این رونق اقتصادی بهره‌مند سازد.

کاهش وابستگی مخارج جاری دولت به درآمدهای نفتی؛ چگونه؟

نگارنده به خوبی به پیچیدگی‌های برنامه‌ریزی برای کاهش وابستگی بودجه‌ی جاری دولت به درآمدهای نفتی، واقف است.

با این وجود، برخی راهکارهای کلی که لازم است برای رسیدن به چنین هدفی از سوی دولت و مجلس مورد تأکید قرار گیرد، عبارت‌اند از:

الف) توجه ویژه در طراحی جزییات بودجه‌ی سال 91؛

با توجه به تعویق تصویب نهایی بودجه‌ی سال 91 تا اردیبهشت‌ ماه، فرصت مناسبی فراهم خواهد بود تا هم کارشناسان دولتی و هم کارشناسان مجلسی درگیر با بحث بودجه، جزییات بودجه‌ی 91 را به بهترین نحو ممکن در راستای کاهش وابستگی هزینه‌های جاری دولت طراحی کنند.

ب) بسترسازی قانونی برای کاهش فرار مالیاتی؛

بدون تردید، ایده‌آل آن است که تمامی مخارج روزمره و جاری دولت، از راه درآمدهای مالیاتی تأمین شود. در این راستا، علاوه بر استفاده از تجربیات موفق جهانی برای طراحی الگویی بومی و کارآمد به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، لازم است برنامه‌های مناسبی به منظور کاهش قوانین دست و پاگیر موجود برای فعالیت‌های اقتصادی شناسنامه‌دار طراحی شود. در حال حاضر، وجود قوانین محدود کننده فاقد توجیه و نیز نیاز به دریافت انبوه مجوزهای مختلف برای راه‌اندازی یک کسب و کار ثبت‌شده‌ی شناسنامه‌دار، باعث گردیده بسیاری از سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری‌های مشروع و مولد را دارند نیز، کسب و کار خود را ثبت نکنند و طبیعتاً در چنین حالتی دولت نیز از درآمد مالیاتی مربوط به این سرمایه‌گذاری‌ها، محروم خواهد شد.

ج) ریشه‌یابی علل مهاجرت سرمایه از کشور؛

مهاجرت سرمایه‌گذاران ایرانی به کشورهایی مانند ترکیه و امارات، از یک طرف به تولید انبوهی از مشاغل در این کشورها منجر شده و از طرف دیگر درآمد مالیاتی قابل توجهی را در این کشورها ایجاد کرده است. در این راستا، شایسته است نهادهای پژوهشی دولت و مجلس، به نظرخواهی از سرمایه‌گذاران مهاجر ایرانی و ریشه‌‌یابی دقیق انگیزه‌های مهاجرت آنان بپردازند تا از راه برنامه‌ریزی‌های مناسب و احیاناً تغییر برخی قوانین نامناسب اقتصادی، فضا را برای کاهش مهاجرت سرمایه‌گذاران فراهم ساخته و به این ترتیب اقتصاد ملی بتواند از موقعیت‌های شغلی‌و نیز درآمد مالیاتی حاصل از انتقال این سرمایه‌گذاری‌ها به داخل کشور، بهره‌مند شود.

د) اصلاح قوانین اقتصادی کشور با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی:

کاهش محدودیت‌های قانونی فاقد توجیه قوی، با هدف تشویق سرمایه‌گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور و نیز اتباع خارجی در ایران، خواهد توانست به قوت هر چه بیش‌تر درآمدهای مالیاتی دولت کمک کرده و به این ترتیب کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی را به همراه آورد. فراموش نکنیم که در کشورهایی مانند چین، مالزی و سنگاپور، یکی از استراتژی‌های بسیار مناسب برای افزایش درآمد مالیاتی دولت، آسان‌سازی قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی بوده است؛ به نحوی که هرگاه یک سرمایه‌گذار خارجی مایل به تأسیس شرکتی در این کشورها باشد، تعداد کل مجوزهای مورد نیاز و نیز تعداد روزهای انتظار برای دریافت هر مجوز، از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کند.

حرف آخر

در سلسه مقالات 20 گانه‌با عنوان «جستارهایی در مصادیق جهاد اقتصادی»، نگارنده کوشید تا در حد توان علمی و قلمی خود، برخی از جنبه‌های یاری‌ رساننده به تحقق جهاد اقتصادی را به طور اجمالی مورد بررسی قرار دهد. حسن ختام این سلسله مقالات، مباحثی پیرامون اهمیت تفکیک مخارج روزمره‌ی دولت از درآمدهای نفتی بود که به محضر بزرگواران تقدیم شد. امید که این مجموعه مقالات، توانسته باشد گام کوچکی در راستای رونق برنامه‌های اقتصادی، علمی و منطقی و کمک به بالندگی اقتصاد ایران اسلامی محسوب شود.

*میثم هاشم خانی؛ کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه صنعتی شریف

انتهای پیام/


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

توسعه گردشگری با 63 برنامه روی میز مدیران

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار شهرستان سرعین خبر داد
توسعه گردشگری با 63 برنامه روی میز مدیران

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان سرعین گفت: با هدف توسعه بخش گردشگری به عنوان اولویت اول و اساسی توسعه شهرستان سرعین 63 برنامه در هشت محور کاری تدارک دیده شده است.

خبرگزاری فارس: توسعه گردشگری با 63 برنامه روی میز مدیران

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کاظم دبیر در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سرعین که با حضور اعضا در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه ساله تقاضای گردشگران برای ورود به شهر سرعین افزایش یافته به طوری که اغلب مسافران ورودی به استان مقصد و مرکز اقامت خودشان را شهر سرعین معرفی می‌کنند.

وی تصریح کرد: آب‌های گرم و شفابخش در این شهر یک برند جهانی پیدا کرده و امروز نه تنها سرعین جز شش شهر برتر توریستی ایران است بلکه جز 20 شهر توریستی دنیا به شمار می‌رود.

این مقام مسئول اضافه کرد: برای مدت اقامت و پایداری سفر در سرعین بایستی فضایی را به وجود آوریم تا گردشگران حداقل دو روز در این شهر اقامت کنند و خود مسافران ورودی مبلغ این منطقه و جاذبه‌های آن باشند.

وی ادامه داد: اگر سال گذشته هشت میلیون مسافر به این شهر ورود پیدا کردند بایستی ظرفیت‌های اقامتی، پذیرایی و فضاهای سیاحتی و توریستی را به نحوی تدارک ببینیم تا مسافران ورودی به سرعین تنها برای استفاده از آب گرم وارد این شهر نشوند.

دبیر سرعین را متعلق به همه استان و حتی کشورمان ایران دانست و بیان کرد: اگر یک مسافر و میهمان داخلی و خارجی به سرعین وارد می‌شود عایدات آن به سایر شهرها و مناطق استان نیز می‌رسد و مسافران با سفر به شهرهای دیگر استان تأثیرگذار هستند.

به گزارش فارس، فرماندار شهرستان سرعین گفت: ما در این شهر به دنبال بازار داری، بازاریابی و بازارسازی مناسب هستیم و با گسترش مراکز تجاری، تفریحی، توریستی در کنار ظرفیت آب گرم به سلیقه مشتریان احترام گذاشته و در مسیر برآورده شدن ذائقه آنها حرکت می‌کنیم.

 

12 مدرسه در کوثر آماده اسکان میهمانان نوروزی است

فرماندار کوثر نیز در جلسه مشابه از آماده‌سازی تمام امکانات ادارات و نهادهای دولتی، اماکن اقامتی و نیروهای انسانی این شهرستان برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی خبر داد.

سعدالله رئیس‌ساداتی افزود: ما با بسیج این امکانات و تدارک 12 باب مدرسه و خانه معلم در شهر و روستاهای این شهرستان برای اسکان مسافران نوروزی مهیا هستیم.

وی تصریح کرد: با هدف جلوگیری از افزایش قیمت و تنظیم بازار 95 تُن انواع مواد غذایی و میوه و دیگر مایحتاج بین اهالی و مسافران توزیع می‌شود.

انتهای پیام/س20/پ3003


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

تاکید بر هدفمند شدن پایان نامه‌ها جهت کارآمدی در اداره کشور

• نوشته شده توسط: ramin h

در اولین نشست مشورتی مسئولان بسیج دانشگاه آزاد مطرح شد
تاکید بر هدفمند شدن پایان نامه‌ها جهت کارآمدی در اداره کشور

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج دانشگاه علوم تحقیقات با بیان اینکه کشور نیاز به یک نهضت علمی فرهنگی دارد، گفت: یکی از راهکارهای آغاز این نهضت، هدفمند سازی موضوع پایان نامه‌های دانشجویی است.

خبرگزاری فارس: تاکید بر هدفمند شدن پایان نامه‌ها جهت کارآمدی در اداره کشور

به گزارش گروه فضای مجازی فارس به نقل از ایران نیوز، مسئول بسیج واحد علوم و تحقیقات و دانشجوی ممتاز دانشگاه در اولین نشست مشورتی بسیج دانشجویی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه حضور دکتر دانشجو در راس دانشگاه قطعا تحولات عظیم علمی و فرهنگی را به وجود خواهد آورد، اظهار داشت: نیاز اساسی کشور و نظام امروز پرداختن به مسائل علمی در قالب فرهنگی است. اگر خدایی ناکرده این ظرف و مظروف رعایت نگردد هیچ سودی برای جامعه نخواهد داشت.

وی گفت: بسیج همیشه و در همه موارد سعی کرده است همیار و همکار مسئولان باشد و براساس اصول مدون نظام حرکت کند.

وی همچنین از تشکیل و راه اندازی کارفکر مشورتی بسیج که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه است، خبر داد و گفت: امروز احساس کردیم که کشور نیازمند یک نهضت علمی و فرهنگی می‌باشد و یکی از راهکارهای آغاز این نهضت هدفمند سازی نگارش و تدوین پایان نامه‌های دانشجویی است به همین منظور کارفکر مشورتی جهت بررسی این موضوع را ه اندازی کردیم و انشاء الله نتایج این جلسات به صورت مکتوب و کارشناسی شده به ریاست عالیه دانشگاه ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

بهار سبز باشت زیر گرد و غبار خاکستری شد

• نوشته شده توسط: ramin h

فارس گزارش می‌دهد
بهار سبز باشت زیر گرد و غبار خاکستری شد

خبرگزاری فارس: ریزگردها و آلاینده‌های هوا که گاه تا 16 برابر حد مجاز رسیده مردم شهرستان باشت را در آستانه نوروز خانه‌نشین کرده است.

خبرگزاری فارس: بهار سبز باشت زیر گرد و غبار خاکستری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت در حالی که مردم این شهرستان خود را برای نوروز آماده می‌کنند گرد و غبار شدید زودتر از نوروز به باشت رسید.

وزش بادهای شدید همراه با گرد و غبار و ریزگردها باعث شده مردم حتی برای خرید مایحتاج نیز نتوانند از خانه خارج شوند.

میهمان ناخوانده این روزهای استان به ویژه شهرستان باشت که از دو روز پیش وارد شده است بر زندگی روزمره مردم و کار در ادارات اثر گذاشته و آلایندگی شدید هوا و وجود ریزگردها و گرد و خاک زندگی را به کلی با مشکل مواجه کرده است.

وجود ریزگردها و گرد و خاک چهره‌ای بسیار نازیبا برای بهار معروف شهر باشت به ارمغان آورده و درختان و خودروها و طبیعت سرسبز باشت رنگ خاکستری به خود گرفته‌اند.

در شرایطی که همه ساله در این روزها به دلیل بهار زودرس و طبیعت سرسبز و دل‌انگیز مردم شهرستان باشت به دامان طبیعت می‌رفتند، ولی امسال گرد و غبار همه را خانه‌نشین کرده است.

ریزش گرد و خاک که امروز نیز ادامه دارد باعث شده بار دیگر چشم مردم از شدت سوزش و خارش به هم دوخته شود.

 * آلودگی هوا زندگی را مختل کرده است

یکی از شهروندان باشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار داشت: وجود گرد و خاک زندگی را در این شهر دشوار کرده و بارش شدید گرد و خاک و وزش باد که از دو روز پیش آغاز شده مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

هومن حسنی افزود: به دلیل وجود گرد و خاک تردد مردم در شهر بسیار کم شده و مردم به جز برای موارد ضروری ترجیح می‌دهند در خانه بمانند.

 *  گرد و غبار باعث کاهش دید افقی شده است

 یکی از رانندگان شهرستان باشت از وجود شدید گرد و غبار در باشت ابراز نگرانی کرد.

نوید پناهی با بیان اینکه وجود شدید گرد و خاک باعث کاهش دید شده است، ابراز داشت: به دلیل وجود ریزگردها و گرد و خاک دید افقی به کمتر از 400 متر کاهش یافته به طوری که رانندگی بسیار سخت و دشوار شده و احتمال برخورد خودروها به یکدیگر بسیار زیاد است.

وی بیان داشت: ریزش زیاد گرد و خاک باعث شده سطح درختان، خودروها و منازل از خاک پوشیده شود.

 * گرد و خاک تنفس را سخت کرده است

 یکی دیگر از شهروندان باشت در حالی که ماسکی بر صورت خود داشت گفت: وجود گرد و خاک و آلایندگی شدید هوا باعث شده نفس کشیدن نیز سخت شود و مردم با مشکلات تنفسی مواجه شوند.

میثم موسوی ابراز داشت: شدت گرد و خاک به حدی است که با استشمام هوا به راحتی حس چشیدن و استنشاق گرد و خاک برای همه مردم وجود دارد.

وی از مسئولان مربوطه خواست برای حل مشکل و جلوگیری از پدیده جوی گرد و خاک چاره‌اندیشی کنند.

 * آلایندگی هوا 16 برابر حد مجاز

رئیس اداره محیط زیست شهرستان‌های گچساران و باشت نیز اظهار داشت: پدیده جوی گرد و خاک از دو روز پیش وارد این شهرستان شده است.

عبدال دیانتی با بیان اینکه میزان آلایندگی هوا در شهرستان‌های باشت و گچساران هم اکنون 2 هزار و 430 میکروگرم بر متر مکعب است، ابراز داشت: این میزان 16 برابر حد استاندارد است.

وی خاطرنشان کرد: میزان استاندارد آلایندگی هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.

 * افراد مسن و خردسالان در خانه بمانند

رئیس  اداره محیط زیست گچساران و باشت با بیان اینکه این میزان آلایندگی هوا خطرناک است و تنفس را سخت می‌کند از افراد مسن، خردسال و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی خواست از خانه خارج نشوند.

دیانتی از مردم خواست از تردد در مکان‌های روباز و فضای بیرون جز در موارد ضروری خودداری کنند.

وی با بیان اینکه پدیده جوی گرد و خاک منشاء خارجی دارد و از کشورهای عراق و عربستان وارد خاک ایران می‌شود، ابراز داشت: در صورت پایداری هوا این پدیده در چند روز آینده در منطقه وجود خواهد داشت.

این مقام مسئول ابراز داشت: مقایسه میزان آلایندگی در دیروز و امروز نشان می‌دهد میزان آلایندگی رو به افزایش است.

------------------------

گزارش از: میلاد نظری

-----------------------

 انتهای پیام/ک10


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

تجهیزات، فرودگاه پارس‌آباد را رونق داد

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس فرودگاه پارس‌آباد:
تجهیزات، فرودگاه پارس‌آباد را رونق داد

خبرگزاری فارس: رئیس فرودگاه پارس‌آباد گفت: تجهیز فرودگاه شهرستان مرزی پارس‌آباد به امکانات و تجهیزات مدرن به رونق و توسعه و آبادانی منطقه مغان کمک می‌کند.

خبرگزاری فارس: تجهیزات، فرودگاه پارس‌آباد را رونق داد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل محمد مهدی سرگزی در نشست با فرماندار پارس‌آباد برای رفع برخی از مشکلات فرودگاه این شهر اظهار کرد: فرودگاه پارس‌آباد از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های استان اردبیل است که با واگذاری آن از کشت و صنعت مغان به شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور توسعه و تجهیز آن به سرعت در حال انجام است.

وی از مجهز شدن این فرودگاه به سامانه کمک ناوبری در روزهای اخیر خبر داد و تصریح کرد: فرودگاه‌های کشور برای خرید و در اختیار گذاشتن این دستگاه بیش از یک میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردند.

سرگزی یکی از سیاست‌ها و هدف‌گذاری‌های اصلی در این فرودگاه را توسعه پروازها به نقاط مختلف حتی کشورهای همسایه توصیف کرد و افزود: با نصب و بهره‌برداری از سامانه کمک ناوبری شاهد بهبود طرح‌های ورودی و خروجی فرودگاه پارس‌آباد هستیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: ایمنی پروازها و ظرفیت هوایی و همچنین کیفیت ورود و پرواز هواپیماها بهبود و ارتقا می‌یابد.

وی از همت و خدمات تیم بررسی پروازی سازمان هوایی کشور در نصب و کنترل این دستگاه قدردانی کرد.

رئیس فرودگاه پارس‌آباد ادامه داد: با تأیید نهایی و استاندارد بودن تجهیزات و امکانات جدید پروازها با ایمنی و رعایت برخی از امنیت‌ها انجام شده و مشکلات سابق برطرف می‌شود.

سرگزی در ادامه سخنان خود بیان کرد: فرودگاه پارس‌آباد در پیشرفت و توسعه همه‌جانبه شمال استان نقش اساسی ایفا می‌کند و از مؤلفه‌های اصلی پیشرفت استان اردبیل نیز به شمار می‌رود.

وی ضرورت انجام پروازهای مرتب و منظم را از نیازهای جدی برشمرد و گفت: مراحل مختلف اجرای نصب سامانه کمک ناوبری با بهره‌گیری از توان نیروهای داخلی و متخصصان انجام شده و بیش از 260 هزار دلار نیز در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است.

فرماندار پارس‌آباد نیز در این جلسه در سخنانی کوتاه خواستار برقراری پروازهای بیشتر به ویژه پروازهای زیارتی از فرودگاه پارس‌آباد شد.

ولی کریمی افزود: مردم سال‌ها است که انتظار برقراری چنین پروازهایی را می‌کشند که امیدواریم این امر به سرعت محقق شود.

انتهای پیام/س20/پ3003


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

خوکچه هندی هم رکورد زد

• نوشته شده توسط: ramin h

رکورد جهانی پرش
خوکچه هندی هم رکورد زد

خبرگزاری فارس: ظاهرا پایانی بر اشتیاق شکاندن رکورد در دنیا وجود ندارد.یک نوجوان 13 ساله اهل اسکاتلند با یک " خوکچه هندی" موفق شده است تا رکورد جهانی پرش این گونه از حیوان را به اسم حیوان خانگی خود ثبت کند.

خبرگزاری فارس: خوکچه هندی هم رکورد زد

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، خوکچه هندی، جانوری کوچک است که بیشتر به عنوان یک موجود زنده برای آزمایشهای پزشکی و زیستی از آن در آزمایشگاه بهره برداری می شود. اما ظاهرا یک نوجوان 13 ساله اهل اسکاتلند که از این جانور به عنوان حیوان خانگی استفاده می کند موفق شده است تا با این حیوان رکورد جهانی پرش این گونه از حیوان را به اسم خوکچه هندی خود ثبت کند.

" کلوئه مک کاری" صاحب این جانور خانگی است و با استفاده از دو جعبه و یک کلک قدیمی این جانور را ترغیب به پریدن به مسافت 30 سانتی متر کرده است. او مقداری خیار را که این جانور همیشه به عنوان یک میان وعده می خورد را بر روی جعبه دیگر قرار داده و با ترغیب این جانور باعث شده است که او با انجام پرش رکورد مربوط به این بخش را 10 سانتی متر بهبود ببخشد.

بر اساس گزارشات موجود نمایندگان سازمان رکوردهای جهانی گینس نیز برای چند بار شاهد تکرار این رکورد گیری و شکستن رکود بوده اند با تایید این رکورد شکنی نام این خوکچه هندی را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرده اند.

انتهای پیام/


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

دقت و سرعت اخبار فارس ستودنی است / افتخارم همکاری با خبرگزاری فارس است

• نوشته شده توسط: ramin h

سرمربی تیم والیبال کاله مازندران:
دقت و سرعت اخبار فارس ستودنی است / افتخارم همکاری با خبرگزاری فارس است

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم والیبال کاله مازندران گفت: صحت، دقت و سرعت اخبار فارس ستودنی و قابل تحسین است البته افتخارم این است که با این خبرگزاری همکاری نزدیک دارم.

خبرگزاری فارس: دقت و سرعت اخبار فارس ستودنی است / افتخارم همکاری با خبرگزاری فارس است

بهروز عطایی قبل حرکت کاروان بازیکنان و عوامل فنی کاله مازندران به سمت استان البرز برای انجام دیدار فردای این تیم مقابل سایپای البرز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل گفت: شرایط بسیار مطلوبی از لحاظ روحی و روانی در تیم‌مان مهیا است و همه بازیکنان در آمادگی کاملی به سر می‌برند.

وی با اعلام اینکه علاوه بر تلاش شبانه‌روزی کادر فنی و شاگردانم در کسب افتخار بزرگ حضور در بین دو تیم مرحله نهایی لیگ برتر والیبال، حمایت بی‌امان و همراهی تماشاگران آملی نیز بخش بزرگی از افتخارات‌مان را رقم می‌زند، در بررسی نقش مطبوعات و رسانه‌ها افزود: پوشش میانگین هفت خبر برای هر دیدار خانگی کاله از سری مسابقات لیگ برتر والیبال برای هر اهل رسانه‌ای کار سخت و دشواری است ولی این امر مهم در مجموعه خبرگزاری فارس مشاهده می‌شود.

سرمربی تیم والیبال کاله مازندران با اعلام اینکه همه خبرگزاری‌ها در پوشش اخبارمان نقش داشتند ولی این خبرگزاری نسبت به نشریات، مطبوعات و خبرگزاری‌های دیگر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و صحت، دقت و سرعت اخبار آن ستودنی و قابل تحسین است، گفت: عوامل و خبرنگاران این خبرگزاری در مازندران تعلق خاطر خاصی به تیم کاله دارند و برای پیشرفت این تیم زحمات زیادی را متحمل شدند البته من افتخار می‌کنم که با این مجموعه در حال همکاری و انتقال نظرات کارشناسی درباره والیبال هستم.

وی با بیان اینکه تا حدودی هر روز سعی می‌کنم از چگونگی اخبار ورزشی در فضای اینترنت باخبر شوم، تصریح کرد: خیلی خوشحالم که این رسانه همیشه در میدان اطلاع‌رسانی موفق عمل کرده و بدون قصد و قرض تنها به بیان صحت وقایع می‌پردازد.

عطایی در پایان ابراز امیدواری کرد تا بتواند به همراه بازیکنان و کادر فنی تیم در آخرین روز سال 1390 با جشن نخستین قهرمانی در لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشورمان عیدی بزرگی را به مردم مازندران و والیبال‌دوستان آملی در نخستین لحظات سال 1391 تقدیم کند.

انتهای پیام/س20


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

سریلانکا تسلیم فشارهای ضدایرانی آمریکا شد

• نوشته شده توسط: ramin h

سریلانکا تسلیم فشارهای ضدایرانی آمریکا شد

خبرگزاری فارس: دولت سریلانکا تحت فشارهای غرب و ضرب‌الاجل آمریکا برای قطع روابط تجاری با ایران اعلام کرد که واردات نفت از ایران را ۱۰ فروردین ماه متوقف می‌کند.

خبرگزاری فارس: سریلانکا تسلیم فشارهای ضدایرانی آمریکا شد

به گزارش فارس به نقل از هفته‌نامه انگلیسی "ساندی‌‌تایمز"، مقامات آمریکایی پیشتر به سریلانکا مهلت داده بودند تا ۸ تیرماه واردات نفت از ایران را متوقف کند.

به دنبال ضرب‌الاجل تعیین شده توسط آمریکا، مقامات وزارت نفت سریلانکا اعلام کردند که از ۲۹ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۰ فروردین ماه) واردات نفت از ایران را متوقف می‌کند.

سریلانکا در شرایطی چنین تصمیمی گرفته است که مجبور است حدود ۹۲ درصد از نفت مورد نیاز خود را از ایران تأمین کند و این تصمیم به این مفهوم است که این کشور از این پس با مشکلات نفتی بسیار زیادی روبرو خواهد بود گرچه عراق اعلام آمادگی کرده که بخشی از نیاز نفتی سریلانکا را تأمین کند.

آمریکا که در تلاش برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران است ضر‌ب‌الاجلی را معین کرده که کشورهایی که با ایران معاملات نفتی دارند تا ۸ تیر ۹۱ مهلت دارند به این ارتباطات پایان دهند در غیراینصورت توسط آمریکا جریمه و تنبیه می‌شوند.

انتهای پیام/ف.ص

 

 

 

 


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

فعالیت 11 مکان عرضه مستقیم میوه و گوشت در سیرجان

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار سیرجان اعلام کرد
فعالیت 11 مکان عرضه مستقیم میوه و گوشت در سیرجان

خبرگزاری فارس: فرماندار سیرجان گفت: 11 مکان عرضه مستقیم میوه و گوشت در شهرستان سیرجان فعالیت خود را برای تنظیم بازار شب عید مردم شهرستان سیرجان آغاز کرده است.

خبرگزاری فارس: فعالیت 11 مکان عرضه مستقیم میوه و گوشت در سیرجان

محمدعلی توحیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیرجان اظهار کرد: تمام مکان‌های توزیع مایحتاج عمومی مردم نیز تحت نظارت بازرسان ویژه کنترل قیمت‌ها قرار گرفت تا سودجویان اقتصادی نتوانند سوءاستفاده در گران‌فروشی کنند.

وی از آمادگی سیرجان برای پذیرایی از مسافران نوروزی و اسکان آنها خبر داد و گفت: ستاد اسکان شهرستان از روز گذشته کار خود را آغاز کرده و 50 واحد آموزشی به ظرفیت بیش از 400 کلاس درس تجهیز شدند تا مسافران نوروزی را اسکان دهند.

توحیدی افزود‌: تمام مسافرخانه‌ها و مهمانپذیرها نیز آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند و اصناف مختلف بازار اعم از نانوایی‌، مکانیکی‌، اغذیه در طول شبانه‌روز آماده هستند تا مسافران نوروزی دچار مشکل نشوند.

فرماندار سیرجان گفت‌: با توجه به موقعیت جغرافیایی سیرجان در مسیر استان‌های هرمزگان، فارس، یزد و کرمان، پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر مسافر نوروزی در شهرستان سیرجان اسکان یابند و بیش از ده‌ها اثر تاریخی سیرجان را بازدید کنند.

انتهای پیام/س30/ژ1001


نظرات()

دوشنبه 29 اسفند 1390

دیدار اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل با ابوالقاسم طالبی

• نوشته شده توسط: ramin h

دیدار اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل با ابوالقاسم طالبی

خبرگزاری فارس: عصر پنج شنبه 25 اسفند ماه در آستانه اکران فیلم قلاده های طلا، ابوالقاسم طالبی با جمعی از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در محل این اتحادیه دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری فارس: دیدار اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل با ابوالقاسم طالبی

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، در این دیدار صمیمی، طالبی در مورد انگیزه های خود برای ساخت فیلم "قلاده های طلا" صحبت کرد. وی با اشاره به حساسیت فتنه بعد از انتخابات، انگیزه اصلی خود از ساخت فیلم قلاده های طلا را دفاع از ولی فقیه و جایگاه رهبری اعلام نمود.

طالبی همچنین با تشریح مراحل ساخت فیلم به مشکلات و موانع تولید این اثر اشاره نمود. وی با بیان خاطرات خود از ساخت این فیلم نکاتی را درباره انتخاب بازیگر برای این اثر ذکر کرد. در ادامه این دیدار صمیمی طالبی همچنین به بیان خاطراتی از ساخت فیلم عروس افغان پرداخت.

در این ملاقات همچنین دانشجویان آمادگی خود را برای پخش فیلم قلاده های طلا، پس از تعطیلات نوروز در دانشگاه های سراسر کشور، اعلام نمودند. لازم به ذکر است، پیش از این فیلم شکارچی شنبه با بیشترین اکران دانشجویی، به عنوان فیلم منتخب دانشجویان شناخته می شد.

دانشجویان دانشگاه های شاهد، تهران، تربیت معلم، قم، یزد، اصفهان، پردیس قم،سمنان، شریف، تربیت مدرس، مازندران، و چندین دانشگاه دیگر آمادگی خود را برای اکران فیلم قلاده های طلا پس از تعطیلات نوروز در دانشگاهای خود اعلام نمودند.

قلاده های طلا هم اکنون در تهران و شهرستان ها در حال اکران است. این فیلم در تهران در سینماهای استقلال، پردیس آزادی، پردیس ملت، پردیس زندگی، اریکه ایرانیان، فرهنگ، جوان، ایران، ماندانا، سپیده، فلسطین، مرکزی، پردیس شکوفه، فردوسی، شاهد، تماشا، پردیس کیان، پردیس رازی، فرهنگسرای خاوران، فرهنگسرای هنگام، سعدی، برج میلاد، فرهنگسرای نور، موزه سینما، کارون، ققنوس و پردیس راگا در حال اکران است.

قلاده های طلا که لقب سیاسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داده است، حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت را روایت می کند و داستان جاسوسی را بیان می کند که چندی قبل از انتخابات وارد ایران می‌شود و سناریویی را جهت براندازی نظام دنبال می کند.

در این فیلم امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا پگاه، علی‌رام نورایی، نیلوفر خوش‌خلق و محمود عزیزی ایفای نقش می‌کنند.

طالبی برای ساخت این فیلم تحقیقات گسترده ای را انجام داده بود. وی در برنامه سینمایی هفت با بیان اینکه این فیلم هیچ گونه کپی برداری از نمونه های فیلم های خارجی نیست گفت: من تمام فیلم هایی که له و علیه موضوع جاسوسی بود را دیدم، حتی کتاب جین شارپ را چندین بار خواندم و تمام توصیه های که در انقلاب رز زرد و دیگر انقلاب های رنگی بود را خواندم اما خوب ماهیت اتفاقی که بعد انتخابات در کشور ما رخ داد کاملا متفاوت با تمام این ها بود و می توان بگوییم این فیلم کاملا یک نسخه ایرانی در روایت از جاسوسی و حوادث مرتبط با آن است.

وی در این برنامه در خصوص نحوه تولید فیلم خود و جمع آوری اطلاعات گفت: من از منافقینی که به تازگی از اردوگاه اشرف آزاد شده بودند اطلاعات جدیدی نتوانستم پیدا کنم و اما تقریبا تمام فیلم هایی که یا با دوربین شخصی گرفته شده بود و یا خود وزارت اطلاعات و یا نیروی انتظامی و بسیج داشت دیدم و تمام بازجویی ها از بازداشت شده گان را خواندم و اطلاعاتی نبود که باشد و من نخوانده باشم.

وی هم چنین تاکید کرد: می خواستیم در ابتدا نام فیلم را ترور رئیس جمهور بگذاریم که با نامه ای که از دفتر هاشمی آمد این مسئله منتفی شد.

بنابر آخرین شنیده ها ، بدلیل موضوع فیلم قلاده‌های طلا و پرداخت آن به حوادث سال 88، برخی گروهها در تلاش برای فشار وارد کردن به وزارت ارشاد و معاونت سینمایی برای جلوگیری از نمایش عمومی این فیلم به ویژه در پایتخت و توقیف موقت آن به بهانه های واهی هستند.

انتهای پیام/


نظرات()

  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic