پنجشنبه 11 اسفند 1390

احمدی‌نژاد به مجلس می‌رود

• نوشته شده توسط: ramin h

طرح سؤال از رئیس‌جمهور هفته آینده در بهارستان بررسی می‌شود
احمدی‌نژاد به مجلس می‌رود

خبرگزاری فارس: محمود احمدی‌نژاد هفته آینده برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در طرح سؤال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس حاضر می‌شود.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد به مجلس می‌رود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده پس از تعطیلی 3 هفته‌ای پارلمان به منظور حضور وکلای ملت در حوزه‌های انتخابیه‌شان برای تبلیغات و انجام امور مربوط به انتخابات مجلس نهم، تشکیل جلسه علنی می‌دهند.

بررسی طرح سؤال از رئیس‌جمهور در راستای اجرای ماده 196 آیین‌نامه داخلی مجلس، یکی از مهم‌ترین دستورکارهای هفته آینده نمایندگان ملت در صحن علنی خواهد بود.

بر پایه این گزارش، طرح سؤال از رئیس‌جمهور 30 آذرماه سال جاری با 79 امضا برای طی مراحل قانونی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد و این هیئت نیز طرح مذکور را به منظور رسیدگی به 6 کمیسیون تخصصی برنامه و بودجه، امنیت ملی و سیاست خارجی، عمران، اقتصادی، اصل 90 و فرهنگی ارجاع داد.

کمیسیون‌های مذکور طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رسیدگی به این طرح را در دستور کار خود قرار دادند و نمایندگانی از دولت مانند حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، فاطمه بداغی معاون حقوقی احمدی‌نژاد و محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها برای پاسخگویی به سؤالات مطروحه در کمیسیون‌های مربوطه حضور یافتند.

طراحان و امضاکنندگان طرح سؤال از رئیس‌جمهور از پاسخ‌های نمایندگان دولت به سؤالاتشان قانع نشدند به همین دلیل گزارش عدم اقناع سؤال‌کنندگان را برای طی مراحل قانونی تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردند.

هیئت رئیسه نیز طبق آیین‌نامه داخلی، 18 بهمن‌ماه این طرح را در صحن علنی اعلام وصول کرد.

بر اساس قانون، رئیس‌جمهور موظف است پس از اعلام وصول طرح سؤال، حداکثر ظرف یک ماه برای پاسخگویی به سؤالات در صحن علنی مجلس حاضر شود.

متن طرح سؤال از رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با اهدای سلام به استناد مواد 196 و 197 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، امضاکنندگان سؤال از رئیس‌جمهور در جلسه روز چهارشنبه 12 /11 /90 ساعت 7:15 در محل کمیسیون تلفیق گزارش نمایندگان سؤال‌کننده از نمایندگان رئیس‌جمهور را استماع کردند و پس از تبادل نظر بر این مطلب اتفاق نظر داشتند که یکی از پاسخ‌ها قانع‌کننده نبود. لذا ضروری است برای رفع ابهامات و حسن تفاهم مجلس و دولت و آگاهی ملت، سؤالات ذیل به ترتیب اولویت توسط رئیس‌جمهور محترم در صحن علنی مجلس پاسخ داده شود:

1- چرا قانون تسهیلات ارزی برای متروی تهران و کلانشهرها و حمل و نقل عمومی سایر شهرها علیرغم نیاز مبرم این شهرها به روانسازی ترافیک خصوصاً با آغاز هدفمندی یارانه‌ها، حامل‌های انرژی، ابلاغ و اجرا نشد؟

2- طبق آمار اعلام شده از سوی برخی مسئولین اقتصادی، نرخ رشد اقتصادی کشور در سال 89 حدود 4.5 درصد بوده و اگر نرخ اعلام شده از سوی صندوق بین‌المللی پول را بپذیریم، به حدود 3 درصد بوده است، در حالی که طبق برنامه باید حداقل 8 درصد باشد، آیا این امر حاکی از ضعف مدیریت اقتصادی کشور نیست؟ همچنین با این نرخ رشد آیا ممکن است یک میلیون و 600 هزار شغل در کشور ایجاد شده باشد؟

3- در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها سهم بخش تولید صنعتی و کشاورزی تاکنون به درستی پرداخت نشده و باعث گران تمام شدن هزینه تولید کالا و محصول و آسیب دیدن بنگاه‌های اقتصادی شده است، چرا دولت مقید به اجرای قانون مجلس نیست؟

4- مقاومت 11 روزه جنابعالی در مقابل حکم حکومتی رهبر انقلاب مبنی بر ابقای حجت‌الاسلام مصلحی وزیر محترم اطلاعات چه توجیهی دارد؟

5- این سخن جنابعالی که 'مجلس در رأس امور نیست'، چه هدفی را دنبال می‌کند؟

6- وزیر ورزش و جوانان پس از 5 ماه از ابلاغ قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان با نامه‌ای غیرمعمول به مجلس معرفی شد، آیا این امر نوعی تلاش برای گریز از اجرای قانون نیست؟

7- مبلغ هزار و 500 میلیارد تومان بودجه ارتقای شاخص‌های فرهنگی کشور در قانون بودجه سال 1389 چگونه هزینه شده است؟

8- چه ضرورتی وجود داشت آقای منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه در زمان مأموریت خود به سنگال عزل شود، به طوری که علاوه بر تحقیر شخصیت ایشان، نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان آسیب ببیند؟

9- چرا جنابعالی با علم به اینکه انتقاد از برخی مجریان قانون عفاف و حجاب در رسانه ملی، موجب کاهش اقتدار نظام در این حوزه و بدتر شدن وضع پوشش اسلامی در جامعه خواهد شد، در برنامه زنده تلویزیونی ضمن متهم کردن برخی مجریان این قانون برخلاف اجماع فقها بر وظیفه دولت اسلامی در آن مرتبه از امر به معروف و نهی از منکر که نیازمند اعمال قانون است، با اعلام این مطلب که راه حل این مسئله منحصر به کار فرهنگی است. از دولت سلب مسئولیت نمودیم و پس از مخالفت گسترده مراجع تقلید، ائمه جمعه، علمای بلاد و نمایندگان مجلس با سخنان شما در مصاحبه زنده تلویزیونی بعدی اعلام کردید که سخن من همان است که گفتم؛ این رفتار شما چگونه توجیه می‌شود؟

10- چرا نظریه ترویج مکتب ایرانی به جای مکتب اسلام را که توسط رئیس دفتر شما بیان شد، علیرغم ضدیت با مبانی انقلاب اسلامی و مخالفت قاطبه مراجع عظام تقلید و علمای بزرگ و دلسوزان نظام تأیید و بر آن تأکید نموده و باعث تنزل جایگاه انقلاب اسلامی و زنده شدن تعصبات قومی در میان مسلمانان و سوءاستفاده مخالفان وحدت اسلامی گردیدیم، اصولاً چرا از گروه موسوم به جریان انحرافی علیرغم هشدار و اعلام خطر علمای بزرگ اعلام برائت نمی‌کنید، بلکه از این افراد دفاع می‌نمایید؟


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

حضور با شکوه کانون‌های هنری مساجد فارس در انتخابات

• نوشته شده توسط: ramin h

فردا همراه و همگام با دیگر اقشار مردم صورت می‌گیرد
حضور با شکوه کانون‌های هنری مساجد فارس در انتخابات

خبرگزاری فارس: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای این کانون‌ها با شکوه‌تر از همیشه در انتخابات فردا شرکت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: حضور با شکوه کانون‌های هنری مساجد فارس در انتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس در آستانه برگزاری نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که ملت بزرگ ایران در 12 اسفند ماه جاری با حضور در پای صندوق‌های رأی به جهانیان اعلام می‌کند در راه اعتلای اهداف مقدس انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

در این بیانیه آمده است: ملت سرافراز ایران با گذشت سی و سه سال از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره با حضور پرشور و منسجم در صحنه‌های مختلف برگ‌های زرینی را در دفتر انقلاب به ثبت رسانده است و اکنون 12 اسفند ماه 1390روزی تاریخی و سرنوشت‌ساز در میهن اسلامی‌مان است چرا که این روز، ملت را به حضور در آزمون مهمی برای نمایش اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین تاکید بر پایبندی به شعارهای اصیل انقلاب اسلامی از جمله «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» فرا می‌خواند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: 12 اسفند ماه جاری ملت بزرگ ایران و در شرایط کنونی جهان و موج بیداری جهان اسلام با حضور با شکوه و عظمت در پای صندوق‌های رأی بار دیگر به جهان و جهانیان اعلام می‌کنند که در راه اعتلای اهداف مقدس انقلاب اسلامی، تداوم راه امام راحل (ره) و شهیدان همیشه جاوید انقلاب و دفاع مقدس و تبعیت و پیروی کامل از ولایت مطلقه فقیه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کنند.

این بیانیه می‌افزاید: امت سرافراز میهن اسلامیمان با حضوری آگاهانه و مشتاقانه در پای صندوق‌های اخذ رأی و انتخاب نمایندگانی صالح، ولایی، انقلابی، بصیر و دشمن‌ستیز ضمن خلق حماسه‌ای عظیم، دشمنان داخلی و خارجی را ناامید می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است که مسجد از صدر اسلام تا کنون به عنوان مرکز تصمیم‌گیری‌های مهم دین مبین اسلام مورد توجه بوده و در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز به عنوان محلی برای برگزاری انتخابات و مشارکت مردم نقش مهمی را ایفا کرده است.

در بخش پایانی این بیانیه تصریح شده است: دبیرخانه و اعضای کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان فارس همگام با اقشار مختلف مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های والای امام خمینی (ره)، به ندای آیت‌الله خامنه‌ای، ولی امر مسلمین و رهبر معظم انقلاب نیز لبیک می‌گویند.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

مشارکت 3 هزار نیروی اجرایی در برگزاری انتخابات در لردگان

• نوشته شده توسط: ramin h

فرماندار لردگان خبر داد
مشارکت 3 هزار نیروی اجرایی در برگزاری انتخابات در لردگان

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان لردگان گفت: افزون بر 3 هزار نیروی اجرایی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در این شهرستان پوشش می‎‌دهند.

خبرگزاری فارس: مشارکت 3 هزار نیروی اجرایی در برگزاری انتخابات در لردگان

منصور ظفریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار داشت: قوه مقننه از جایگاه و اهمیت والایی در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است، چراکه از یک سو وظیفه قانونگذاری را برعهده دارد و از سوی دیگر دارای نقش نظارتی بر حسن اجرای قوانین است.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل مجلس قوی و کارآمد، تصریح کرد: یک جامعه اسلامی برای رسیدن به قوانین مطلوب و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت نیازمند مجلسی است که نمایندگان آن با فهم و درایت در انجام مسئولیت‌های کوشا باشند.

ظفریان با بیان اینکه حضور در انتخابات یک تکلیف است، اظهار داشت: با توجه به شرایط حساس امروز که دنیای غرب علیه منافع کشور تجهیز شده باید تلاش کرد تا با وحدت و همدلی انتخاباتی سالم و باصلابت برگزار کرد.

فرماندار شهرستان لردگان با بیان اینکه لردگان کاملا آماده برگزاری یک انتخابات سالم و پرشور است، گفت: افزون بر 3 هزار نیروی اجرایی شامل هیئت‌های اجرایی، نظارت، بازرسی و امنیتی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش می‎‌دهند.

وی ادامه داد: به‌ منظور جمع‌آوری آرای مردم 146 شعبه اخذ رأی در این شهرستان تدارک دیده شده است که از این تعداد 60 شعبه به‌ صورت ثابت و 86 شعبه نیز به ‌صورت سیار آرای مردم این شهرستان را جمع‌آوری می‌کنند.

ظفریان با اشاره به تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در این شهرستان، گفت: در نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 120 هزار نفر از مردم این شهرستان واجد شرایط رأی هستند که پیش‌بینی شده است حضوری پرشور در این انتخابات داشته باشند.

فرماندار شهرستان لردگان تأکید کرد: تمامی عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی تمامی دوره‌های آموزشی مربوطه را گذرانده و آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه، حماسی و سالم در این شهرستان هستند.

وی با بیان اینکه مجلس قوی به دنبال حضور نمایندگان توانمند و سالم شکل می‌گیرد، تصریح کرد: در صورتی که مجلسی مقتدر و موثر شکل بگیرد، به‎ طور قطع و یقین اقبال مردم را با خود به همراه خواهد داشت و مردم برای شرکت در انتخابات تمایل بیشتری از خود نشان می‎دهند.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

طاهرخانی: مجریان برگزاری انتخابات امانتدار باشند

• نوشته شده توسط: ramin h

پله پله تا نهمین انتخاب/180
طاهرخانی: مجریان برگزاری انتخابات امانتدار باشند

خبرگزاری فارس: بخشدار رودهن، بر لزوم حفظ بی‏طرفی و امانتداری مجریان برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه دماوند و فیروزکوه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: طاهرخانی: مجریان برگزاری انتخابات امانتدار باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی بخشداری رودهن، رضا طاهرخانی در جریان بازدید از کلاس آموزشی و توجیهی کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات بخش رودهن اظهار کرد: بی‏طرفی و امانتداری دو ویژگی اصلی شرکت‏کنندگان در انتخابات دوره آتی به‌عنوان مجریان برگزاری محسوب می‏شود.

وی ادامه داد: در بازدید امروز همراهی حجت‏الاسلام ابراهیم‏زاده، مسئول هیئت بازرسی ستاد انتخابات بخش رودهن باعث خیرات و برکات بسیاری بود.

طاهرخانی با تاکید بر جایگاه والای روحانیت در عرصه انتخابات خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان بخش رودهن با مشاهده چهره نورانی روحانیت در عرصه انتخابات با آسودگی خاطر به صحت این رویداد عبادی و سیاسی می‏نگرند.

بخشدار رودهن ادامه داد: قشر روحانیت نه تنها در پهنه انتخابات، بلکه در دیگر حوزه‏های سیاسی و اجتماعی حلقه واصل مردم و مسئولان بوده و هستند.

وی خطاب به حاضران در کلاس آموزشی و توجیهی کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات گفت: در این دوره از انتخابات ماموریت حساسی به شما سپرده شده است.

طاهرخانی اضافه کرد: از این رو، اصل امانتداری و قانونمداری را باید به نحو شایسته‏ای به نمایش بگذارید تا خدای نکرده شائبه‏ای در این خصوص رخ ندهد.

بخشدار رودهن افزود: در این دوره، ستاد برگزاری انتخابات به بحث آموزش توجه ویژه‏ای داشته و همه مراحل برگزاری انتخابات به صورت جامع و کامل برای مجریان آموزش داده شده است.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی‏های به عمل آمده، در اواخر هفته جاری مانور سراسری در داخل همه شعب به صورت آموزش و تست نهایی اعضا برگزار می‏شود.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

فدراسیون‌های کونگ‌فو، آمادگی جسمانی و پرورش اندام به انجمن تبدیل شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

در راستای کوچک سازی و تجمیع امکانات؛
فدراسیون‌های کونگ‌فو، آمادگی جسمانی و پرورش اندام به انجمن تبدیل شدند

خبرگزاری فارس: مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان از تبدیل سه فدراسیون به انجمن خبر داد.

خبرگزاری فارس: فدراسیون‌های کونگ‌فو، آمادگی جسمانی و پرورش اندام به انجمن تبدیل شدند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان، احمد گواری با اعلام این خبر گفت: در راستای کوچک‌سازی، تجمیع امکانات و سرویس‌دهی بیشتر و بهینه به ورزشکاران، مربیان و مخاطبان این رشته‌ها و همچنین به منظور نظارت دقیق، پس از بررسی و جلسات متعدد کارشناسی، تصمیم بر این شد که از این پس فعالیت فدراسیون‌های آمادگی جسمانی و ایروبیک در قالب انجمن و زیر نظر فدراسیون همگانی پیگیری شود.

همچنین فدراسیون کونگ‌فو با نام انجمن هنرهای رزمی ایرانی و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در قالب انجمن، به عنوان زیر مجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.

گواری افزود: فعالیت‌های این سه فدراسیون که به انجمن تبدیل شده‌اند، به طور موقت و تا اطلاع ثانوی با تمام امکانات به فدراسیون همگانی و انجمن‌های ورزشی منتقل می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: مسئولیت انجمن‌های آمادگی جسمانی و ایروبیک و هنرهای رزمی ایرانی و بدنسازی و پرورش اندام به ترتیب برعهده روسا و سرپرستان سابق این سه فدراسیون یعنی رباب شهریان، علی منتظری و محمدرضا کاظمی آشتیانی خواهد بود.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

تحریم‌کنندگان انتخابات پیاده نظام‌ آمریکا هستند / تضعیف نظام اسلامی حرام شرعی است

• نوشته شده توسط: ramin h

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی:
تحریم‌کنندگان انتخابات پیاده نظام‌ آمریکا هستند / تضعیف نظام اسلامی حرام شرعی است

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی گفت: جاده صاف‌کن‌های آمریکا کسانی هستند که با سر دادن نغمه تحریم در داخل کشور تلاش می‌کنند انتخابات را کم‌رنگ کنند.

خبرگزاری فارس: تحریم‌کنندگان انتخابات پیاده نظام‌ آمریکا هستند / تضعیف نظام اسلامی حرام شرعی است

حجت‌الاسلام ابراهیم حسینی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت در انتخابات به دلیل ضرورت حفظ نظام، یک واجب شرعی است.

وی ادامه داد: واجبات و محرمات در یک سطح نیستند و رتبه‌بندی دارند، به فرموده امام خمینی (ره) حفظ نظام در راس واجبات است به این دلیل که اگر نظام اسلامی قدرتمند و عزت‌مند باشد، زمینه برای انجام واجبات و ترک محرمات در جامعه ایجاد می‌شود.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: به همین دلیل است که معصومین(ع) تشکیل دولت اسلامی را ارزشمندترین نوع امر به معروف می‌دانستند.

وی گفت: از همین دلایل می‌شود نتیجه گرفت که تضعیف نظام اسلامی نیز از بزرگ‌ترین گناهان است و همچون منکرات حرام شرعی محسوب می‌شود.

حسینی با بیان اینکه کسی شک ندارد که عدم مشارکت در انتخابات و سرد کردن فضای انتخاباتی سبب تضعیف نظام می‌شود، افزود: با همین منطق، حتی انتخاب اصلح که موجب تشکیل مجلسی قوی و کارآمد و در نتیجه کارآمدی نظام می‌شود، یکی از واجبات است.

وی عنوان داشت: اگر نگاهی به مواضع دشمنان ملت ایران در این روزها و تلاش آنها برای کم‌رنگ شدن این انتخابات داشته باشیم، متوجه وظیفه سنگین خود برای حضور پررنگ در انتخابات خواهیم شد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: حتی ما اگر از زاویه دینی هم نخواهیم به موضوع شرکت در انتخابات نگاه کنیم، باید به این نکته توجه کنیم که شرکت در انتخابات از دیدگاه ملی و میهنی نیز اهمیت دارد.

وی ابراز داشت: امنیت ملی یک کشور را موشک و سلاح‌های پشرفته نمی‌سازد، بلکه همبستگی و وحدت ملت است که عامل بازدارنده دشمنان برای ضربه زدن به کشورها خواهد شد.

حسینی افزود: جین شارپ که نظریه‌پرداز انقلاب‌های مخملی است، نفوذ آمریکا در کشورهای جهان را منوط به داشتن عوامل نفوذی در داخل آن کشور می‌داند.

وی با اشاره به شعار تحریم انتخابات از سوی عده‌ای تصریح کرد: جاده صاف‌کن‌های آمریکا کسانی هستند که با سر دادن نغمه تحریم در داخل کشور تلاش می‌کنند انتخابات را که تجلی تمام آرمان‌خواهی‌های ملت است، کم‌رنگ کنند.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: همانطور که شرکت در انتخابات وظیفه دینی و میهنی است، انتخاب اصلح نیز یک وظیفه سنگین است که بر دوش ملت ایران گذاشته شده است.

وی با اشاره به ملاک‌های انتخاب اصلح گفت: مهم‌ترین شاخصه‌ای که یک نماینده مجلس باید داشته باشد، تعهد، ولایت‌مداری و پایبندی به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

حسینی اظهار داشت: کسانی که با نظام معامله می‌کنند و در بزنگاه‌های نظام که نیاز به حضورشان حس می‌شود، از مسئولیت شانه خالی می‌کنند، نمی‌توانند انتخاب خوبی برای نشستن بر صندلی حساس مجلس شورای اسلامی باشند.

وی ادامه داد: سیاسیونی که با مصالح ملی و شرعی معامله می‌کنند و سخنان رهبری را پشت گوش می‌اندازند، نمی‌توانند نماینده یک ملت بصیر باشند.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نکات مهم برای شاخصه‌های نماینده مجلس، داشتن تخصص و آشنا بودن به وظایف نمایندگی است.

وی افزود: اینکه عده‌ای وعده‌های طرح‌های عمرانی را به مردم می‌دهند تا رای بیاورند، ناشی از عدم توجه جامعه به وظایف واقعی یک نماینده یعنی قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

حسینی با اشاره به اینکه با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را پاک کرد، ادامه داد: نماینده مجلس باید خود پاک‌دست و امانتدار باشد تا بتواند بر اجرای صحیح قوانین و عدم تخلف در دستگاه‌های دولتی نظارت کند.

وی ادامه داد: کسانی که ادعای اصولگرایی دارند باید توجه داشته باشند که همانطور که مسلمان بودن تنها در شناسنامه نیست، اصولگرایی هم فقط با یک اسم اثبات نمی‌شود.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) ابراز داشت: اصولگرا کسی است که بر سر ارزش‌ها با هیچ کس معامله نکند و در هر شرایطی رهبری نظام را تنها نگذارد.

وی با اشاره به آرایش سیاسی احتمالی مجلس نهم خاطرنشان کرد: برخی افراد که جزء پاک‌ترین‌ها در مجلس و دیگر عرصه‌ها بودند، به دلیل نداشتن امکانات مالی و برخی پشتیبانی‌های رسانه‌ای، مورد غفلت واقع شده و حقشان تضییع شد.

وی یادآور شد: با تمام این اما و اگرها، بصیرت مردم ایران به نحوی است که با حضور خود در روز جمعه، فضای کلی انتخابات را به نفع نظام رقم خواهند زد.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

تصویرسازی 13 کتاب دفاع مقدس در کرمان‌

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکانون پرورشی کرمان خبر داد
تصویرسازی 13 کتاب دفاع مقدس در کرمان‌

خبرگزاری فارس: مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: با همکاری مرکز نشر آثار و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و کانون پرورشی استان کرمان 13 کتاب کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس تصویرگری شد.

خبرگزاری فارس: تصویرسازی 13 کتاب دفاع مقدس در کرمان‌

مسعود گنجعلیخانی امروز در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: برترین قصه‌ها و شعرهای کودک و نوجوان با موضوع دفاع مقدس توسط کارشناسان توانمند کانون پرورشی کرمان بازنگری و انتخاب شده است و تاکنون این مطالب در قالب 13 کتاب تصویرگری شده است.

وی بیان داشت: کتاب‌های مذکور توسط مربیان هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان تصویرگری شده‌اند و تا اردیبهشت ماه سال آینده منتشر و رونمایی می‌شود.

گنجعلیخانی با اشاره به اینکه تصویرگری این کتاب‌ها آغازی بر تولید آثار کودک و نوجوان با محوریت دفاع مقدس است، تصریح کرد:  برای توانمندی بیشتر همکاران در زمینه تصویرگری دوره آموزشی تصویرگری ویژه مربیان هنری در یک دوره سه ماه برگزار می‌شود.

وی از برگزاری پنجمین دوره مسابقه سراسری داستان کوتاه دفاع مقدس با عنوان "جایزه ادبی یوسف" به منظور انعکاس میراث هشت سال دفاع مقدس خبر داد و عنوان کرد: از میان بیش از 700 اثر ارسال شده به این مسابقه داستان کوتاه "حنابندان" نوشته فرزانه ایران‌نژاد مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری سیرجان مورد تقدیر قرار گرفت.

گنجعلیخانی بیان داشت: همزمان با گردهمایی مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در 16 اسفند ماه سال جاری در کرمان فیلم‌های سینمایی "مرادو" و "آقای مدیر" در محل سینما شهر تماشا اکران می‌شوند.

وی با بیان اینکه فیلم سینمایی "مرادو" از مصوبات فرهنگی دور سوم هیئت دولت به استان کرمان است، افزود: این فیلم نخستین فیلم سینمایی بلند است که در استان کرمان تولید شد.

گنجعلیخانی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان تهیه‌کنندگی این فیلم سینمایی را بر عهده دارد، ابراز داشت: فیلم مرادو به بحران آب، مقدس بودن آب در فرهنگ کرمانی‌ها و روستائیان و وجود قنات‌ها و کاریزها در این استان می‌پردازد.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

امگا 3 درمان کننده موثر ضعف حافظه است

• نوشته شده توسط: ramin h

محققان آمریکایی:
امگا 3 درمان کننده موثر ضعف حافظه است

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در آمریکا ثابت کرد که مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3، راه درمانی موثر برای مشکلات ضعف حافظه است.

خبرگزاری فارس: امگا 3 درمان کننده موثر ضعف حافظه است

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه آکادمی بیماریهای اعصاب آمریکا با عنوان Neurology، این تحقیقات نشان می‌دهد کمبود سطح اسیدهای چرب امگا 3 در خون باعث بروز مشکل ضعف حافظه و پس رفت آن می‌شود.

بر اساس این تحقیقات، مصرف غذاهای حاوی امگا 3 حافظه را تقویت و از ابتلا به پیری و کوچک شدن مغز که به علت کمبود امگا 3 ایجاد می‌شود، پیشگیری می‌کند.

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در شهر لس آنجلس در تحقیقات خود 1575 فرد با میانگین سنی 67 سال را مورد بحث و بررسی قرار دادند و عملکرد مغزی آنها را به همراه سطح امگا 3 موجود در گلبولهای قرمز محاسبه کرده و بررسی‌های زیادی روی آنها انجام دادند.

نتایج تحقیقات نشان داد: حجم مغز افرادی که میزان امگا 3 آنها کم بود، نسبت به افرادی که به میزان معمول امگا 3 داشتند، کوچکتر بود و عملکرد حافظه و مهارتهای فکری آنها تا حد زیادی پایین آمده بود.

تحقیقات پزشکی دیگری نیز نشان ‌دادد: مصرف روغن ماهی به همراه امگا 3 در دوره بارداری کودک را از حملات آسمی بعد از تولد محافظت می‌کند.

بر اساس این تحقیقات، مصرف روغن زیتون و ماده امگا 3 همچنین کودکان را از ابتلا به آلرژی غذایی به ویژه حساسیت به تخم مرغ در امان نگه می‌دارد.

پژوهشگران همچنین بر اساس تحقیقات خود دریافته‌اند مرگ و میر در میان بیمارانی که از روغن ماهی استفاده می‌کنند 30 درصد کمتر از کسانی است که آن را مصرف نمی‌کنند.

همچنین بر اساس تحقیقات، مصرف روزانه 28 گرم ماهی 40 درصد بیماری‌های عروق کرونر را که به قلب خونرسانی می‌کنند و 50 درصد سکته های قلبی را کاهش می‌دهد.

در همین حال، گروهی از پژوهشگران آمریکایی اعلام کرده‌اند که با استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 موجود در روغن ماهی، به طور اصولی طی آزمایشهای اولیه موفق شده‌اند، اختلالات روانی را درمان کنند.

ماهی‌ها به ویژه ساردین، سالمون و تن و آجیل‌ها به ویژه گردو و تخم مرغ از منابع سرشار امگا 3 هستند.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

تجهیز کتابخانه‌های عمومی مازندران به نمایه جدید مدیریتی

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد
تجهیز کتابخانه‌های عمومی مازندران به نمایه جدید مدیریتی

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: کتابخانه‌های عمومی مازندران به نمایه جدید مدیریتی تجهیز می‌شوند.

خبرگزاری فارس: تجهیز کتابخانه‌های عمومی مازندران به نمایه جدید مدیریتی

گزارش خبرگزاری فارس از ساری، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، محمد اسماعیل امامزاده با اشاره به انعکاس نظرات تخصصی نهاد در مورد موضوعات کاری اداره کل و کتابخانه‌ها گفت: معتقدیم با تلاش برای رسیدن به کیفیت و راندمان کار باید به بخش‌های تخصصی توجه شود به همین جهت مدتی است گردهمایی مدیران کل با کارشناسان تخصصی برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به تاکید دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مورد آیین‌نامه‌های نهاد گفت: در ابتدای سال 91 قرار است آزمونی کتبی از مجموعه آیین‌نامه‌ها گرفته شود که نمره قبولی آن بیست است و حتی 19.5 را مردود دانسته‌اند.

محمد اسماعیل امامزاده به بیان نکاتی که در گردهمایی بر آن تاکید شد پرداخت و گفت: یکی از موضوعات اشاره شده در این گردهمایی نمایه مدیریت بود و در شش ماه آینده همه کتابخانه‌های کشور باید به نمایه جدید مدیریت مجهز شوند چرا که ظرفیت این نمایه فوق‌العاده است .

دبیر سند نهضت مطالعه مفید در استان ادامه داد‌ مسئولیت اجرای این پروژه در کل کتابخانه‌ها به عهده کارشناسان آی تی و مسئول امور کتابخانه‌ها است.

دبیر انجمن کتابخانه‌های استان مازندران با اعلام اینکه مازندران به لحاظ نیروی انسانی توانمند، ظرفیت‌های انسانی خوبی دارد و باید این ظرفیت‌ها ر شکوفا کرد، تصریح کرد: با وجود این همه ظرفیت‌ها آمارهایی که ارائه می‌شود و مشاهده می‌کنیم آمارهایی است که در شان مازندران نیست و شیب به سمتی است که مازندران جز استان‌های ضعیف از لحاظ آماری قرار دارد.

این مسئول فرهنگی افزود: چیزی که خیلی مورد تاکید دبیر کل بود راه‌اندازی کتابخانه شبانه‌روزی بود که تا پایان سال می‌بایست این کتابخانه‌ها راه‌اندازی شوند .

امامزاده از لزوم بازدیدهای کارشناسی و دقیق از کتابخانه‌ها گفت و عنوان کرد: در بازدیدها که کارشناسان ما آن را به طور مستمر انجام می‌دهند لازم است گزارش کار به خود کتابخانه‌ها را انعکاس  دهند تا نتیجه بازدید به خود کتابخانه‌ها منعکس شده و موجب انفعال کتابخانه‌ها نشود.

وی افزود: فروش سی‌دی‌های فیلم و نمایش سریال‌ها و به بهانه ترویج کتاب و تبلیغ کتابخوانی حتی پخش موسیقی مورد تایید نهاد نیست و هرگونه فعالیت‌های این چنینی نیز باید با مجوز از نهاد باشد .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید دیگر نهاد را بر روی خدمات‌دهی بلوتوث سندر اعلام و اظهار داشت: ‌ از کارشناسان خود در بخش آی تی می‌خواهیم در خدمات‌دهی گسترده و نحوه پرداخت از این سامانه همکاری لازم را با نهاد کتابخانه‌های کشور داشته باشند .

امامزاده  در ادامه از کارشناسان آی تی خواست ظرفیت اعلام وصول طرح کتاب من که در استان مازندران در حدود 70 درصد است را  تا پایان سال به صددر صد برسانند.

وی ادامه داد: در مورد قفسه‌های باز کتابخانه‌ها نیز مقرر شد، کتابخانه‌های با قفسه باز که تا امروز 60 درصد کتابخانه‌های کشور دارای کتابخانه با قفسه باز هستند تا پایان سال باید به صد درصد برسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران با اعلام اینکه بیشترین شکایتی که از کتابخانه‌های می‌شود شامل دو بخش است، گفت: بالاترین درصد شکایت برمی‌گردد به نظافت کتابخانه‌ها که انتظار داریم همکاران ما در اداره کل کتابخانه‌ها در بازدیدهای خود از کتابخانه‌ها به این بخش توجه اساسی داشته باشند.

امامزاده افزود: دومین مورد که مورد شکایت مراجعان قرار داشت بد رفتاری کتابداران بود و وقتی مصداق‌های این بدرفتاری ریز می‌شود می‌گویند عدم پاسخگویی بی‌‌حوصلگی و بی‌احترامی به ارباب رجوع، حال اینکه نظام اداری کشور بر تکریم ارباب رجوع تاکید دارد، و ما از شما می‌خواهیم اینها را حتما در بازدیدها مد نظر قرار دهید.

وی افزود: البته یک مقدار شاید طبیعی باشد حجم مراجعان در کتابخانه‌ها بالا است و شاید همکاران خسته می‌شوند اما باز نیاز است تا تذکری داده شود تا همکاران توجه بیشتری به این قضیه داشته باشند .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران از افزایش 96 هزار نسخه کتاب به منابع کتابخانه‌های عمومی استان مازندران خبر داد.

امامزاده گفت: در 10 ماهه سال جاری 96 هزار جلد کتاب به منابع مطالعاتی استان افزوده شده است که ارزشی بالغ بر 5/3 میلیارد ریال دارد.

امامزاده خاطرنشان کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بیش از 900 میلیون ریال کتاب را امسال از اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی و مبلغ750 میلیون ریال را از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بابت طرح کتاب من خریداری کرده است .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ادامه داد:  تعداد کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی استان در سال 89 تعداد 836هزار و 542 نسخه بوده که هم اکنون به  932هزار و 823 نسخه کتاب رسیده است.

دبیر سند نهضت مطالعه مفید استان مازندران به افزایش 96هزار نسخه کتاب در 10 ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: از این مقدار 25هزار نسخه آن توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خریداری و مابقی آن از طریق سامانه درخواست کتاب من و به سفارش اعضای کتابخانه‌های عمومی استان، اهدا از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌ها بوده است.

دبیر انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه افزود : اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان 3هزار نسخه کتاب با 20 عنوان مختلف نیز از نویسندگان استان مازندران خریداری کرده است که ارزش آن در حدود 120میلیون ریال است.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

همایش امر به معروف و نهی از منکر در زنجان برگزار شد

• نوشته شده توسط: ramin h

به همت سپاه استان زنجان
همایش امر به معروف و نهی از منکر در زنجان برگزار شد

خبرگزاری فارس: همایش امر به معروف و نهی از منکر به همت سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: همایش امر به معروف و نهی از منکر در زنجان برگزار شد

معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: این همایش در راستای فرهنگ سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

سید حسین احمدی با اشاره به اینکه مقالات مختلفی به این همایش ارائه شده بود، افزود: در این همایش شش مقاله به عنوان برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه صاحبان مقالات برتر فرصت داشتند در 15 دقیقه مقالات خود را معرفی و ارائه کنند، ادامه داد: فراخوان مقاله این همایش از یک ماه پیش در نواحی سپاه شهرستان‌ها و ستاد استان منتشر شده بود.

معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با تاکید بر سطح بالای مقالات ارائه شده، تصریح کرد: مقالات منتخب این همایش به مرحله کشوری راه می‌یابند.

وی با اشاره به مقالات برتر گفت: مقاله محسن ابارلویی از سپاه ناحیه طارم در این همایش به عنوان برتر انتخاب شد.

احمدی با بیان اینکه مقاله رضا محمدی از سپاه ناحیه طارم مقام دوم را از آن خود کرد، ادامه داد: همچنین مقالات کمال محمودی، محمد جواد محمدی، سید یاسر حسینی و داود بیات نیز مقام‌های سوم تا ششم را از آن خود کردند.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

حضور تشکل‌های دینی در انتخابات بسیار موثر است

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
حضور تشکل‌های دینی در انتخابات بسیار موثر است

خبرگزاری فارس: مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: حضور تشکل‌های دینی در انتخابات و خلق حماسه‌ حضور بسیار موثر است.

خبرگزاری فارس: حضور تشکل‌های دینی در انتخابات بسیار موثر است

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا اظهار داشت: انتخابات از جلوه‌های مهم مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: از جلوه‌های مهم مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران، برگزاری انتخابات متعدد برای انتخاب مسئولان نظام توسط مردم است.

حجت‌الاسلام روحانی‌نیا با اشاره به اینکه یکی از انتخابات‌های مهم کشورمان یعنی انتخابات مجلس نهم، قرار است در 12 اسفند امسال برگزار شود، افزود: علاوه بر اهمیت ذاتی مجلس و لزوم انتخاب افراد شایسته برای حضور در مجلس، این مقطع زمانی از جمهوری اسلامی، شرایط خاصی دارد که اهمیت این انتخابات را دو چندان می‌کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: روحانیون و علما در هدایت مردمی برای مشارکت گسترده و انتخاب اصلح نقش کلیدی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه روحانیون و علما در انقلاب اسلامی که با روشنگری و هدایتگری خود توانستند مردم را در مسیر اسلام و دین حق هدایت کنند، گفت: در انتخابات مجلس نهم نیز حضور علما و روحانیون در صف اول هدایت مردم نقش کلیدی داشته و مسیر مشارکت و انتخابی مطمئن را آماده می‌سازد.

حجت‌الاسلام روحانی‌نیا اظهار داشت: حضور و مشارکت در انتخابات به عنوان یک تکلیف، انتخاب اصلح مطرح است و روحانیون می‌توانند با آگاه سازی مردمی در زمینه لزوم مشارکت و حضور و نیز انتخاب اصلح را به مردم گوشزد می‌کنند.

وی هدایتگری و آگاه سازی مردم برای انتخابی مطمئن از سوی علما و روحانیون را از وظایفی برشمرد که جامعه روحانیت بر عهده دارد و افزود: در عرصه‌های خطر و بحران این روحانیون بودند که در صف اول در برابر استبداد و طاغوت ایستادند و نمادی از مقاومت و آزادگی اسلامی را به نمایش گذاشتند.

حجت‌الاسلام روحانی‌نیا خاطرنشان کرد: حضور تشکل‌های دینی همچون هیئات مذهبی، انجمن‌های اسلامی و فعالان فرهنگی مساجد در خلق حماسه حضور بسیار موثر است.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

دزد عابر بانک افراد مسن دستگیر شد

• نوشته شده توسط: ramin h

دزد عابر بانک افراد مسن دستگیر شد

خبرگزاری فارس: کلاهبرداری که با فریب افراد مسن و جلب اعتماد آنها اقدام به سرقت پول و عابر بانک آنان می‌کرد به دام پلیس افتاد.

خبرگزاری فارس: دزد عابر بانک افراد مسن دستگیر شد

سرهنگ عباد الله کریمی، رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: در پی چندین فقره شکایت از طرف افراد مسن و سالخورده مبنی بر اینکه با توجه به ناتوان بودن آنان در امر برداشت وجه از عابر بانک از فردی که در محل حضور داشته کمک گرفته و آن شخص نیز با این ادعا که عابر بانک در ایستگاه گیر کرده اقدام به برداشت وجه و سرقت عابر بانک می‌کرد مجموعه فعالیت‌های پلیس برای شناسایی این کلاهبردار آغاز شد.

وی ادامه داد: در گام اول کاراگاهان پلیس آگاهی با انجام چهره‌نگاری به کمک مالباختگان چهره فرضی متهم را ترسیم کردند.

وی افزود: مأموران با ایجاد گشت‌های نامحسوس در مناطق وقوع جرم، فردی را مشاهده کردند که در مقابل دستگاه خودپرداز قصد فریب خانم مسنی را داشت که بلافاصله وی را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

این فرمانده انتظامی اظهار داشت: در بازجویی‌های انجام شده متهم منکر هر گونه کلاهبرداری و سرقت شدکه با جمع‌آوری دلایل و مدارک علمی و مواجهه حضوری با مالباختگان و شناسایی توسط آنان به بزه خود اعتراف کرد.

کریمی ادامه داد: این متهم در اعترافات خود بیان داشت که با پرسه زدن در مناطق مختلف شهر، افراد مسنی را که قصد اخذ پول از عابر بانک را داشته‌اند شناسایی و با تظاهر به کمک به آنها و جلب اعتماد اقدام به برداشت وجه و سرقت عابر بانک کرده و از محل متواری می‌شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان گفت: با تشکیل پرونده متهم به دادسرا اعزام و با صدور قرار روانه زندان شده است.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

حضور در انتخابات صحنه دفاع مردم از سنت نبوی است

• نوشته شده توسط: ramin h

مسئول نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان:
حضور در انتخابات صحنه دفاع مردم از سنت نبوی است

خبرگزاری فارس: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان کردستان حضور گسترده مردم در انتخابات را صحنه دفاع از سنت نبوی و نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: حضور در  انتخابات صحنه دفاع مردم از سنت نبوی است

حجت‌الاسلام علی دوستی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: شرکت واجدین شرایط رای دادن در صحنه مهم انتخابات علاوه بر اینکه تکلیفی الهی و شرعی است وظیفه قانونی همه ملت ایران نیز هست.

وی با بیان اینکه بزرگان دین مبین اسلام همواره بر آگاهی مسلمانان از مسائل روز جامعه خود تاکید کردند، افزود: داشتن آگاهی از مسائل روز جامعه  موجب مصون ماندن در مقابل هجمه‌های مختلف دشمنان خواهد شد.

وی به بیداری و بصیرت مقام معظم رهبری در مقابل توطئه‌های دشمنان اشاره کرد و افزود: موانع مختلفی که همواره برای نظام پیش آمده با بصیرت و آگاهی مقام معظم رهبری و همچنین بیداری مردم برطرف شده و در بسیاری از موارد موجب پیشرفت کشور نیز شده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: توطئه‌های فتنه سال 88 با بیداری و رهنمون‌های رهبری و همچنین پشتیبانی مردم خنثی شد.

حجت‌الاسلام دوستی‌نژاد در ادامه عنوان کرد: بر طرف کردن موانع و مشکلات افزایش سرعت پیشرفت جامعه را به همراه خواهد داشت و حضور همیشگی مردم در صحنه‌های مختلف نیز موجب پایداری این مهم خواهد شد.

وی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را یکی از نشانه‌های اقتدار نظام خواند و افزود: یکی از نمونه‌های حضور مردم در صحنه‌ها شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن بود که مردم فهیم ما با حضور خود در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری را رقم خواهند زد.

وی هر رأی مردم را تیری بر چشم دشمنان انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت: حضور بیشتر مردم در صحنه انتخابات منجر به نامیدی دشمنان خواهد شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه انتخابات نشان دفاع از سنت نبوی و نظام جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام دوستی‌نژاد بیان داشت: همانطور که نظام برای کشورهای منطقه یک الگو و اسوه شده است مردم قدرشناس ما نیز با حضور دوباره خود در انتخابات در مقابل دشمنان اسلام و مسلمین یعنی آمریکا، اسرائیل و انگلیس ایستادگی خواهند کرد.

وی در پایان از آحاد مردم برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی دعوت کرد و افزود: شرکت در صحنه انتخابات آزمونی برای مردم در حرکت در مسیر انقلاب اسلامی است که ان‌شاالله همه از این آزمون مانند گذشته سربلند خواهیم شد.


نظرات()

پنجشنبه 11 اسفند 1390

سرپرست جدید هیئت گلف استان قم منصوب شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان قم و موافقت فدراسیون
سرپرست جدید هیئت گلف استان قم منصوب شد

خبرگزاری فارس: سرپرست جدید هیئت گلف استان قم با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان قم و موافقت فدراسیون معرفی شد.

خبرگزاری فارس: سرپرست جدید هیئت گلف استان قم منصوب شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بنا بر پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان استان قم و موافقت کیکاوس سعیدی ریئس فدراسیون گلف کشورمان، سرپرست هیئت گلف استان قم منصوب و رسما فعالیت خود را در این هیئت ورزشی آغاز کرد.

بدین ترتیب از سوی فدراسیون گلف کشورمان ناصر لسانی مسئولیت سرپرستی هیئت گلف استان قم را عهده دار شد و از زحمات رئیس پیشین این هیئت یعنی محمد اسماعیلی از کارکنان شاغل در شهرداری قم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

یکی از مهم‌ترین اتفاقات در هیئت گلف استان قم بعد از معرفی ناصر لسانی به عنوان سرپرست این هیئت، حضور این تیم در مسابقات لیگ دسته اول گلف مردان باشگاه‌های کشور بود، تیمی که با ترکیبی از نفرات بومی به لیگ دسته اول رفت.

بعد از دو سال وقفه، امسال تیمی از هیئت گلف استان قم برای حضور در مسابقات لیگ دسته اول گلف مردان باشگاه‌های کشور اعلام آمادگی کرد و به همین منظور در مرحله رفت این رقابت‌ها در اهواز نیز حضور یافت.

البته بر اساس اعلام فدراسیون گلف کشورمان، میزبان مرحله رفت از فصل جدید مسابقات لیگ دسته اول گلف مردان باشگاه‌های کشور شهرستان مسجد سلیمان استان خوزستان بود و گلف بازان قمی در جدال برای صعود به لیگ برتر با حریفان رقابت کردند.

رقابت‌های لیگ دسته اول گلف آقایان کشور در حالی به میزبانی شهرستان مسجد سلیمان برگزار شد که در این رقابت‌ها تیم هیئت گلف استان قم توانست در جدالی حساس مقابل تیم هیئت گلف استان زنجان نتیجه را به سود خود رقم بزند.

امسال مسابقات لیگ دسته اول گلف مردان باشگاه‌های کشور با حضور هشت تیم در دو گروه چهار تیمی به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت کننده در این دوره رقابت‌های خود را به شکل دوره‌ای برگزار می‌کنند.

در این دوره از رقابت‌های لیگ دسته اول گلف مردان باشگاه‌های کشور، علاوه بر تیم هیئت گلف استان قم که با ترکیبی از گلف بازان بومی در مسابقات شرکت کرده است و به دنبال کسب جواز صعود به لیگ برتر تلاش می‌کند، تیم‌های مطرح دیگری نیز حضور دارند.

بر همین اساس تیم‌های هیئت گلف استان‌های قم، گلستان، زنجان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی تیم‌های حاضر در گروه نخست و تیم‌های پرسپولیس، نمین سرامیک اردبیل و آزادگان مسجد سلیمان تیم‌های حاضر در گروه دوم هستند.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic