یکشنبه 1 مرداد 1391

آمارهای سازمان بین المللی کار این رقم به بیش از 34.1 درصد رسیده است

• نوشته شده توسط: ramin h

رویترز گزارش داد
بیکاری و اقتصاد زیر زمینی مهمترین چالش‌های رییس جمهور جدید مکزیک

خبرگزاری فارس: رویترز طی گزارشی نوشت رییس جمهور جدید مکزیک برای سر و سامان به وضعیت اقتصادی این کشور با چالشهای مهمی مثل بیکاری و فعالیتهای زیر زمینی اقتصادی روبرو است.

خبرگزاری فارس: بیکاری و اقتصاد زیر زمینی مهمترین چالش‌های رییس جمهور جدید مکزیک

به گزارش خبرگزاری فارس رویترز در تحلیلی ضمن بررسی وضعیت اقتصادی و سیاسی مکزیک نوشت ، افزایش بیکاری در بین جوانان مکزیکی موجب شده است تا بسیاری از جوانان این کشور به سوی جرائم سازمان دهی شده مثل قاچاق اسلحه و مواد مخدر روی آورند .

ایجاد فرصت های شغلی برای جمعیت جوان مکزیک مهمترین اولویت رییس جمهور جدید مکزیک به شمار می رود . انریکه پنا نیتو اوایل ماه جاری به عنوان رییس جمهور جدید مکزیک انتخاب شده است . وی قول داده است با افزایش رشد اقتصادی به 6 درصد در سال استانداردهای زندگی مردم مکزیک را ارتقا دهد .

بر این اساس ، مکزیک با رشد فزاینده جمعیت نیروی کار روبرو است و برای کاهش نرخ بیکاری باید فرصت های شغلی بیشتری را ایجاد کند . کاهش نرخ بیکاری روندی است که روسای جمهور مکزیک در طول سی سال گذشته موفق به اجرای آن نشده اند . رییس جمهور جدید مکزیک که از دسامبر به قدرت خواهد رسید قصد دارد با اجرای اصلاحات ساختاری در بخشهای بازار کار و انرژی فرصتهای شغلی زیادی را ایجاد کند .

کالدرون رییس جمهور کنونی مکزیک در پنج سال نخست قدرتش کمتر از 2 میلیون فرصت شغلی جدید در این کشور ایجاد کرده است . وی قول داده بود هر سال حداقل یک میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کند . در این مدت بیش از 6.5 میلیون نفر به جمعیت نیروی کار مکزیک افزوده شده است . حدود نیمی از این جمعیت به بیکاران مکزیک افزوده شده است .

زمانی که کالدرون به قدرت رسید 25.6 درصد جمعیت نیروی کار مکزیک در فعالیتهای زیر زمینی فعال بودند . این رقم تا سال 2012 میلادی به بیش از 28 درصد رسیده است .

بر اساس آمارهای سازمان بین المللی کار این رقم به بیش از 34.1 درصد رسیده است . این رقم در آرژانتین نیز 32.1 درصد و در برزیل 24.3 درصد است . این کزارش افزود هر جوان مکزیکی با فعالیت در گروههای قاچاق مواد مخدر می تواند هر هفته 1900 تا 2000 دلار در هفته کسب در آمد کند گه این رقم 20 برابر میانگین دستمزدها در این کشور است .

بر اساس گزارش سازمان بین المللی کار تعداد جمعیت نیروی کار مکزیک طی سالهای 2010 تا 2020 میلادی بیش از 20 درصد رشد خواهد داشت . رشد اقتصادی این کشور در سال 2009 میلادی بیش از 6 درصد کاهش یافته است . کالدرون هر سال 225 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است در حالی که در این مدت هر سال 600 هزار نفر به جمعیت نیروی کار افزوده شده است .


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic