تبلیغات
اهل قلم - شهرک بزرگ حوزوی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود
جمعه 26 اسفند 1390

شهرک بزرگ حوزوی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود

• نوشته شده توسط: ramin h

نماینده ولی‌فقیه در جهارمحال و بختیاری:
شهرک بزرگ حوزوی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود

خبرگزاری فارس: نماینده ولی‌فقیه در جهارمحال و بختیاری از احداث شهرک بزرگ حوزوی در استان خبر داد و گفت: در همین راستا برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای تاسیس شهرک بزرگ حوزوی و حضور 10 هزار طلبه در این شهرک انجام گرفته است.

خبرگزاری فارس: شهرک بزرگ حوزوی در چهارمحال و بختیاری احداث می شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد که در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: نباید به تقوا در حد تذکر دادن اکتفا کرد و باید آن را از مرحله حرف به مرحله عمل محقق ساخت.

وی با بیان اینکه تقوا امر مهمی است که باید در کسب آن تلاش و همت ویژه‌ای به کار گرفت، افزود: تقوا مانند چراغی در دل انسان است که فرد باید این چراغ را همواره در دل خود روشن نگه‌دارد و برای روشنایی هرچه بیشتر آن تلاش کند.

نکونام تصریح کرد: تقوا و پرهیزکاری نیازمند جهاد است، آن هم جهاد همه‌جانبه که با ترک محرمات و انجام واجبات می‎توان آن را مسیر کرد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه به آیات 7 و 8 سوره مبارکه حجرات مبنی بر ضرورت تبعیت از رهبر و امام جامعه اشاره کرد و گفت: در این سوره مبارکه دستورالعمل‌های دینی و اجتماعی مهمی نهفته است که تبعیت بی‌چون و چرا از پیامبر(ص) و امام(ع) و جانشینان ایشان یکی از این نکات مهم و کلیدی است.

نکونام با بیان اینکه ایمان دارای دو پایه محبت و بغض است، افزود: فرد مومن در اثر ایمان از یک سو، محبّ خداوند متعال و اولیای الهی می‌شود و از سوی دیگر نسبت به کفر و دشمنان دین بغض پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: محبت منشا ایمان است، البته این محبت یک محبت عاطفی و احساساتی نیست بلکه عقلانی و استدلالی است و این محبت همواره ماندگار و استوار بوده و از بین نمی‎رود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: زمانی که خداوند از طریق عقل و استدلال محبوب انسان شود و فرد مومن می‎گردد، این ایمان بهترین نعمتی است که از سوی پروردگار نصیب انسان می‌شود.

نکونام در بخش دیگری از خطبه‌ها، با تبریک سال نو و عید نوروز، اظهار داشت: بکوشیم تا در این روزهای پایانی آخر سال همان‌طور که به خانه‌تکانی می‌پردازیم، روح و جان و باطن خود را نیز از گناهان و آلودگی‌ها پاک و طاهر کرده و با حالتی معنوی و نورانی وارد سال جدید شویم.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی‌(ع) گفت: هر روزی که در آن معصیت الهی نشود، آن روز عید واقعی است و بر این اساس باید تلاش کرد تا با تضرع و استغاثه به درگاه الهی از گناهان دور شویم.

نکونام در ادامه با تسلیت 26 اسفند، سالروز ارتحال حاج احمد خمینی، یادگار امام(ره)، افزود: ایشان حق بزرگی بر مردم کشور دارند و در راه آرمان‌ها و اهداف امام خمینی(ره) تلاش بسیاری کردند.

نکونام همچنین به 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد و گفت: در این روز هرچند صنعت نفت کشور به صورت تبلیغاتی و شعاری ملی شد اما این آرمان بزرگ با پیروزی انقلاب اسلامی ایران محقق شد.

نماینده ولی‎فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه بر ضرورت توسعه و گسترش حوزه‌های علمیه این استان تاکید کرد و افزود: از مردم انتظار دارم که فرزندان خود را برای ورود به حوزه‌های علمیه تشویق و ترغیب کنند.

نکونام تصریح کرد: با توجه به نیاز جهان اسلام و نیاز داخلی کشور لازم است تا مبلغان و طلاب بیشتری را تربیت کرد تا بتوانیم اهداف و ارزش‌های اسلامی را در جامعه به خوبی پیاده کنیم.

وی از احداث شهرک بزرگ حوزوی در استان خبر داد و گفت: در همین راستا برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای تاسیس شهرک بزرگ حوزوی و حضور 10 هزار طلبه در این شهرک انجام گرفته است.

نکونام بر ضرورت رعایت شئونات اسلامی در جامعه تاکید و تصریح کرد: رعایت شئونات اسلامی و دینی در همه اماکن و در محضر هر فرد مسلمانی واجب است و باید توجه داشت که حرمت‌ها و شئون اسلامی حفظ شود.

امام جمعه شهرکرد همچنین بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب تاکید کرد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی‌ها در سال جاری و کاهش سفره‌های آب‌ زیرزمینی استان باید نسبت به مصرف آب صرفه‌جویی کرد.

نکونام به مطالبه مردم در خصوص مسئله آب استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مطالبات مردم در این خصوص بسیار منطقی و درست است و باید به حق و حقوق آن‌ها نسبت به منابع آبی توجه شود.

انتهای پیام/ح10


نظرات()