دوشنبه 7 فروردین 1391

اسطوره‌های اسکی جهان با دنیای قهرمانی خداحافظی کردند

• نوشته شده توسط: ramin h

اسطوره‌های اسکی جهان با دنیای قهرمانی خداحافظی کردند

خبرگزاری فارس: آخرین مسابقه فصل 2012 در حالی برگزار شد که دو اسطوره اسکی آلپاین جهان، آنیا پارسون سوئدی در اسکی زنان و دیدر کوچ سوئیسی در اسکی مردان از دنیای مسابقات حرفه‌ای خداحافظی کردند.

خبرگزاری فارس: اسطوره‌های اسکی جهان با دنیای قهرمانی خداحافظی کردند

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، این رقابت‌ها در اشلادمینگ اتریش در حالی برگزار شد که در فصل آینده این منطقه میزبان مسابقات قهرمانی جهان برای توزیع کسب سهمیه المپیک زمستانی 2014 سوچی روسیه خواهد بود.

در این مسابقات اتفاقات مهمی رخ داد تا اشلادمینگ کانون توجه علاقمندان اسکی از سراسر جهان باشد که از جمله آن می‌توان به قهرمانی لیندسی ون آمریکائی اشاره کرد که توانست رکورد کسب جام بلورین فدراسیون جهانی را پس از هرمن مایر به دست آورد و در تاریخ یکه تاز شود و همچنین به خداحافظی آنیا پارسون سوئدی که سال‌ها در صدر اسکی بانوان جهان می درخشید.

دیدر کوچ اسکی باز قدرتی و مشهور سرعتی جهان نیز در پایان با لباس مخصوص بومیان مناطق اسکی آلپ از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد.

 

کوچ در 4 المپیک پیاپی شرکت کرد و مدال نقره مارپیچ سرعت ناگانو 1998 را در کارنامه قهرمانی خود دارد. از دیگر افتخارات این اسکی باز کسب 17 قهرمانی جهان، 21 قهرمانی جام جهانی و شرکت در 369 مسابقه جام جهانی از سال 1998 است.

انتهای پیام/د


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic