تبلیغات
اهل قلم - سال آینده تسهیلات بانکی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یابد
پنجشنبه 25 اسفند 1390

سال آینده تسهیلات بانکی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یابد

• نوشته شده توسط: ramin h

استاندار خراسان رضوی:
سال آینده تسهیلات بانکی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یابد

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: سال آینده باید تسهیلات بانک‌ها بیش از پیش معطوف به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی شود.

خبرگزاری فارس: سال آینده تسهیلات بانکی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود صلاحی ظهر امروز در آخرین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال 90، اظهار داشت: سال آینده باید تسهیلات بانک‌ها بیش از پیش معطوف به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی شود، زیرا این امر علاوه بر کاهش معوقات بانک‌ها، انتفاع صاحبان صنایع و شکوفایی اقتصادی استان را به دنبال دارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اولویت صدور مجوز برای صنایع در خراسان رضوی افزود: اولویت صدور مجوز با صنایع جدید با صرفه است و باید در این راستا فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید بیش از پیش به صاحبان سرمایه معرفی شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین باید توجه داشته باشیم که برای صنایع مشابه مجوز صادر نکنیم چرا که صدور مجوز برای صنایعی که مشابه آنها در خراسان رضوی وجود دارد سبب افزایش سرمایه ثابت، قیمت تمام شده کالا و عدم توانایی تولیدات داخلی برای رقابت محصولات مشابه خارجی می‌شود، بنا بر این باید به این صنایع مجوز داده نشود.

صلاحی با اشاره به میانگین‌کاری ساعات واحدهای تولیدی در کشور اظهار داشت: میانگین کاری ساعات واحدهای تولیدی در کشور 5.5 ساعت است در صورتی که این میزان در کشورهای اروپایی در حدود 19 ساعت است و این موضوع سبب شده که با وجود تعرفه بالای واردات، برخی از کالاهای وارداتی با کالاهای تولیدی در داخل کشور رقابت داشته باشند.

صلاحی با اشاره به صدور مجوز برای تاسیس بانک‌های جدید گفت: این امر که از سال 82 به بعد شیوع یافته است، گران شدن پول‌ها را به همراه دارد.

وی سال 91 را سال توسعه صادرات کالاهای با کیفیت خراسان رضوی اعلام کرد و ادامه داد: از آنجا که آگاهی از دستاوردهای سال 90 استان در بخش‌های مختلف، افق دید مدیران برای برنامه‌ریزی هرچه مطلوب‌تر و رفع نقایص احتمالی را به همراه دارد، بنابراین اطلاعات و آمار سال 90 در نخستین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال 91 به مدیران و اصحاب رسانه اعلام می‌شود.

انتهای پیام/و۲۰


نظرات()