تبلیغات
اهل قلم - امروز انقلاب اسلامی الگوی فکری و عملی منطقه است
جمعه 26 اسفند 1390

امروز انقلاب اسلامی الگوی فکری و عملی منطقه است

• نوشته شده توسط: ramin h

خطیب موقت همدان:
امروز انقلاب اسلامی الگوی فکری و عملی منطقه است

خبرگزاری فارس: خطیب موقت همدان گفت: امروز که انقلاب اسلامی ایران الگوی فکری و عملی منطقه شده است به هیچ وجه از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و اسلام دست بر نخواهیم داشت.

خبرگزاری فارس: امروز انقلاب اسلامی الگوی فکری و عملی منطقه است

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان آیت‌الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه همدان ضمن تأکید بر لزوم رعایت تقوای الهی، استقامت در انجام واجبات و ترک محرمات اظهار کرد: واژه "عید" به معنای برگشت و رجوع است لذا به عنوان مثال در عید فطر انسان پس از تذهیب و تطهیر نفس زمینه لازم را برای بازگشت به فطرت الهی خود فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه عید نوروز یک سنت بسیار عالی تلقی می‌شود، افزود: اشاعه و گسترش شعائر دین، استفاده از امنیت موجود در راستای تبلیغ اسلام، حجاب و امر به معروف و نهی از منکر، صله رحم و زیارت قبور ائمه از ضروریات مهم ایام نوروز به شمار می‌آید و باید از فرصت پیش‌رو به این شکل استفاده کرد.

خطیب موقت همدان با ایراد حدیثی از امام کاظم (ع) تصریح کرد: انسان اگر وقت خود را به چهار بخش مناجات و عبادت، امرار معاش، نشست و برخاست با افراد با ایمان و استفاده از لذت‌های حلال تقسیم کند یقیناً سعادت‌مند و خوشبخت می‌شود.

وی در ادامه از حضور حداکثری مردم در میدان‌های سیاسی مهم و مراکز پشتیبانی نظام تشکر و قدردانی کرد، و گفت: حضور پرشور مردم در 22 بهمن امسال و همچنین انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی علاوه بر خشنودی مقام عظمای ولایت تمام توطئه‌ها و چشم اندازهای دشمنان را خنثی و بی‌اثر کرد.

موسوی‌اصفهانی تأکید کرد: همچون دوران دفاع مقدس تا آخرین نفس ایستادگی می‌کنیم و امروز که انقلاب اسلامی ایران الگوی فکری و عملی منطقه شده است به هیچ وجه از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و اسلام دست بر نخواهیم داشت.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام حوزه‌های علمیه در همدان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران مرهون حوزه‌های علمیه و رهبری امام خمینی (ره) است لذا این مراکز باید بیش از پیش به لحاظ کمی و کیفی تقویت شوند.

خطیب موقت همدان تعداد طلاب آقا و خانم در استان همدان را به ترتیب هزار و 200 و هزار مورد ذکر کرد، و ادامه داد: این رقم در مقابل فعالیت 60 هزار دانشجو در مرکز استان بسیار ناچیز است و با توجه به نیاز فرهنگی و دینی جامعه به مدارس بیشتری در حوزه علوم دینی نیازمندیم.

وی ادامه داد: در زمان حیات مرحوم آخوند همدانی سه حوزه علمیه در همدان فعال بود اما امروز پس از گذشت 33 سال از انقلاب اسلامی تنها یک مدرسه 700 نفری در شهر مریانج اضافه شده است.

موسوی‌اصفهانی تأکید کرد: عده‌ای تصور می‌کنند به دلیل رهبری حکومت توسط مقام معظم رهبری که یک فرد روحانی است بودجه و اعتبارات به حوزه‌های علمیه سرازیر می‌شود اما حوزه‌های علمیه با حداقل اعتبار ادامه می‌شوند.

وی در پایان سخنان خود ضمن انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات لازم و کافی به حوزه‌های علمیه استان، گفت: حوزه‌های علمیه از بزرگترین مراکز فرهنگی به شمار می‌آیند لذا ثبت‌نام افراد با استعداد و صاحب فکر و اندیشه مورد نیاز جامعه امروز است.

انتهای پیام/خ۱۰


نظرات()