جمعه 21 بهمن 1390

هر ایرانی برای دشمن یک بمب اتمی محسوب می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:
هر ایرانی برای دشمن یک بمب اتمی محسوب می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور گسترده مردم در پشتیبانی از نظام و ولایت فقیه، گفت: ایران اسلامی به بمب اتمی نیازی ندارد زیرا فرد فرد ایرانیان کارایی یک بمب اتم بر علیه دشمن را دارند.

خبرگزاری فارس: هر ایرانی برای دشمن یک بمب اتمی محسوب می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد ابراهیم افشاری ظهر امروز در همایش فجرآفرینان هلال اظهار داشت: 40 هزار نفر در استان خراسان جنوبی عضو جمعیت هلال‌احمر هستند که این تعداد در کشور به بیش از 4 میلیون نفر می‌رسد.

وی با اشاره به کمک‌های شایان توجه اعضای جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی به نیازمندان، تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی در کمک به افرادی که مشکلاتی دارند پیش قدم است که در این زمینه می‌توان به نجات 56 نفر از افرادی که هفته گذشته در سیل گرفتار شده بودند اشاره کرد.

*جمهوری اسلامی هدیه فجرآفرینان به نسل کنونی

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به قرار داشتن در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، ابراز داشت: باید یاد فجرآفرینانی که با جانفشانی خویش نظام مقدس جمهوری اسلامی را به ما هدیه کردند را نیز گرامی بداریم.

افشاری افزود: دو میوه نظام مقدس جمهوری اسلامی استقلال و آزادی است که بعد از برقراری حکومت اسلامی محقق شد.

وی خطاب به جوانان ایران اسلامی گفت: بسیاری از شما جوانان فرصت‌های زیادی دارید تا بتوانید با طرز فکرتان زمینه پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم کنید.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: شما جوانان این مرز و بوم باید به دیده بصیرت به مسائل داخلی، منطقه‌ای و جهانی بنگرید.

افشاری با اشاره به پیشرفت‌های روز شمار کشور در همه ابعاد، تصریح کرد: امروزه و بعد از 33 سال با وجود همه تهدیدها، تحریم‌ها و جنگ‌افروزی‌های دشمنان، ایران اسلامی در مسیر پیشرفت گام برمی‌دارد.

*تلاش همه‌جانبه دشمن برای دلسرد کردن مردم از نظام است

وی با مقایسه زمان شاهان قاجار و پهلوی و نظام مقدس اسلامی، گفت: در آن زمان ملت ایران در تحقیرشدگی تاریخی قرار داشت، اما از زمان انقلاب اسلامی ملت دیگر زیر بار ذلت نرفت و از آن تحقیر‌شدگی تاریخی رهایی پیدا کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که در یک پیچ تاریخی قرار داریم، ابراز داشت: اینک در یک مقطع خاص و حساسی قرار داریم که عمل ما می‌تواند در به سرانجام رسیدن این مقطع حساس تاثیرگذار باشد.

افشاری ابراز داشت: ایران نیازی به بمب اتم ندارد زیرا بمب اتم نظام ما فرد فرد همین مردمی هستند که در انتخابات گذشته ریاست جمهوری با حضور 45 میلیونی خویش دشمن را ناامید کردند.

وی با اشاره به پیش رو بودن جشن 33 سالگی انقلاب اسلامی و انتخابات مجلس ادامه داد: لذا دشمنان نظام از ماه‌ها قبل تلاش فراگیر خود را آغاز کردند تا با القای ناامنی و بحران اقتصادی مردم را از نظام دلسرد کرده و حضور آنها در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات را کاهش دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی افزود: اما همان‌طور که مردم با بصیرت ایران قبل از این ثابت کرده‌اند که تحت القائات دشمن قرار نگرفته و پشت رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، این بار نیز با حضور خود در این دو مناسبت بزرگ جواب قاطعانه‌ای به دشمن خواهند داد.

*تهدیدها و تحریم‌ها تاثیری بر حضور مردم ندارد

افشاری اضافه کرد: مردم با حضور خود بار دیگر اثبات خواهند کرد که تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان هیچ‌گونه تاثیری بر حضور آنها نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام، تصریح کرد: در تمامی زمینه‌ها به لطف خدا و به خاطر رهبری عالمانه و دلسوزانه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی وضعیت استان را نیز در موضوع پیشرفت‌ها مناسب دانست و افزود: استان خراسان‌جنوبی نیز بعد از انقلاب و تشکیل این استان پیشرفت‌های فراوانی در تمام زمینه‌ها داشته است.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

سرنوشت امروز استکبار مانند مشرکین قریش بعد از جنگ بدر است

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه مشهد:
سرنوشت امروز استکبار مانند مشرکین قریش بعد از جنگ بدر است

خبرگزاری فارس: امام جمعه مشهد گفت: امروز سرنوشت استکبار، سرنوشت مشرکین قریش بعد از جنگ بدر است.

خبرگزاری فارس: سرنوشت امروز استکبار مانند مشرکین قریش بعد از جنگ بدر است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد، اظهار داشت: دستاورد اصلی انقلاب ما دین است که این دین و آئین در گذشته در چارچوب مساجد و حسینیه‌ها زندانی بود اما در حال حاضر در راس معادلات دنیا حضور دارد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: وفاداری به انقلاب وفاداری به امام صادق(ع) است و پشت‌کردن و بی‌تفاوتی به انقلاب اسلامی ما، بی‌تفاوتی و پشت کردن به پیامبر (ص) و امام صادق(ع) می‌باشد.

امام جمعه مشهد ادامه داد:‌ انقلاب اسلامی ما در حال توسعه است و برای جوانان کشورهایی چون تونس، بحرین و مصر الگو است. اگر جوانان مسلمان مصری دنباله‌رو انقلاب اسلامی خود  هستند به خاطر این است که در این انقلاب وحی، جمال و عظمت پیامبر را می‌بینند.

وی ادامه داد: در حال حاضر این انقلاب ۳۳ سال است که خالص، قوی و نیرومند در برابر قدرت‌های استکبار ایستاده و  امروز به عنوان پیروزترین انقلاب در استکبارزدایی و استکبارستیزی ایستاده است.

وی با بیان  این مطلب که ما الان در تیررس و نقطه آماج سرسختانه‌ترین فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان و استکبار قرار داریم افزود: امروز آمریکا، اسرائیل و استکبار می‌بیند که انقلاب اسلامی ما آمده تا دنیا را از دست استکبار خارج کنند زیرا آنها حیات و زندگی خود را در خطر می‌بینند.

به گفته وی در حال حاضر سرنوشت استکبار همان سرنوشت مشرکان قریش در بعد ا‌ز جنگ بدر است.

وی به راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: همانطور که مراجع تقلید و مقام معظم رهبری فرموده‌اند حضور در راهپیمایی به عنوان یک تکلیف شرعی می‌باشد زیرا جنگ با استکبار است.

وی با بیان این مطلب که امسال ما دو 22 بهمن داریم تاکید کرد: یک 22 بهمن ما فردا است و دیگری 12 اسفند امسال. همانطور که در راهپیمایی 22 بهمن شرکت خواهیم کرد باید عین همین تراکم را در 12 اسفند پای صندوق‌های رای داشته باشیم.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

دستاوردهای انقلاب ‌در 33 سال گذشته چیزی جز معجزه‌ نیست

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه اهواز:
دستاوردهای انقلاب ‌در 33 سال گذشته چیزی جز معجزه‌ نیست

خبرگزاری فارس: امام جمعه اهواز گفت: انقلاب اسلامی ایران در 33 سال گذشته دستاوردهای معجزه‌آسایی داشته است و به این دلیل باید کوشید تا این دستاوردها به مردم اطلاع‌رسانی شود.

خبرگزاری فارس: دستاوردهای انقلاب ‌در 33 سال گذشته چیزی جز معجزه‌ نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری ظهر امروز  در خطبه های نماز جمعه اهواز  اظهار داشت: ایران اسلامی در سال‌های گذشته توانسته است دستاوردهای بسیار زیادی داشته باشد و به این دلیل باید کوشید تا این دستاوردها به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن به گمانه اینکه تحریم‌ها پایان‌ همه چیز برای ایران است، تاکید کرد: ایران اسلامی در سال‌های تحریم جهش‌های بسیار خوبی برای فناوری‌های نوین داشته است و به این دلیل باید در نظر داشت که دشمنی‌های استکبار جهانی راه بجایی نبرده است.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران در شرایط دشوار تحریم‌های 33ساله به پیروزی‌های شگرف آور و معجزه گونه دست یافته است و ما این پیروزی‌ها و پیشرفت‌ها را مدیون فشارها از سوی دشمنان می‌دانیم.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم‌ها قادر بوده و هستیم تا همه نیازهای خود را در داخل تامین کنیم که این خود باعث شکوفایی اقتصادی ، به حرکت درآمدن کارخانجات جدید و ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم خواهد شد.

جزایری افزود: دشمن از توانایی ایران ترس دارد و به این دلیل ترس دارد تا در این عرصه ایران قدم‌های بعدی را بردارد و به دلیل با تمام قوا در حال تهدید است.

خطیب جمعه اهواز با اشاره به اینکه قدرت‌های استکباری به محض سردادن ندای استقلال خواهی ملت‌ها ، از حربه تحریم استفاده می‌کنند افزود: 50 سال پیش نیز دولت استعماری انگلیس در پی ملی شدن صنعت نفت، نفت ایران را تحریم کرد ولی نتیجه ای نداد.

وی افزود: ایران اسلامی در شرایط کنونی وضعیتی بسیار متفاوت دارد و شرایط به تهدید مقابل رسیده است و به این دلیل باید تلاش کرد از تمام توان در این باره استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به 21بهمن 1357 روز اعلام حکومت نظامی از سوی دولت بختیار و اعلام ممنوعیت خروج از خانه‌ها اشاره کرد و گفت: امام با صدور اعلامیه ای که به مثابه عصای موسی بود مردم را به شکستن حکومت نظامی را فراخواند و توطئه کودتای نظامی را خنثی و نظام پوشالی نظام ستم‌شاهی از درون متلاشی کرد.

وی در ادامه گفت: در 21 بهمن ، امام ماندن در خانه را حرام خواند و به دنبال آن میلیون‌ها نفر به خیابان‌ها ریختند و حتی مادران کودکان در گهواره را وارد میدان کردند و تا پاسی از شب که مثل لیله‌القدر بود در خیابان‌ها ماندند و ساعاتی بعد مردم ثمره این مقاومت‌ها را با سقوط پادگان‌ها‌، کلانتری‌ها و هم مراکز نظامی رژیم مشاهده کردند و نصرت الهی بر ملت ما فرود آمد.

امام جمعه اهواز به بیانات ارزشمند و راه‌گشای مقام معظم رهبری در نماز جمعه هفته گذشته اشاره کرد و افزود: رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای با بیانات خود دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و برخی نقاط ضعف را بیان کردند که لازم است ما به عنوان مومن و به تبعیت از ولی امر مسلمین ضعف‌های خود را برطرف کنیم و برخی تمایلات دنیاطلبانه ، تشریفات زاید و مصرف زدگی را کنار بگذاریم.

آیت الله موسوی جزایری ، برگزاری برخی مراسم عروسی که به گفته وی همراه با اسراف و تبذیر و ولخرجی‌های بی مورد می‌باشد مصداق گناه و تشریفات زائد خواند و گفت: باید زندگی را آسان گرفت و به حداقل‌ها قناعت کرد تا فشاری به قشرهای کم درآمد و مستضعف جامعه وارد نشود.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

22 بهمن روز لبیک به ولایت است

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه کرج:
22 بهمن روز لبیک به ولایت است

خبرگزاری فارس: امام جمعه کرج تاکید کرد: روز بیست و دوم بهمن و برگزاری راهپیمایی ملت ایران در این روز، در حقیقت فرصتی برای تجدید میثاق با رهبری و لبیک به ولایت است.

خبرگزاری فارس: 22 بهمن روز لبیک به ولایت است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج،‌ نماز سیاسی و عبادی جمعه شهرستان کرج در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مسئولان شهری برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن کازرونی در خطبه‌های دوم نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوی الهی اظهار داشت: ملت ایران در بهمن 57 و با وجود حمایت غرب و شرق از حکومت دست‌نشانده پهلوی، به دنبال مرجعیت معظم شیعه و بنیانگذار کبیر انقلاب حرکت و این رژیم را سرنگون کردند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی تمام معادلات بین‌المللی در قرن بیستم را به هم ریخت و تا به امروز نقشی تاثیرگذار در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای داشته است.

نماینده مردم استان‌های تهران و البرز در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:‌ اگر نبود هدایت‌های امام خمینی (ره) و پس از ایشان رهبری بی‌مانند رهبری معظم انقلاب و همچنین ایستادگی ملت و مسئولان، تاکنون قیام مردم ایران توسط دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی بسیاری از اهدف خود را کسب نکرده بود.

* ملت ایران دست از آرمان‌های انقلاب برنمی‌دارند

کازرونی با بیان اینکه ملت ایران آزادی، سربلندی و استقلال خود را به راحتی کسب نکرده، گفت: این دستاوردهای بزرگ مرهون سه دهه ایثار و فداکاری و شهادت هزاران شهید است و مردم ما به راحتی دست از آرمان‌های خود تا تحقق کامل آنها برنخواهند داشت.

وی تاکید کرد: نشانه این مهم نیز حضور گسترده و دشمن‌شکن آنها در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن است که هر ساله در این روز ضمن تجدید میثاق با ولایت، بار دیگر بر پایبندی خود بر اصول انقلاب تاکید می‌کنند.

خطیب جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن یوم الله 22 بهمن گفت: شرایط امروز بسیار حساس است و همه مردم باید با حضوری گسترده و قاطع پیام بیداری و آگاهی خود را به گوش جهانیان برسانند.

کازرونی در پایان اظهار داشت: مردم شهرستان کرج نیز فردا همراه با دیگر اقشار جامعه برای انجام وظیفه خویش در قبال آرمان‌های اسلام و انقلاب به خیابان‌ها آمده و فریاد مرگ بر آمریکا و لبیک یا خامنه‌ای آنها در سطح شهر طنین‌انداز خواهد شد.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

راشاتودی: روسیه مأمور سیا را به اتهام جاسوسی به ۱۳ سال زندان محکوم کرد

• نوشته شده توسط: ramin h

راشاتودی: روسیه مأمور سیا را به اتهام جاسوسی به ۱۳ سال زندان محکوم کرد

خبرگزاری فارس: سرویس امنیت فدرال روسیه از محکوم شدن یکی از مأموران سازمان سیا به اتهام جاسوسی نظامی از این کشور به ۱۳ سال حبس خبر داد.

خبرگزاری فارس: راشاتودی: روسیه مأمور سیا را به اتهام جاسوسی به ۱۳ سال زندان محکوم کرد

به گزارش فارس، شبکه خبری "راشاتودی" در خبری فوری اعلام کرد: جاسوس سازمان سیا به دلیل ربودن اطلاعات محرمانه مربوط به موشک‌های روس در دادگاهی نظامی در روسیه به ۱۳ سال زندان محکوم شده است.

بنا بر این گزارش،  "ولادیمیر نسترتس" یکی از مهندسان سابق "پلستسک کازمودروم" شرکت تسلیحات نظامی روسیه که بعدها مشخص شد مأمور سیا بوده و برای آمریکا جاسوسی می‌کرده به ۱۳ سال زندان محکوم شد.

این گزارش افزود: این جاسوس سیا به دزدیدن اطلاعات محرمانه مروبطو به موشک های بالستیک ‌قاره‌پیما روسیه به آمریکا اعتراف کرده است.

سرویس امنیتی فدرال روسیه امروز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد: این جاسوس آمریکا به خیانت به کشور روسیه محکوم شده و به همین جرم نیز از تمام درجه‌های نظامی خود خلع شده است.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

راهپیمایی 22 بهمن اقتدار نظام را افزایش می‏دهد

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه موقت سمنان:
راهپیمایی 22 بهمن اقتدار نظام را افزایش می‏دهد

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت سمنان تاکید کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بدون شک اقتدار نظام را افزایش می‏دهد.

خبرگزاری فارس: راهپیمایی 22 بهمن اقتدار نظام را افزایش می‏دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حجت‏الاسلام سیدجلال احمدپناهی ظهر امروز در خطبه‏های آیین دشمن‌شکن نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور پرشور مردم این شهر در مسجد امام سمنان برگزار شد، در سخنانی فرارسیدن یوم‏الله 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه یوم‏الله 22 بهمن برای ملت ایران اهمیت بسیاری دارد و در حقیقت روز شکست استکبار جهانی است، اضافه کرد: حضور در راهپیمایی این روز بزرگ باید مطابق شان و منزلت آن و این بار نیز مقتدرانه و پرشکوه باشد.

امام جمعه موقت سمنان از مردم ایران اسلامی در سراسر کشور و در هر نقطه‏ای از جهان که هستند، درخواست تا در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب که روز آینده برگزار میشود، شرکتی حماسی و انقلابی داشته باشند.

احمدپناهی ادامه داد: بیاناتی که مقام معظم رهبری اخیرا در خطبه‏های نماز جمعه مطرح کردند بسیار شیوا، به یاد ماندنی و دارای پیام‏های متفاوتی به جهانیان بود.

وی سخنرانی سراسر شور هفته گذشته ولی امر مسلمین جهان در نماز جمعه تهران را عامل اصلی افزایش وحدت بین امت اسلام دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در برهه کنونی بدون تردید به مرکز بیداری اسلامی، پناهگاه محرومان و بینوایان و امید محرومان و مستضعفان تبدیل شده است و این جای شکرگزاری دارد.

امام جمعه موقت سمنان با تاکید بر اینکه در زمان حاضر که جهان به ملت ایران چشم دوخته است هر حرکتی در راستای دفاع از مملکت سبب افزایش اقتدار نظام اسلامی می‏شود، بیان کرد: همه باید بدانند که حضور گسترده و پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن سبب می‏شود تا به نظام اسلامی مصونیت بخشیده شده و اقتدار آن افزایش یابد.

احمدپناهی ادامه داد: حضور میلیونی، گسترده و حماسی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده و در برهه کنونی که بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان اسلام شکل گرفته، موجب خوشحالی دوستان نظام و خشم و ناراحتی دشمنان خواهد شد.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

صدای انقلاب با هدایت رهبری به گوش جهانیان رسید

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه بافت:
صدای انقلاب با هدایت رهبری به گوش جهانیان رسید

خبرگزاری فارس: امام جمعه بافت گفت: صدای انقلاب با هدایت رهبری به تمام نقاط جهان رسید و حتی در آمریکا نیز مردم ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس: صدای انقلاب با هدایت رهبری به گوش جهانیان رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از بافت، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافت اظهار داشت: بهترین سنت، سنت پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت او است.

وی تدبیر و تفکر را از جمله ویژگی‌های پیامبر اکرم (ص) برشمرد و خواستار تشکیل اتاق فکر در سطح مدیریتی شهرستان بافت شد.

ابراهیمی بیان داشت: حضرت محمد (ص) اهل مدارا، اعتدال و مزاح بودند و مردم به راحتی می‌توانستند با ایشان ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: پیامبر اعظم (ص) قاطع بودند، اما رفعت و صلابت داشتند و برای هدایت مردم تلاش می‌کردند.

ابراهیمی با اشاره به 22 بهمن سالرزو پیروزی انقلاب اسلامی ابراز داشت: امام خمینی (ره) پشتیبانی خدا، جهانی شدن حاکمیت اسلام، حفظ انقلاب و شکست توطئه‌های دشمنان را ازجمله آثار حضور مردم در این راهپیمایی ذکر کرده است.

وی مدیریت رهبری را مدیریتی نمونه خواند و عنوان کرد: از نظر ایشان غلبه بر چالش‌ها مهم‌ترین نقطه قوت ما در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

ابراهیمی تصریح کرد: با هدایت رهبری صدای انقلاب به تمام نقاط جهان رسید و حتی در آمریکا نیز مردم ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را محکوم کردند.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

جبهه مردمی اصلاحات در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن حضور پیدا می کند

• نوشته شده توسط: ramin h

زارع فومنی در گفت‌و گو با فارس
جبهه مردمی اصلاحات در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن حضور پیدا می کند

خبرگزاری فارس: رئیس جبهه مردمی اصلاحات از آحاد مردم شریف،احزاب و گروه‌ها دعوت کرد که برای پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و ادامه راه انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22بهمن حضور بهم رسانند.

خبرگزاری فارس: جبهه مردمی اصلاحات در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن حضور پیدا می کند

 حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی، رئیس جبهه مردمی اصلاحات که چندی پیش در عرصه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی  اعلام حضور کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت که لیست جبهه مردمی اصلاحات توانسته‌ است کاندیداهای خوبی را در لیست خود جذب کند و اوایل هفته آینده لیست رسمی خود را در تهران و سراسر کشور منتشر خواهد کرد.

وی گفت: ما از همه گروه‌های معتدل، مستقل و اصلاح‌طلبان معتقد به ولایت و پایبند به چهارچوب‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در لیست خود قرار خواهیم داد و در این زمینه رایزنی‌ها ادامه دارد.

رئیس جبهه مردمی اصلاحات ادامه داد: ما با حدود 300 نفر از افراد رایزنی کرده‌ایم و گروه‌های مختلف نیز آمادگی خود را برای پیوستن به ما اعلام کرده‌اند.

زارع فومنی گفت: هرچند ما در این روزها تحت فشار برخی از طیف‌های تندروی اصلاح‌طلب هستیم اما با این وجود در صحنه انتخابات با قدرت حاضر خواهیم شد چرا که معتقدیم اصلاح‌طلبان خط امام و معتقد به ولایت باید در خدمت کشور و مردم خود باشند، بنابراین هیچ توجهی به سخنان این مدعیان نداریم.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی22بهمن به سخنان امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب همواره تأکید داشتند که مردم در راهپیمایی 22بهمن در صحنه حاضر باشند، ما نیز معتقدیم که مردم همچون همیشه طبق رهنمود مقام عظمای ولایت فقیه در راهپیمایی 22بهمن در صحنه حاضر خواهند بود.

رئیس جبهه مردمی اصلاحات گفت: جبهه مردمی اصلاحات در راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن حضور پیدا خواهد کرد و بدینوسیله از مردم شریف و همه احزاب وگروه‌های کشورمان دعوت می‌کنیم که برای پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و ادامه راه انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22بهمن حضور بهم رسانند.

 فومنی در خاتمه تأکید کرد: حضور پرشکوه در صفوف دشمن‌شکن راهپیمایی یوم‌الله22بهمن مشت محکمی به یاوه‌گویی‌های نظام سلطه و بدخواهان داخلی و خارجی است.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

اتحادیه عرب در قبال تحولات سوریه به دنبال سیاسی کاری است

• نوشته شده توسط: ramin h

ناظر اردنی اتحادیه عرب در سوریه:
اتحادیه عرب در قبال تحولات سوریه به دنبال سیاسی کاری است

خبرگزاری فارس: یکی از ناظران اردنی اتحادیه عرب در سوریه پس از بازگشت از این کشور نسبت به عملکرد اتحادیه عرب در سوریه به شدت انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: اتحادیه عرب در قبال تحولات سوریه به دنبال سیاسی کاری است

به گزارش فارس، "عاصم ربابعة" رئیس مرکز حقوق بشر عدالت اردن و عضو هیئت اعزامی اردن به سوریه پس از بازگشت از این کشور ضمن انتقاد از عملکرد اتحادیه عرب در قبال سوریه گفت: متاسفانه بسیاری از ناظران اتحادیه عرب، مشاهدات خود را به طور حرفه ای ثبت نمی کنند.

وی افزود: کشورهایی که ناظران خود را عازم سوریه کردند، با دید سیاسی به کار ناظران اتحادیه عرب می نگرند و مساله حقوق بشر به هیچ وجه برای آنان مهم نیست.

ناظر اتحادیه عرب در سوریه تصریح کرد: یکی از کشورهای عربی، 5 تن از سفرای خود را جهت بازدید از سوریه فرستاد و سوال من این است که اعزام این سفرا به سوریه چه دلیلی دارد؟

ربابعه ادامه داد: اصلا منطقی نیست که یک نظامی رئیس ناظران باشد بلکه باید یک کارشناس امور حقوق بشر این مسوولیت را بر عهده بگیرد.

وی با اعلام نارضایتی از گزارش ناظران اتحادیه عرب، مسوولیت خشونت های سوریه را متوجه معارضان این کشور کرد و از دولت سوریه نیز خواست تا زمینه را برای پایان دادن به خشونت ها فراهم کند.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

برگزاری انتخابات فرمایشی در یمن/ جانشین صالح دست به دامن سعودی‌ها شد

• نوشته شده توسط: ramin h

برگزاری انتخابات فرمایشی در یمن/ جانشین صالح دست به دامن سعودی‌ها شد

خبرگزاری فارس: معاون دیکتاتور یمن که تنها نامزد انتخابات آتی ریاست‌جمهوری این کشور است، برای برگزاری این انتخابات صوری، دست به دامن سعودی‌ها شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری انتخابات فرمایشی در یمن/ جانشین صالح دست به دامن سعودی‌ها شد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه سعودی "عکاظ"، یک مقام مسئول در دفتر "عبدربه منصور هادی" معاون دیکتاتور یمن و و تنها نامزد ریاست‌جمهوری برای انتخابات 21 فوریه، اعلام کرد که هادی از عربستان خواسته تا از این انتخابات حمایت کند.

این منبع افزود: نامه درخواست کمک هادی را "احمد بن دغر" معاون دبیرکل حزب کنگره ملی و وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات به شاهزاده "نایف بن عبدالعزیز" ولیعهد عربستان تقدیم کرده است.

بر اساس این گزارش، در این نامه جدیدترین تحولات یمن، روند اجرای طرح ابتکاری شورای همکاری و ... به اطلاع سعودی‌ها رسانده شده است و از آنها برای برگزاری انتخابات در موعد مقرر درخواست کمک شده است.

این انتخابات درحالی برگزار می‌شود که جوانان انقلابی یمن، حوثی‌ها در شمال و جنبش اعتراضی در جنوب آن را تحریم کرده‌اند و بسیاری از مردم یمن آن را انتخاباتی کاملا صوری و بدون رقابت می‌دانند.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

خارطوم و جوبا مذاکرات خود را در اتیوپی از سر می‌گیرند

• نوشته شده توسط: ramin h

برای حل اختلافات
خارطوم و جوبا مذاکرات خود را در اتیوپی از سر می‌گیرند

خبرگزاری فارس: دور جدید مذاکرات میان جمهوری سودان و سودان جنوبی با هدف حل اختلافات دو طرف، امروز در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی از سر گرفته می‌شود.

خبرگزاری فارس: خارطوم و جوبا مذاکرات خود را در اتیوپی از سر می‌گیرند

 به گزارش فارس به نقل از روزنامه "الاتحاد"، مذاکرات میان خارطوم و جوبا برای حل مسائل باقیمانده میان دو طرف امروز در آدیس آبابا، با نظارت کمیته ای عالیرتبه از اتحادیه آفریقا برگزار می شود.

بر اساس گزارش ها، میانجیگران آفریقایی در این نشست اهداف مذاکرات و پیشنهادات اولیه دو طرف برای مسائل مطرح شده را عنوان خواهند کرد.

در همین راستا، حزب کنگره ملی حاکم در جمهوری سودان که "عمر البشیر"، ریاست آن را بر عهده دارد، یادآور شد که انتظار دارد در این نشست ها با دولت سودان جنوبی درباره پرونده نفت به توافق برسند.

"الزبیر احمد الحسن"، دبیر بخش اقتصادی حزب کنگره ملی درباره اینکه آیا خارطوم از 33 دلاری که برای عبور هر بشکه نفت جنوب از شمال سودان دریافت می کند، صرفنظر خواهد کرد یا خیر، اعلام کرد: ما از مذاکرات استقبال می کنیم تا از حقوق خود دفاع کنیم؛ مذاکرات سخت است و موضع دو طرف از هم دور می باشد، اما تجربه توافقنامه نیواشا که در سال 2005 میان شمال و جنوب به امضا رسید، نشان می دهد که می توانیم با سودان جنوبی به توافق برسیم.

کارشناسان معتقدند که سودان جنوبی با درگیر شدن با خارطوم بر سر تقسیم منابع نفتی، فقط ثبات و بقای خود را با خطر روبرو می سازد.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

ترکیب شورای حمایت چند وجهی‌تر باشد

• نوشته شده توسط: ramin h

ایوب آقاخانی در گفت‌وگو فارس:
ترکیب شورای حمایت چند وجهی‌تر باشد

خبرگزاری فارس: کارگردان نمایش «جنوب از شمال غربی» با بیان اینکه بعد از جشنواره تئاتر فجر اجرای عمومی خواهیم رفت، گفت: ترکیب شورای حمایت باید چند وجهی‌تر باشد، در غیر این صورت هر تصمیمی درباره تئاتر، بودجه و توزیع آن گرفته شود نوعی یک سونگری پشت آن خواهد بود.

خبرگزاری فارس: ترکیب شورای حمایت چند وجهی‌تر باشد

«ایوب آقاخانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص وضعیت اجرای عمومی نمایش «جنوب از شمال غربی» گفت: نمایش «جنوب از شمال غربی» در شورای حمایت بررسی شده و ما اجرای عمومی خواهیم داشت. بحث مشابهی را با شورا داشتیم و نهایتا به یک تفاهم نسبی رسیدیم تا اجرا به مخاطبان‌مان ارائه شود.

وی درباره گفته‌های سرپرست مرکز هنرهای نمایشی مبنی بر اینکه از این پس اداره کل هنرهای نمایشی از تمام نمایش‌ها به طور کامل حمایت نمی‌کند و بخشی از هزینه‌ها باید از گیشه تامین شود، تصریح کرد: به هر حال این سنتی است که در حال شکل‌گیری در تئاتر ماست و آن طوری به نظر می‌آید و از گفته‌ها بر می‌آید و از دورنمای این ایده ساطع می‌شود، نیت اصلی کنترل نحوه هزینه کردن و توزیع بودجه تئاتر تهران است.

کارگردان نمایش «جنوب از شمال غربی» ادامه داد: تنها نقدی که به نظرم بر این ماجرا وارد خواهد بود این است که ترکیب شورای حمایت باید چند وجهی‌تر باشد، در غیر این صورت هر تصمیمی درباره تئاتر، بودجه و توزیع آن گرفته شود نوعی یک سونگری پشت آن خواهد بود که به نظرم اتفاق مطلوبی را در پی ‌نخواهد داشت.

آقاخانی در پایان خاطرنشان کرد: فارغ از مشکل کار شخص بنده، این یک مشکل عمومی در تئاتر است که امیدواریم تداومش آسیبی به تئاتر نزند و پویایی تئاتر را زیر سؤال نبرد و انشاء‌الله ساز و کار دقیق‌تر و منطقی‌تر و غیر قابل نقد‌تری برای آن پیدا شود.

به گزارش فارس، نمایش «جنوب از شمال غربی» در روز پایانی جشنواره تئاتر فجر در دو نوبت 17 و 19 در تالار سایه اجرا می‌شود.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

دشمن به دنبال زیر سئوال بردن اصل نظام است

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:
دشمن به دنبال زیر سئوال بردن اصل نظام است

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی هدف اصلی دشمن را زیر سئوال بردن اصل انقلاب دانست و گفت: دشمن به دنبال این است که در مورد اصل نظام در بین جوانان شبهه ایجاد کند.

خبرگزاری فارس: دشمن به دنبال زیر سئوال بردن اصل نظام است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد ابراهیم افشاری ظهر امروز در جشن بزرگ میلاد پیامبر گرامی اسلام که در جمع خانواده بزرگ کمیته امداد خراسان‌جنوبی برگزار شد، با گرامیداشت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشور پرداخت.

وی کمیته امداد را به‌عنوان یک نهاد حمایتی و در خدمت محرومان جامعه از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: کمیته امداد همزاد انقلاب است و در این چند سال خدمات شایانی را به قشر محروم جامعه داشته که این خدمات سبب خودکفایی عده زیادی از محرومان جامعه شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی یادآور شد: خانواده بزرگ امداد دستاوردهای انقلاب اسلامی را بهتر از هر قشر دیگری درک می‌کنند چرا که این شرایط با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

افشاری افزود: امروز ایران اسلامی به برکت پیروزی انقلاب کشوری مستقل و آزاد در همه زوایا است که پیشرفت‌های مهمی را در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی و سیاسی در چند ساله بعد از پیروزی انقلاب به دست آورده است.

وی مهم‌ترین عامل پیروزی و بقای نظام جمهوری اسلامی را حمایت و مشارکت مردم دانست و گفت: مردم ما قدر این انقلاب را می‌‌دانند و برای پایداری آن صدها هزار شهید را تقدیم کرده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌جنوبی افزود: در جهان امروز کشوری با این استقلال ایران وجود ندارد و این به برکت انقلاب است چرا که امروز با وجود وابستگی شدیدی که حکومت پهلوی به استکبار داشته ایران اسلامی کوچک‌ترین وابستگی سیاسی یا اقتصادی به استکبار و سایر کشورها ندارد.

افشاری با بیان اینکه در زمان شاه ایران جزو جزایر امن آمریکا به حساب می‌آمد، اظهار داشت: اما به برکت انقلاب، ایران امروز در اوج استقلال در جهان به سر می‌برد و دشمن نتوانست با وجود تحریم 30 ساله کاری از پیش ببرد.

وی افزود: آمریکا در چند وقت اخیر تهدیدات زیادی بر علیه کشور ما داشت که با سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران از موضع خود کناره‌گیری کرد و اوباما اعلام کرد که هیچ برنامه نظامی علیه ایران ندارد.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

کرامت واقعی زن با پیروزی انقلاب حاصل شد

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان‌جنوبی:
کرامت واقعی زن با پیروزی انقلاب حاصل شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان‌جنوبی گفت: زنان کرامت واقعی خود را پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دست آوردند.

خبرگزاری فارس: کرامت واقعی زن با پیروزی انقلاب حاصل شد

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، معصومه سادات جلیلی‌حسینی ظهر امروز در مراسم جشن فجر در جمع بانوان شهرستان فردوس اظهار داشت: جایگاه زن در هیچ دوره‌ای از تاریخ مانند دوران کنونی ایران نبوده است.

وی با اشاره به سخنان امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری افزود: همواره بر جایگاه والای زنان و نقش آنان در پیروزی انقلاب اسلامی تأکید شده است.

جلیلی حسینی تصریح کرد: زنان علاوه بر ایفای نقش در پیروزی انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس نیز حضوری فعال و پررنگ داشته‌اند تا جایی که اگر در ایثار مردان خود صبر نمی‌کردند، مردان در جنگ با دشمن پیروز نبودند.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: در جنگ تحمیلی هدف دشمن مشخص بود و این جنگ با سر و صدای توپ و تانک همراه بود ولی امروز در جنگ نرم، دشمن بی‌سر و صدا عمل می‌کند و در حال حاضر 80 درصد خانه‌های ما را جنگ نرم پر کرده است.

وی گفت: مادران باید با تربیت صحیح فرزندان خود، مراقب جنگ نرم دشمن باشند و انقلابی که با زحمت فراوان و خون شهدا حاصل شده را از گزند دشمنان حفظ کنند.

جلیلی حسینی، بهترین الگوی یک زن مسلمان را حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و افزود: زن نقش هدایتگری و مربیگری را در جامعه و خانواده دارد و از این‌رو باید با پیروی از سیره و روش حضرت فاطمه(س) خانواده و فرزندانی سالم و شایسته تحویل جامعه دهد.

وی تصریح کرد: زن به‌عنوان رکن اصلی خانواده سه وظیفه تربیتی، تحصیلی و تغذیه‌ای افراد خانواده را بر عهده دارد.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: اگر محیط خانواده سالم و بدون سر و صدا باشد به طور یقین فرزندان به مدارج عالی دست می‌یابند و می‌توانند در برابر تهاجم فرهنگ دشمن نیز ایستادگی کنند.

جلیلی حسینی خطاب به مادران و همسران جوان گفت: وجود ماهواره در خانه‌ها، آسیب‌های اجتماعی زیادی به بار می‌آورد و بنیان خانواده را دچار تزلزل می‌کند از این رو باید بیش از پیش مراقب تهاجم فرهنگی دشمن باشیم.

این مراسم به مناسبت میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق(ع) و ایام دهه فجر از سوی کانون فرهنگی و اجتماعی شفا یاوران دارالشفای امام حسین(ع) برگزار و طی آن برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری اجرا شد.


نظرات()

جمعه 21 بهمن 1390

5 طرح در ریگان افتتاح شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با حضور معاون استاندار کرمان
5 طرح در ریگان افتتاح شد

خبرگزاری فارس: همزمان با دهه فجر پنج طرح عمرانی، آموزشی، ورزشی و بهداشتی امروز در شهرستان ریگان افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: 5 طرح در ریگان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ریگان، پنج طرح عمرانی، آموزشی، ورزشی و بهداشتی با حضور جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان پیش از ظهر امروز در شهرستان ریگان افتتاح شد.

فرماندار ریگان در حاشیه افتتاح این پنج طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: خانه بهداشت عباس‌آباد سردار با زیربنای 60 متر مربع و  40 میلیون تومان اعتبار امروز به بهره‌برداری رسید.

محمد برزنگ اظهار داشت: با افتتاح خانه بهداشت این روستا بیش از 300 خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: همچنین یک واحد آموزشی در روستای بقی‌آباد بخش گنبکی ریگان با زیربنای 420 متر مربع و  170میلیون تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید که دارای شش کلاس است و بیش از 80 دانش‌آموز از این واحد آموزشی بهره‌مند می‌شوند.

برزنگ ابراز داشت: کانال بتنی آبرسانی به مزارع کشاورزی روستای تقی‌آباد به طول 100 متر و با اعتبار 80 میلیون تومان امروز افتتاح شد که ظرفیت آبرسانی به بیش از 80 هکتار از مزارع و باغ‌های این روستا را دارد.

وی تصریح کرد: در دولت‌های نهم و دهم بیش از 230 کیلومتر کانال و لوله برای 200 آبادی برای هدر رفت آب چاه‌ها، موتور پمپ‌ها و قنات‌ها احداث و راه‌اندازی شده است.

فرماندار ریگان به افتتاح ساختمان و مرکز بهداشتی درمانی شلتوک‌آباد بخش گنبکی ریگان با حضور معاون سیاسی استاندار کرمان اشاره و بیان کرد: زیربنای ساختمان این مرکز 240 متر مربع است که با اعتبار 180 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

برزنگ افزود: با راه‌اندازی این مرکز بهداشتی درمانی بیش از 270 خانوار و 12 هزار جمعیت از مزایای بهداشتی درمانی مناسب بهره‌مند می‌شوند.

وی اذعان داشت: این مرکز شامل داروخانه، آزمایشگاه، دندانپزشکی و واحدهای بهداشتی با استقرار دو پزشک است.

به گزارش فارس، همچنین با حضور معاون سیاسی استاندار کرمان ورزش زورخانه‌ای برای نخستین‌بار در ریگان در بخش گنبکی این شهرستان راه‌اندازی شد و این مقام مسئول برای تجهیز و تامین امکانات این رشته ورزشی قول مساعد داد.


نظرات()

  • تعداد صفحات :8
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic