دوشنبه 7 فروردین 1391

حمله پلیس یونان به تظاهرات معلمان مخالف طرح ریاضتی اتحادیه اروپا

• نوشته شده توسط: ramin h

حمله پلیس یونان به تظاهرات معلمان مخالف طرح ریاضتی اتحادیه اروپا

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی یونان در آستانه روز ملی این کشور تدابیر امنیتی گسترده ای را اعمال کرد و با حمله به تظاهرات معلمان در مرکز آتن شمار زیادی را دستگیر کردند.

خبرگزاری فارس: حمله پلیس یونان به تظاهرات معلمان مخالف طرح ریاضتی اتحادیه اروپا

به گزارش فارس به نقل از پرس تی وی، نیروهای امنیتی یونان در آستانه روز ملی این کشور به تظاهرات معلمان در شهر آتن حمله کردند و تعدادی از معلمان معترض به طرح ریاضت اقتصادی که توسط اتحادیه اروپا به آتن تحمیل شده را دستگیر کردند.

نیروهای امنیتی به معلمان معترض در حالی که تلاش داشتند به سمت میدان "سینتاگما" حرکت کنند، حمله کردند و این تظاهرات را به خشونت کشاندند.

این در حالی است که قرار است روز 25 مارس سالگرد انقلاب یونان در سال 1821 به عنوان روز ملی در آتن جشن گرفته شود ولی مردم همچنان به تظاهرات‌های خود ادامه می‌دهند.

دولت یونان تدابیر امنیتی گسترده ای را در واکنش به نگرانی‌ها درباره تظاهرات احتمالی مردم و اختلال در مراسم روز ملی، به اجرا گذاشته است.

بیش از 5 هزار پلیس در نقاط مختلف آتن مستقر شده اند تا مانع از هرگونه تظاهرات مردم شوند و بیشترین تعداد نیروها در مقابل ساختمان پارلمان حضور دارند.

اعترضات در یونان با افزایش تدابیر ریاضت اقتصادی توسط دولت آتن که با پیشنهاد اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته شد، شدت گرفته است و مقامات این کشور همچنان نتوانسته‌اند از بحران اقتصادی خارج شوند.

انتهای پیام/ق


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic